Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
ponovo radi bioskop , iscedjeno je sto se moglo sa 3gb sada 4 gb minimum :)
Meni na masinama po 3gb sreca pa sam imao par stapova po 1gb. Samo sto sam trebao prije staviti ovako mi propade skoro dan kopanja.
malo je i 4GB, ja imam rig sa 5 x 270 kartama i sa 4GB stane, dok rig sa 280x, 7950 i 3 x 270 radi sa 8GB
Pa sve zavisi koliko kartica imas na rigu ali 4gb je sad minimum. Cak ni 2x270 nece da radi sa 3gb.
 
SVi ovi polove me uzasno nerviraju..krade se samo tako ..ovaj dwarf ..kopao sam samo sa jednom masinom na njemu ..pa sam iskljucio tu masinu i onda kopao sa drugom koja ima 4 kartice a drwarf nastavio da mi obracunava i daje kao da i dalje imam jednu karticu i ako baca sve serove normalno..malo malo pa kradu
 
znam za lika koji se udavio u ovcarsko-kablarskoj klisuri.. sleteo s puta.. potopio se auto u vodi.. i nije nastradao od udarca.. vec zato sto se zaglavio pojas na vozacevoj strani..

kapiram da mozemo ovako do prekosutra.. ali ti ako se toliko paranoises oko opreme i heklera.. druze konfigurises neki watchgard i to je sasvim ok level zastite.. ipak smo mi buranija iz srbije ;)

isto tako kapiram da se i najsigurniji sefovi izvaljuju.. tako da.. opustis se i uzivas u zivotu :D
 
Zastite nikad dosta. Pusti sta ti pricaju ovi sto nikada nisu hakovani ;)
Doduse i ja sam imao zastitu pa mi nije pomoglo. Udju ljudi u Pentagon a sto ne bi kod tebe i mene. U svakom slucaju, bolje je da imas nesto, bar nece moci bilo kakav noob da te opljacka. Pamet u glavu ;)
 
puko nesto ctron???
EDIT:

povrnu se... :)
 
Poslednja izmena:
Zastite nikad dosta. Pusti sta ti pricaju ovi sto nikada nisu hakovani ;)
Doduse i ja sam imao zastitu pa mi nije pomoglo. Udju ljudi u Pentagon a sto ne bi kod tebe i mene. U svakom slucaju, bolje je da imas nesto, bar nece moci bilo kakav noob da te opljacka. Pamet u glavu ;)

Naravno, @SAJ. Ako je paranoja uraditi pametnu stvar koju svako ozbiljan preporučuje, a da me pri tom to ništa ne košta, onda sam paranoičan i drago mi je zbog toga. Nemam ja celeron na Win 98 sa 128mb RAM-a, pa će mi AV i FV pojesti resurse :D Ovako, i da se desi neki belaj (moguće, ali teško), barem znam da sam uradio šta je bilo do mene i sigurno se neću sutra lupati po čelu što sam se pravio pametan i nedodirljiv.
 
U teoriji to je tako. ali praksa kaze drugacije...jedan prost primer! ako je neko sposoban da vas mining rig okrene da kopa za njega,dali vi zaista mislite da bi on to znanje koristio da hakuje mining rigove???
 
pada volume ali cena i dalje ima uzlazni trend???
 
DOKLE VISE, O M G ???
 
Do neba ;)
Sad je svima krivo sto su prodavali eth za sitne novce :) , ali ne moze se sve znati
 
ovo treba da se steka, ne vidi se dump iako ga svi ocekujemo ...
i evo ga novi pump, ponovo raste volume...
 
Poslednja izmena:
Ovo je bolestina. Ja taman pre neki dan istresao sve na 66 a gle sad. Eno ga na ivici da probije 81. Lomi ga granica od 3$. Ako to probije moze da poleti dobro. Ispade da je bilo bolje cuvati ovo cudo. Cudan novcic skroz.
 
3$ eth hahah. Idemooo.
Srecom nismo prodavali sto iskopamo po 0.002 0.0022 0.0025.... ;)
 
Nemoj rano da se radujes, preslo je samo na trenutak i vratilo se ispod i pada polako. Videcemo koliko je odrzivo da predje preko za stalno. Za ovaj udar danas je bilo dosta, nisam ovo ocekivao.
Ma da, sreca pa nismo istovarali, ostalo mi 4 komada :d
 
Ma samo istovar :) I dalje se toga drzim :)
 
rekao sam i ja stosta i pogodio mnogo toga, bitno je uzeti kes sada :)
 
Ne rudarim vec dosta vremena i pojma nemam o performansama gpu-a kod eth-a.

Ima na netu poredjenje ali dosta variraju i sumnjam u validnost.

Pa jel moze neko iz prve ruke da napise koliko daju sledece karte:

7850 (jel ima razlike izmedju 1 ili 2gb?)
7870
r9 270(x)
r7 370
7950

Burazer ima 100-120e budzet za gaming gpu pa ce je koristiti iskljucivo za mining dok je isplativost brutalna.
 
7850 1 gb ne pije vodu vise, 2 gb daje oko 8-10Mhs (odokativno), sa 4x 280x + 1x 7850 imam u mineru 90-94MHs
 
Nazad
Vrh Dno