Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
ako ti rade na 1070 mhz stabilno i sa 1050mv, onda moraju biti asici barem 68-70%
 
@ demios
jeste sa novijim drajverom jesu vece oscilacije ali je i hash nesto manji, takodje od kad kopam sa proxy-jem hash je dodatno pao (mislim na mineru) dok pool pokazuje nesto vise, mnoge stvari nemaju logike kod ovog novcica...

Kao što rekoh...isti drajveri 14.4 (tako da mislim da nije do novog drajvera), isti miner 0.9.41, ista podešavanja a hash manji (~2mhs po karti) i nestabilan (malo povećan napon jer je počeo miner da zakucava)...prvo sam mislio da je do pool-a pa sam se šetao od suprnove, dwarfa do coinotrona medjutim koliko vidim svuda pokazuje (isti) manji hash nego krajem septembra/početkom oktobra (hash i podešavanja se vide u prethodnom postu)...šta je problem, nem' pojma...

edit:
nekad 2015-11-24_230856.png i sada 2015-11-24_230401.png
 
Poslednja izmena:
jedina promenjiva u ovoj jednacini je dag fajl i on je krivac za sve ... ove kartice ce biti neupotrebljive mnogo pre nego sto smo pomislili...
 
Mene ovo sve uzasno nervira ..par dana normalno dobijam po 5 eth kako treba pa onda par dana po 2-3 bez ikakvog razloga ..ne pomaze ni brisanje tog dag fajla ,ni restartovanja masine...nista..pokazuje da lepo baca serova ali dobija duplo manje nego sto treba..
 
ne znam ko ce ih zameniti , nisam proverio licno instrumentima ono sto ste sve predhodno napisali, ali smatram da ste u pravu.odokativnom metodom sam primetio : kartice se vise greju, hash je opao onoliko koliko se povecao dag fajl najverovatnije je i potrosnja otisla gore. logican sled dogadjaja je pad vrednosti eth, sa padom hasha. sto je najgore rizikujemo da nam komponente pocrkaju
 
Povecanu potrosnju i ja mogu da potvrdim, juce izracunao da sam potrosio ~200 KW vise nego u prethodnom obracunskom periodu za snagu od 200Mh/s, najgore je to sto sam uzeo jos HW-a vodjen predhodnom matematikom tako da ce sledeci obracun biti interesantan obzirom da mi je sad ukupna potrosnja 1556KW ...
Nece HW da rikne, meni jos kopaju kartice kojima sam kopao scrypt, ETH je jos uvek po HW iskoriscenju daleko od scrypta...
 
Poslednja izmena:
Znaci u prevodu velite da se potrosnja povecala i tempovi? Zanimljivo desavanje...
 
I pao malo hash rate...
 
a malo je i pala vrednost novcica,sreca sto i diff pada pa je skoro ista isplativost...kopa se upuno drugi isplativiji novcic jer ne bi diff tek tako pao za 15-20 %
 
Ova novcic je trahs. Skoro svaka promjena dag fajla dovodi do problema. Nekad moram po 2-3 puta da brisem dag da bi miner radio stabilno. Jedan rig me zeza vec par dana. Nekad mi pukne miner a nekad drajver od grafike i onda nakon nekoliko brisanja dag fajla sve proradi ok. Koristim zadnji miner i 15.7.1 drajvere
 
Kopam od kraja avgusta ETH bez ikakvih problema, sve šljaka kao podmazano...
 
Potvrđujem, kopam još od test net mreže i sve je OK.
Problem su obično loše podešeni rigovi. Najčešći problem koji sam uočio jeste da eth-u treba dosta ram memorije ako na rigu ima 4 ili više kartca, na rigovima sa manje od 6gb-a javlja se veliki swap, dag-ovi su veliki oko 1.2Gb-a i menjaju se jednom nedeljno, ko ih nebriše redovno a povremeno kopa exp/soil ujedno ima malu C particu eto problema. Takođe je problem što su hdd-i na rigovima obično neki stariji/spori sa po nekim lošim sektorom, a loši sektori i swap usled malo neide zajedno i zato rig blokira.... Nekvalitetni extenderi su isto problem, ko često menja mesta karticama, bilo šta čaka oko rig-a velike su šanse da otkaže neki extender. Zadnji extender je crkao sam od sebe, negde je izgubio kontakt a samo sam zamenio mesta na 2 kartice sa jedan na drugi rig :( , srećom stižu USB extenderi iz kine posle 2 meseca i 5 dana :( danas me zvali sa carine :) neznaju šta sam kupio i koliko košta.... Da je peške neko nosio paket pre bi stiglo....
 
Dwarf jutros od ponoci do 7:00 je vrlo cudno i oskudno nalazio blokove...a sada od
20:00 opet...smanjio mi se reward po satu upola..sto je realno nemoguce...nesto ne valja na dwarfu...
Sa tipa 40-50 blokova na sat padne na 25-30 blokova i to traje par sati...ovo nisam video nikada...da neki pool periodicno prati toliko bad luck par sati u kontinuitetu i onda odjednom ozivi prica...sve se lepo vidi i na grafiku za blokove...
 
Poslednja izmena:
Ako ni konj ne radi, imate drugog poljaka. :d
 
juce sam se skinuo sa coinotrona, fali mi 10% coina u odnosu na nano. zadnjih dana nano sabija. ne vredi gledati po hashu na poolu, nije isto. pustis 1 rig tamo, 1 ovamo i onda zakljucis
 
Poslednja izmena:
Ja sam zaključio da ni jedan ETH pool ne valja :p

edit:
Evo nek mi neko kaže da li je ovo normalna zarada za 47-49mhs (miner) za zadnjih par dana gde je diff "stabilan" 7.45-7.65
2015-11-26_121720.png
 
Poslednja izmena:
kao po starom dobrom obicaju eth naglo pada kada btc naspram dolar raste i to skoro tacno na vreme ..... ajde valjda ce i ostale valute koje se kace na btc da rastu , u isto vreme mozda ce na zalost drk da pada posto je nekako vezan za dolar :( ..
 
da ali nekako uvek tog momenta kada eth naglo pada , imam "vecu" kolicinu , sto podrazumeva manjak btc i rezultat je da ne mogu da iskoristim pad drk za njegovu kupovinu/gomilanje :/ ili narodski , "kako god se ukrenes d()()pe ti pozadi" :p ...
 
+1
I ja sam zaglavio sa eth jer sad se ne isplati prodavati a ostalo mi od zadnjih par dana jer nisam bio kuci da prodam.
 
+1
I ja sam zaglavio sa eth jer sad se ne isplati prodavati a ostalo mi od zadnjih par dana jer nisam bio kuci da prodam.

Odavno su ljudi zakljucili da se isplative valute prodaju odmah kako dolaze sa pool-a. Nema tu sta da se taktizira. Ako kopas u minusu pa i da cekas. Ovako...Ne znam sta vam je, kao da ste juce krenuli.
 
Samo instant prodaja, cim legne na menjacnicu ODMAH SELL...
 
Apsolutno. Samo istovar.
 
Nazad
Vrh Dno