Šta je novo?

Gremlini

d4rk3lf

Poštovan
Učlanjen(a)
02.08.2015
Poruke
150
Poena
80
Pozdrav drugari,
nov sam na ovom forumu, iako često dolazim i gledam svašta ponešto :)

Elem, imam problema nekih sa računarom (najverovatnije hardverskih), ali da ne bih kucao sve iznova, citiraću samog sebe sa nekih drugih foruma:

Ne znam više šta da radim sa ovim mojim mučenikom.

Vrlo često mi se desi da iz čista mira hard počne da svapuje... swap... swap.. swap.. i tada skoro ništa ne mogu da odradim, a ponekad mu treba i do 5 minuta da se "sabere".
Jednostavno komp ne radi kako bi trebalo da radi.
Menjao sam ploču, procesor, napajanje pre godinu dana, menjao grafičku pre par meseci. Stara grafička mi se pregrevala, pa sam mislio da je to razlog, ali evo... isti shit.

Otvorih juče task manager, i imam šta da vidim. Iako imam 16GB RAM-a, on koristi samo 8, i piše da je "hardware reserved" još 8GB. Hardware reserved? Googlah malo o tome i rekoše da treba u msconfig da se stavi "maximum memory". Uradih to, i ista stvar.
I druga stvar, primetih da pod "Hard/Faults sec", skala non stop raste (vidi sliku).

Evo par sličica:
monitor.jpg
System_information.jpg

Ne znam više da li da sumnjam na hard, na neispravan Ram, faličnu ploču, ili sva tri odjednom.

Ima li neko neku ideju, i/ili neki softver koji može da mi lepo sve harverski istestira?

P.S. Windows reinstaliran pre mesec i nešto.

I sad, ljudi su mi savetovali da proverim HD sa HD tune i HD Sentinelom, odradih, i nisu našli nikakav, ni najmanji problem.
Jedino što mi je bilo čudno je ovo crveno u HD Tune-u:
hd_tune_pro.jpg

I na kraju probah i ovo, i to mi je i najčudnije:

Sad mi tek ništa nije jasno.
Otvorih kućište u nameri da zamenim ramovima slotove, i naravno ima dva bela, i dva plava slota (moji su bili u belim (2x 8GB).
Rekoh: "plavo je simbol slobode", i turih ih tamo, ali cvrc.. pišti bios kao kad nema rama uopšte. Proverih da li sam ih dobro utisnuo. Jesam... pišti.
Ništa, probam da zamenim samo te bele slotove - pišti.
I sad najbolji fazon:
Vratim ih gde su bili, i skinem samo jednu - pišti. Sad ostavim samo drugu - pišti. Stavim obe: sve je u redu.

Znači na bilo koju drugu kombinaciju, on pišti, samo radi ta "izvorna" kombinacija.

Da podsetim, bios mi javlja da imam 8GB, Win mi javlja da imam 16GB, ali "reserved" 8GB

Hvala svima unapred na bilo kakvim savetima, voljan sam da učinim šta god mi savetujete.
Živeli!
 
Probaj updejtuj bios najnovijom verzijom, memorija izgleda nije baš kompatibilna sa pločom. Promeni kabal od diska i ubodi ga u drugi neki sata port. Instaliraj Ashampoo HDD Control 3.00.10 pa vidi šta on kaže. Isključi win defender u Servisima windows search stavi na disable...Očigledno i da je disk pred vratima večnih lovišta. Dovoljno je samo jedna stavka da otkaže pa da ne radi dobro...
 
Hvala na sugestijama.
Znači ti i dalje sumnjaš na HD, i pored toga što HD Tune i Sentinel nisu našli nikakav problem? Probaću sa Ashampoo HDD Control 3. Bios sam probao da updateujem pre par dana, ali bezuspešno. Vidi mi flešku u biosu, ali kad odem da updateujem sa fleške, onda kao da je ne vidi. Probaću ponovo.
Sve te win defendere ja uvek isključim nakon instalacije.

Razmišljam se i da lepo odnesem nekom servisu kućište na par dana, pa da neko sa mnogo više iskustva sve to lepo istestira, jedini problem je što mi komp treba za posao, ali, bolje da rešim
Ima li neko preporuku nekog pouzdanog servisa u Novom Sadu (ako je zabranjeno oglašavanje ovde, može i na PM)?
Hvala unapred. :)
 
hmmm... hmmm...

Instalirah Ashampoo HDD Control 3.00.10, i 'ladno kaže na prvoj stranici "No hard disk detected".
image.jpg


A vidi ga kad odem u opcije za defragment, i tako dalje.
I šta sad ovo znači? Nije mi HD uboden gde treba da bude? Kabl nije u redu?
Ne vidim doduše u ovom programu da ima da skenira HD i traži bad sektore.

Što više istražujem, sve sam zbunjeniji.

Da podsetim, ploča mi je P55-UD3L
 
Taj program ne služi za bad sektore već za proveru opšteg stanja hard diska. Diskovi crkavaju i bez bad sektora (meni dva komada). Moguće je čak i da je do ploče koja mi je sve sumnjivija, neki kontrolori i slično čim ga ashampoo ne može očitati. Čudno je da neće ni bios da updejtuje. Ne znam šta više da ti kažem....

ps: Vidim i da ploča ima više revizija to u startu nije dobro ako imaš verziju 1.
 
Poslednja izmena:
Fala burazeru.
Nisam mislio da bios neće da se update-uje, nego možda ja nisam umeo to da izvedem. Nikada nisam update-ovao pre toga, pa sam gledao kako to rade na youtube i probao nešto slično, međutim, nije video flešku.
Jedino da probam iz Dos-a da ga updateujem, a ne direktno iz Biosa (ako je tako moguće).

Javljam kako i šta.
 
Nazad
Vrh Dno