Šta je novo?

Istovremeno zvuka preko HDMI i Display porta na Nvidia grafickoj kartici?

malempic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.03.2008
Poruke
127
Poena
170
Od skora sam kupio Nvidia grafičku karticu i Zotac AMP! Edition GTX 770, ranije nisam imao grafičku koja ima i HDMI i Display port.
Pre GTX 770 ja sam koristio sliku i ton sa procesora i7 4790K i sve je savršeno radilo.
U Clone režimu sam povezao Monitor i Televizor, jedan na HDMI, a drugi na Display port, slika i zvuk su istovremeno radili na oba ekrana.
Međutim kad sam stavio ovu Nvidia karticu to ne radi.
U Clone modu imam zvuk samo na monitoru ili samo na televizoru, bez obzira sa kojim portom sam uvezao, ali nikako ne mogu da pustim zvuk i na monitoru i televizoru istovremeno.
Nemoguće da ne može.
 
Neće da može.
Aj da budem malo opširniji.
Imam i ja povezano 2xLCD tv i 1xVGA monitor.
I imam povezano Pojačalo na zvučnu i naravno drugi zvuk ide preko HDMI ili DVI porta koji sada na novoj seriji ima zvuk takodje. Nisu imale neke starije grafe nbt...

Nekom logikom Windows bi trebao da dozvoli da pustim istovremeno zvuk i na zvučnoj i na HDMI ili DVI ali ne može, signal zvuka može samo da ide preko jednog izlaza. OK ja imam AMD 280x ali ista je priča i sa Nvidiom.
 
Poslednja izmena:
Ma mora da radi. Na mojoj asus ploci z97 sa i7 4790k baca zvuk i na na zvucnike od monitora i na zvucnike od TV-av preko hdmi kabla istovremeno
Drug mi ima Safir r9 280x i njemu to radi istovremeno na oba ekrana. Njemu se na desktopu windowsa dole desno pojavljuju i 2 male ikonice za zvucnike na kojima upravlja sa zvukom sa oba porta na oba ekrana.
Znaci na Ati radeonu r9 280x to radi, a zar to nije logicna usluga koja se ocekuje od racunara. Ako ima toliko izlaza mora i da omoguci istovremeni rad svih funkcija ili nema smisla.
 
Poslednja izmena:
Recording devices > Stereo Mix Properties > Listen tab > cekiras Listen to this device, i pod Playback trough this device izaberes drugi uredjaj koji hoces da dobija zvuk. Stereo Mix se ponasa kao virtuelni mikrofon koji slusa sve sto ide u glavni uredjaj, i radi playback kroz neki drugi uredjaj koji izaberes. Recimo kod mene glavni uredjaj su slusalice, a ako hocu da zvuk dobijaju i zvucnici u monitoru, podesim Stereo Mix da slusa i radi playback kroz zvucnike u monitoru.
 
Sad sam na poslu pa kad stigne probaću.
Primetio sam da na drugi zvučnik ide windows zvuk, ali ne ide zvuk od aplikacija.
Zvuk od aplikacija se čuje samo na jednom od pruključenih uređaja na hdmi port. Očigledno je stvar podešavanja.
Hvala, moram da probam, a logično je da mora da radi.
 
Nazad
Vrh Dno