Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Primetio sam da rx 480 vuce duplo manje struje nego r9 390x i r9 290x sto je sjajno ali sto kaze goldi losi su drajveri.
Pa da isti su cip logicno da slicne rezultate imaju...
 
Odlicno ali su preskupi. Jeste, njima ce manje padati cena ali mnogo para za tu igranku, roi je veliki.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Pa vjeruj mi da nije GTX 1060 se pokazao odlican a cjena se moze nabaviti na veliko ispod 300€, kopa ko blentava sve izuzev eth-a moze i eth ali mora linux oko 22MH/S baca s obzirom na potrosnju od oko 90w realno predobro.
 
pa sto onda ne uzmes 5 kom i namestis jedan rig :), kad su tako dobre ;)
 
Pa vjeruj mi da nije GTX 1060 se pokazao odlican a cjena se moze nabaviti na veliko ispod 300€, kopa ko blentava sve izuzev eth-a moze i eth ali mora linux oko 22MH/S baca s obzirom na potrosnju od oko 90w realno predobro.

Ja cu jednu 1070 uskoro da ubacim jel znas koliko ona vuce strujke?
 
Pa vjeruj mi da nije GTX 1060 se pokazao odlican a cjena se moze nabaviti na veliko ispod 300€, kopa ko blentava sve izuzev eth-a moze i eth ali mora linux oko 22MH/S baca s obzirom na potrosnju od oko 90w realno predobro.

Zasto da ne. Ako se cena svuce na pristojan nivo to je sasvim korektno.
 
Meni 1060 djeluje kao bolja kupovina od 480 s' obzirom da kostaju skoro isto. Ocekivao sam od vise od 480 kartica.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
ja sam mesao 2x5870 u plocu zabodenu i NV 750ti na molex rajzeru na 600w lcpower,a zaradjivalo se tad vise nego sad,nisam znao downclock da uradim :D nije mi ni trebao ustvari,kad dosla zima umesto nv stavio jos jedno grejno telo
 
Može li neko da mi objasni u čemu je problem ako kartica odlično kopa "samo" na Linux OS?
Zaboli me na kom OS dobro radi. Taj sistem instaliram, podesim i... vozi.
 
Poslednja izmena:
Poredite razlicite klasi karti 480 i 1060 vs 390. Kako su cene za nvidiu uvek jace cena 390ke i 1060 su vrlo slicne ako pricamo o vise komada za sklapanje riga pa to kod nekih dovodi do zabune. Samo poredjenje je deplasirano i 390ka brise patos sa ovim kartama kada se generalno analiziraju pocev od kvaliteta izrade pa nadalje. To sto ova 480 pravi 26-27mh na ethu navijena nije ni malo sjajno ako kod mene konkretno njen prethodnik 380 pcs+ sa 2gb na 850/1500 0.94V daje 22.5mh. Tek kad se podese drajveri na ovim nereferentnim 480 i ako daju tih 26mh uz nizu potrosnju ali ne nategnute sa frekvencijama mozemo govoriti o nekom vecem napretku. Isto tako sto se tice potrosnje 390ka moze da radi rasterecena i hladna na oko 26mh na ethu i znacajno da se redukuje potrosnja tako da malo realniji i ozbiljniji pristup je potreban pri ovim analizama. Nvidia 1060 nije bezveze pala sa neba pa konkurise kao najbolja karta za mining direktno je naslednik 750ti i kasnije 960 ima siru magistralu 192 bit/s i potrosnja je znacajno redukovana ono sto nisu uspeli sa 950 i 960 kod ove je odradjeno kao kod 750ti. Jedino je problem sto u nekim algoritmima moze znacajno da podbaci a u nekim je zaista sjajna takodje i eth kopa najbolje kada se gleda perf/wat. Ocekujte problem oko podesavanja fanova na linuxu jer AB nije podrzan a karta radi na max da bi izvukla ove perfomanse eto to je objektivno mana kontrola karte. Kada se i to savlada moze da bude znacajan deo rudnika ali ne treba se zaletati i praviti osnovu rudnika na ovom modelu za sada.
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi objasni u čemu je problem ako kartica odlično kopa "samo" na Linux OS?
Zaboli me na kom OS dobro radi. Taj sistem instaliram, podesim i... vozi.

AKo znas podesiti na Linux-u AMD i Nvidija napisi tuorijal mozda ti se neko i oduzi nekom recimo donacijom.
Ako mislis da je jednostavno podesiti kopanje na linux-u pocetnicima grdno se varas, ako si nekad radio imas znaje to je ok, opet kazem napisi "tut" pomozi i ostalim clanovima.
 
Kao sto sam rekao litecoin je pojam stabilnosti za ovo. Šta mislite šta je uzrok najnovijem padu ?
 
Kao sto sam rekao litecoin je pojam stabilnosti za ovo. Šta mislite šta je uzrok najnovijem padu ?

Ti kao da si pao s marsa. ETH je zavrsio svoju pricu, godinu dana su pokusavali da upakuju ceo projekat, upotrebljivost, inovativnost i uvale nekom teskasu za silne milione $, niko nije zagrizao, izmislili DAO i poznati propust, forkovali pa se igraju na P&D jer su to jedine pare koje ce zaraditi. Najbogatiji su u oba tabora pa mogu da se igraju presipanja. Vnogo u celofanu nije proslo, bilo je par rupica i smrduckalo je...
 
Poslednja izmena:
vrlo kratko sam u ovome, nekoliko meseci... od starta sam mislio da se vecina zalaze na neko vise dobro, zbog cega su kriptovalute i nastale... ali brzo sam skontao da svako gleda svoje dupe i sto veci profit, kakvo crno vise dobro :D
 
vrlo kratko sam u ovome, nekoliko meseci... od starta sam mislio da se vecina zalaze na neko vise dobro, zbog cega su kriptovalute i nastale... ali brzo sam skontao da svako gleda svoje dupe i sto veci profit, kakvo crno vise dobro :D

Gledaj na to ovako...Danas najglasnije demokrate (Ameri, Britanci, Holandjani itd) su do ovog veka ubijali ljude na najmonstruoznije nacine po svojim kolonijama i target drzavama kako bi dosli do bogatstva. Tako ti je i ovde...Kad steknu ogroman kapital odjednom promene pravila i sve se brise...Postanu dobrotvori i borci za vise ciljeve...
 
Nije to stvar samo kapitalizma, ljudi su se uvek ubijali, to je nacin prezivljavanja
A kripto valute jesu zamisljenje kako bi ljudima ponudile vise slobode, e sad sto vecina ljudi gleda samo na licnu korist to je realnost, ali opet ne treba biti iskljuciv da ce oni sto gledaju samo na sebe na kraju pobediti, rat se i dalje vodi, BTC je i dalje nekontrolisan vecim delom, da li ce opstati u tom obliku bez transformacija tesko
 
Nije to stvar samo kapitalizma, ljudi su se uvek ubijali, to je nacin prezivljavanja
A kripto valute jesu zamisljenje kako bi ljudima ponudile vise slobode, e sad sto vecina ljudi gleda samo na licnu korist to je realnost, ali opet ne treba biti iskljuciv da ce oni sto gledaju samo na sebe na kraju pobediti, rat se i dalje vodi, BTC je i dalje nekontrolisan vecim delom, da li ce opstati u tom obliku bez transformacija tesko

Ne bih rekao da je stvar prezivljavanja, vec instrument pohlepe. Materijalne, emotivne, zbog zavisti...Poenta mog razmisljanja je da smo sada u tom periodu-ubijaju se indijanci, crnci, indusi i svi slabiji, i kada se stekne nenadoknadiva prednost postajemo dobri i fini...Veliki ulete sa 1K-10K-100K BTC-a i cekaju a mi mali se krljamo medjusobno da prikupimo sto vise jer verujemo da ce saldo kriptovalute (BTC-a) biti bitan u narednim godinama.
 
I na kraju sve je stvar vere u nesto, prezvakali smo to vec ali dobro je napomenuti opet. Btc je jedini u toj grupi iako velika volatilnost je i ove godine pokazala da je grupa jaca od vecine.
 
Neverovatno pao je sa 11.5 na 10.05 za manje od 12 sati a niko nekometarise pad.
 
Poslednja izmena:
pa sta tu ima da se komentarise? igraju se ljudi p/d sa etc,kad zavrse tamo eto ih nazad...
 
Napravili su totalni mes sa ovim ETCom..a meni uzese 200$ iz dzepa jer sam imao dosta ETHa koji sad vrede mnogo manje
 
Ne samo ETH iako je on od vodecih valuta pao najvise. Sve glavne kriptovalute su danas pale.
 
AKo znas podesiti na Linux-u AMD i Nvidija napisi tuorijal mozda ti se neko i oduzi nekom recimo donacijom.
Ako mislis da je jednostavno podesiti kopanje na linux-u pocetnicima grdno se varas, ako si nekad radio imas znaje to je ok, opet kazem napisi "tut" pomozi i ostalim clanovima.
Nemam hardver da bi to uradio.
Ako u skorije vrijeme nabavim - 1060 biće i neki tutorial za Linux.
Obzirom na njihovu malu potrošnju tu undervolt ne igra značajnu ulogu.
 
Nazad
Vrh Dno