Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Zato što neki u vrućim letnjim danima, na manju cijenu, možda odluče da im se klimatizacija ne isplati.
 
Vjeruj mi da nemaju svi uslove za promaju. Čak šta više, vrlo malo ljudi ima tu opciju.
A ljeti ova zanimacija uzima duplu energiju.
 
Očigledno je da nisi bio tu, kad je scrypt bio glavni.
 
Nisam, samo gledam na utrošak el. energije.
 
ok ja ne gledam direktnu isplativost jer ne menjam instant sto iskopam :)
 
ipak mislim da ce imati jos jedan skok :) a i da ostane ovako opet je extra isplativo
 
Ja sam uverenja da je ovo konsolidacija do 0.025
Sigurno je konsolidacija - ipak je bio jak pozitivni trend.
Danas je dodirnuo fib 50% nivo (na 0.0267), ali pošto deluje da još ima relativno jak volume, moguće je da će stići do sledećeg nivoa 61.8% (na to što si i ti rekao - 0.025) razlog više što je to okrugao broj.
Ali to što je stigao da povrati 50% od cene od onog podizanja i da još uvek ima relativno jak negativan trend, ako se nešto jače ne desi u vestima što bi poguralo cenu na gore, verovatno neće dalje od trenutnog vrha (0.0372), a možda i skoro do 0.04. Takođe, na dnevnom grafikonu vide se jak hidden divergence koji nagoveštava nastavak pozitivnog trenda (što već u poslednjih dve sedmice vidimo da se ispunjava).
 
Ovo je trenutni pad zbog LISK-a ako cemo da gledamo kroz trenutne aktivnosti na berzi...sve sto si rekao stoji naravno!
 
@agapetos
Sve je to lepo ali kad znas da vitalik drzi 90% sve to pada u vodu........ maze vam oci i smeje se.....
 
Drzi on 90% vec 10 meseci i mogao je 10 puta vec da se istrese ali nije, zasto? Ako budes rekao, ne znaci da nece, odma kontriram, nece :)
 
POLONIEX
LSK will be available for trading on Poloniex later today. We will announce when the #Lisk market is open for deposits.
Posted by MobyDick at 2016-05-24 16:18:02
 
Coinbase zestoko promovise Ethereum cak toliko hapuje da ispada da je debelo bolji od BTC... zasto!
Pricao sam sa ljudi koji su vise upuceni u problem i rat koji se vodi izmedju coinbase i ostalih BTC developera, coinbase je zeleo mogucnost da se bitcoin vise regulise da se anonimnost daleko smanji, kako bi se olaksao proces AML/KYC! Naravno to nista nije proslo kod bitcoin-a

Pre neki dan je Vitalik bio zajedno sa coinbase-om obecao im je ama bas sve, pogotovo sto je ethereum prakticno 100% centralizovan tako da su ga zato pogurali, iako isti nije siguran, testiram, potvrdjen ni u kom smislu!

Nisu mi nimalo jasni ako mizle da ce ljudi napustiti BTC i preci na centalizovano ****** koje kontrolise jedan rus ili neka grupacija iza istog????

Na pitanje zasto developeri BTC ne iznesu sve probleme ethereum u javnost, kaze odgovor je jednostavan svi oni rade na BTC, dok je kod ethereuma toliko zeznut, pun bagova, nerazumevanja da nikom od njih ne pada na pamet da uloze mesece rada na demistifikacija svih lazi i problema koju su prisutnu u ethereu
 
Poslednja izmena:
zeljko sve mi je jasno osim tvoje potrebe da hejtujes ETH, ako mozes zaradi novac i pali dalje...
U mom slucaju ja sam prezadovoljan ETH-om, djubretom koje kopam od treceg dana od kad se pojavio, kazem djubretom i kopam ga od treceg dana jer sam prva dva dana misleo da je to tolika sitina da nikad ama bas nikad NECE da vredi ni 10% trenutne vrednosti, da ce da traje samo do dana kada ce da izadje na berzu i istrese se Vitalik...
Ali to postade novcic (projekat) koji ispada kopam najduze u kontinuitetu (od Avgusta meseca), na kojem sam najbolje zaradeo i koji jos uvek traje, savija se i dovija i napreduje, ja mogu samo da kazem reci pohvale za SHITINU koja traje...
 
Pa kad covek ima 90% lako je, das coinbase-u procenat i dogovoris se kako da dampujete neprimetno, u principu platis reklamu

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
1)
Pre neki dan je Vitalik bio zajedno sa coinbase-om obecao im je ama bas sve, pogotovo sto je ethereum prakticno 100% centralizovan tako da su ga zato pogurali, iako isti nije siguran, testiram, potvrdjen ni u kom smislu!
2)
Nisu mi nimalo jasni ako mizle da ce ljudi napustiti BTC i preci na centalizovano ****** koje kontrolise jedan rus ili neka grupacija iza istog????
3)
Na pitanje zasto developeri BTC ne iznesu sve probleme ethereum u javnost, kaze odgovor je jednostavan svi oni rade na BTC, dok je kod ethereuma toliko zeznut, pun bagova, nerazumevanja da nikom od njih ne pada na pamet da uloze mesece rada na demistifikacija svih lazi i problema koju su prisutnu u ethereu

1)
Da je skoro 100% centralizovan je tačno.....ako može neki link da se potvrdi "Vitalik bio zajedno sa coinbase-om obecao im je ama bas sve" i neka činjenica/dokaz da "nije siguran, potvrdjen ni u kom smislu...."

2)
Slažem se sa izrečenim s tim što BTC takodje kontroliše "neka grupacija" iako ni blizu da se poredi sa ETH.

3)
Mislim... znaju koji su problemi sa ETH ali "nikom od njih ne pada na pamet da uloze mesece rada na demistifikacija svih lazi i problema koju su prisutnu u ethereu"
Kao kad se klinci nadmudruju ko više zna pa izjave "ja znam odgovor al' neću da ti kažem" :d

Zeljko opusti se malo, zaboravljaš da je većina nas ovde da zaradi $ ili € i uživamo u lakoći (transakcijama) trošenja istog bez obzira koja će nam "virtuelna valuta" to omogućiti...najbolji plivači znaju da se do cilja najlakše i najbrže dolazi plivajući niz tok i hvatajući najače struje...oni koji pokušavaju da plivaju uzvodno i uz struje ne odmaknu daleko...:)

edit:
neplivačima se ne preporučuje ulazak u duboku vodu :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Željko računa da ovaj forum prati XY milionski broj korisnika, a posebno ovu temu, pa sprovodi taktiku odvraćanja, čime drži diff. na ovom i dalje podnošljivom nivou. ;)
 
Ja imam od pocetka kopam sa 4-6 GPU-a nemam potrebu za takvom taktikom, informacije je informativnog karaktera da neke spusti sa neba (pogotovo ove nove sto padaju na hypu nekih rudara), da posle ne bude kuknjave kao i sa LTC-om da deca ne budu na ulici i tate u zatvoru zbog dugova, nista drugo :d

Informacije su od ljudi koji su direktno ukljuceni u BTC dev. neki su cak i obrnuli debelo ETH i iskesirali se u dobrom plusu, nazalost ja nisam bio spreman da ulazim u ovu zestoku navlakusu, od rudarenja sam lepo zaradio i to je to

Ovo ne znaci da ce cena sutra pasti ali da ce velik broj ljudi biti debelo opecen to je 100% sigurno

Sto se tice coinbase-a cak sam ih pitao sto onda nisu uzeli ripple jer po tome sto traze on im isto odgovara, kazu da je ripple pukao da je regulativno proglasen za nepozeljnog od USA-a, coinbase posle razgovora za vitalik-om vidi sansu da isti nametnu lasom regulativom, iskreno ne znam koliko to duboko ide ali neki i veruju da je USA vlada direktno upetljana u coinbase kao jedno od najvecih USA berzi
 
Poslednja izmena:
Mnogi su se opekli i na BTC (kupovali na 800$-1k$) i na LTC (25$-30$) tako da ne vidim zašto ne bi i na ETH. :-devil-:
Šalu na stranu ali ako je USA direktno upetljana u Coinbase a ovi podržavaju ETH znači da nema propasti i da sledi debela zarada na ETH :)
 
Nazad
Vrh Dno