Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ma nema sanse da ga proguraju, cim se hype oko mininga spusti cena ima da patosira....

A kao i uvek velike su tu pare u pitanju samo je pitanje dana da se rusi i ostali posvadjaju oko podele kolaca, vec vidjeno i kod BTC-a , doge-a, ripple-a, itd
 
Mnogi su se opekli i na BTC (kupovali na 800$-1k$) i na LTC (25$-30$) tako da ne vidim zašto ne bi i na ETH. :-devil-:
Šalu na stranu ali ako je USA direktno upetljana u Coinbase a ovi podržavaju ETH znači da nema propasti i da sledi debela zarada na ETH :)

Menjacnice uvek zaradjuju...i kad pada i kad raste. Njima je samo bitan hype, da je velik obrt. Uzracunaj koliko Poloniex uzme za 50K BTC prometa u 24h, racunaj x2 jer svaki trade daje proviziju i od kupca i od prodavca. Licno mislim da im odgovara visoka cena jer onda bude i veci volume (gledano u BTC).
 
Polonix volume podeli sa bar 10-20-50x, kladim se da im botvi rade na 0% fee kao i kod kineza
 
I radi.
 
A zašto?
 
da nam ne bi uzimao i on fee :D

za sada radi dobro, iako pise manja brzina u mineru ( na clay mi zakucano 127mhs na genoil varira od 170-119mhs tj vise ka 119mhs ) na pool se prikazuje dosta veca brzina. Za pola sata je prijavio average 135mhs, znam da je nerealna statistika za tako malo vremena ali je miner verovatno dobra opcija ukoliko se koristi samo za eth kopanje. Ako ga jos malo ispegla i doda dual mining eto ozbiljne konkurencije clayu.

edit: za sat vremena average 140mhs :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pokrenuo testa radi bez ama bas ikakve dodatne komande :)
samo ono Ethminer i ip i port. Za sad deluje ok.Videcu posle 24h.
@Zeljko
Ja tek ocekujem minersku groznicu... Hint - Polaris ;)
 
probaj da dodas cl-global i local work, ja sam dobio malo ubrzanje
 
kako vam izgleda bat file za dwarf?


Pazite ako ste na Dwarfu jer komanda -S za direkt stratum tamo ne radi mora sa -F i preko proxya. Genoil kaže da dwarf stratum ustvari nije pravi stratum pa zato ne može, plus su mu valjda pljuvali majner pa je izjavio da će podršku za dwarf stratum napraviti jedino ako mu ovi plate.

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
ethminer.exe --farm-recheck 200 -U -F http://127.0.0.1:8080/rig


edit: Naravno -U je za nvidia kartice ako su Ati onda je -G
 
Poslednja izmena:
Gledam sada rezultate sa ovim novim genoil minerom. Nakon 2 sata mi izgleda da nas je do sada neko ozbiljno šišao :)
 
pocetak uvek rebne dobro :) a plus clay uzima 2% na dual mining tako da ce svakako genoil davati vise
 
slažem se, čak i sam tvorac ne tvrdi da je brži jer nije dirao ništa oko algoritma kopanja. Clay je pak prepadio dosta, tu bih eventualno očekivao više bagova ali zasad ih ne vidim.
 
@fenix
da li si testirao ili si ubedjen? ja jesam i napisao sam kako jeste, sada sam pustio sve masine nek odrade 24h pa cemo da vidimo kakva je isplata

ovo je genoil rekao :)
7. Is your miner faster than the stock miner?
Yes. I don't know how much. It's more or less on par with CDM, depending on who you ask and how you measure.
 
Poslednja izmena:
^isto
 
testirano provereno , isto tako coinotron ovih dana sa clay v4.x radi ubitacno dobro
 
Meni AVG pisti sve u 16 od ovog novog genoila... :(
 
Meni kopa ali nema minera na poolu. Negdje grijesim ali ne vidim gdje.
ethminer -G -S eu1.nanopool.org:9999 -O adresa.stratum/rig --cl-global-work 16384 --cl-local-work 128
 
Meni kopa ali nema minera na poolu. Negdje grijesim ali ne vidim gdje.
ethminer -G -S eu1.nanopool.org:9999 -O adresa.stratum/rig --cl-global-work 16384 --cl-local-work 128

ethminer -G -S eu1.nanopool.org:9999 -O adresa/rig --cl-global-work 16384 --cl-local-work 128


nema virusa
 
Tako sam postavio prvi put i nije radilo. Evo probam opet i nista. Mora da su gremlini.
 
Nazad
Vrh Dno