Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Da ...prebacio je 100 ...jer smo svi izduplirali svoje kapacitete...svasta cu cuti u ovoj temi....za 30 dana...50% gore diff...a kupovina novih rigova nikada manja...
Da li neko ima krsteno objasnjenje za ovu situaciju?
 
pa svima je pred oci
Money20smiley20face.gif
 
Imas dva objasnjenja @abacus. Jedno je da postoji puno jaci miner sa puno vecim potencijalom iskoristenja i drugi da je amd ili nvidia ili neko puno jak treci otvorio nekoliko farmi sa po hiljadu rigova.
 
Ima tu svega pomalo, prvo imamo 470/480 karte koje rudare 26-30Mh/s, a to se itekako oseti. Kupovale su se te karte, kupovali su se i ostaci 380-ki, a nisam cuo da je iko prodao svoje karte, a cak i kada neko proda 7970 ili 280x kupi je neko drugi i opet rudari sa njom (ne bas svi ali vecina), zatim imamo GTX1070, toga je isto prodavano, a to sto su te sve NVidia karte bile na LBC (ukljucujuci i 280x), pa su se sada vratile na ETH isto dodaje na mrezu. Sacekajmo da vidimo narednih 30 dana, ako ode diff na 150 onda je to jasan signal da ili ima novi minera koji nekolicina privilegovanih koristi ili da je neko uleteo vecu lovu u biznis (manje verovatno) ili da neko na kraju krajevi ima ACIS u nekoj fazi testiranja.
 
Moja sumlja ipak pada na velike investicije u GPU. Pogledajte samo sta radi Genesis Mining. On se jos i reklamira, a koliko ima takvih farmi po Islandu, Tibetu, Severnoj Kini gde je struja skoro pa besplatna, a spoljna temperatura malo preko nule. Moje skromno misljenje je da vecina prodatih GPU-ova ide rudarima, a ne gamerima - pa danas se svi skoro igraju na telefonima - zar ne?
 
Dok je zima isplati se kopati po svaku cenu, ali potreban je jos jedan isplativ coin da se malo rastereti mreza.
 
Da li ETH prebacujete u BTC ili ga unovcavate tj. sta je isplativije i gde to radite?




Pozdrav!
 
lepo, dosta snage prenje na drugi coin i manji ti diff na ETH. Manji diff znaci vise coina dobijes, vise coina znaci.... znas vec dalje sam:)
 
Sto ga niste kopali prosle godine u ovo vreme i stekali...sada ga ne bi ni kopali :)
 
Što niste kopali Bitcoine 2011te i stekali, sad bi bili milioneri :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel gleda neko isplativost, 380-ica koja baca 22.5Mh/s trenutno zaradjuje manje od 1USD /24h... Beda...
 
Sve oči uprte u Zero coin [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel gleda neko isplativost, 380-ica koja baca 22.5Mh/s trenutno zaradjuje manje od 1USD /24h... Beda...
Isplativost je otprilike 3-3.5x troska struje, dakle neto 2-2.5 racuna za struju. Prevedeno na srpski, masine sad vec rade preko 10 dana za EDB...

Moduj BIOSe (jos jednom hvala Miljanu), davace vise, a mozes 6x380 drzati na 880-900W.
 

Prilozi

  • eth_6x380mod.png
    eth_6x380mod.png
    97.5 KB · Pregleda: 92
Ne znam da li je bilo, samo jedan info, ko kopa dual ETH + SiaCoin, trenutno je SC deposit privremeno iskljucen na Poloniexu.
 
A i nece ljudi vise da odgovaraju po 100X na ista pitanja...
 
Imam jednu malu dilemicu, pa bih da pitam vas jedno pitanjce :) Planiram kupovinu GPU i iskocila mi je dobra ponuda za MSI RX 470 8GB izmedju ostalog....
Ali kao i svi, ne bih da dam tolike pare za karticu koja ce u odnosu na potrosenu struju i rezultat biti neisplativa. A pitanje bi bilo sledece, da li neko zna koliko bi toj kartici, po sadasnjem diff-u trebalo da izrudari jedan ETH?
Inace, nisam neki iskusni "MINER", cisto da vas upozorim - ukoliko dodje do nekog masovnog smeha :) :)
 
ili.... koliko bi takvih kartica po sadasnjem diff-u trebalo "uposliti" da izrudari jedan ETH na dan, pa cu ja posle izracunati :)
 
ako nesto znaci- rekli su mi da je hash te kartice negde oko 28 Mh/s
 
Sve znaš, tako da pravac www.whattomine.com

Ali ukratko, treba ti nekih 8 kartica da bi rudario jedan i kusur eth dnevno, što znači dva riga od po 4 kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
200 mh/s ti treba da bi izrudario 1 eth mada sa ovim stanjem diffa i preko 200mh/s znaci treba da ulozis samo u kartice oko 1500 do 2000 eura a da ne pominjem kvalitetno napajanje od 200 do 300 eura i ostale zezancije znaci bez 2700-2800 eura ne mozes da iskopas 1 eth na dan....Jos ako pravis 2 rig-a sa 4 kartice sve ti treba duplo znaci 2 napajanja 2 maticne 2 procesora duplo ram-a itd...
Takodje ta Msi karta nije se najbolje pokazala u rudarenju...A nema ni bios switch....
 
Poslednja izmena:
Meni je ta kartica ispala zanimljiva zbog potrosnje. Jer na RIGu sa 6 komada takvih msi rx470 potrosnja struje na normalnom clocku ne prelazi 800 w. A moze izvuci oko 28Mhs. Pa takva dva riga uposliti-ne bi presao u crvenu zonu. Nadam se :p
rx480 ispadne bolje za clocking ali vuce vise mnogo vise struje.... Nisam jos uvek pazario to, samo mi je ponuda dobra sto se cene tice. Zato i pitam vas za misljenje. Ali se vrtim sve vreme oko ta dva modela MSi rx 470 i MSi rx 480...
Bas bih voleo da cujem vasa misljenja vezano za potrosnju struje i isplativost tih kartica kad se " uposle". Smatram da vi koji vec imate praksu - mnogo bolje znate to od mene, koji samo zna nesto malo
o teoriji i sabiranja vati i evra :p :D
Jer, na kraju, svi ovo i radimo zbog evrica...
 
kolko je dobro to msi 8gb?ja imam za 210e 4gb odma u rukama i daje 26.6 na 1070/1900 na 0.945v po gpuz pise i da trosi 80w
 
Mani to sto pise, to trosi min 110w

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
verujem da trosi vise nego sto kaze program,zato pise po gpuz,vise kao neki orjentir,kad menjas klok i to pomalo ide napred il nazad,sweet thing,nisam pre video na drugom kartama
 
80w moze da trosi jedino na 1ghz i napon od 0.8v i sa umerenum taktom memorije ili ti oko 25mhs

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno