Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
ajmo ovako
win 8.1 Pro x64 , drv 15.7.1. , u dir od clay-a fajlovi od 15.12
ethi 16
i radi ko sat
da i ono najbitnije ne natezite kartice da daju koji mh vise , jer onda idu brda i doline (ceo rudnik mi radi na 950/1250 )
 
Poslednja izmena:
evo posle tacno 24h, eth + dcr, dwarf pool, iako u mineru konstantnih 60mhs, dalo mi 0.64eth,a ocekivao sam 0.75.
sada cu da probam 24 sata samo eth, pa da vidim da li ce da bude vise... ako bude,onda se ne isplati zezati se sa dcr, jer daje neku bedu,a smanji eth.
 
Kad u folder minera stavim (pored ostalih) amdocl64.dll miner (clay 4.0) pukne odmah po pokretanju (W7x64 ultimate) :trust:
 
Poslednja izmena:
Phoenix ima 1GH/s snagu vi imate lupam 200-300Mh/s logicno da je u njega ta crta na cointronu ravna a kod vas brda i doline, ustvari najbolje cete shvatit ako staviti vise snage na jedan nalog a na drugi manje... da vam ne bi ja sad objasnjavao najbolje je kad to iskusite, uglavnom nebitno je to sto vam pokaziva... poenta je sto svi gledamo neke kalkulatore i imamo neki ocekivan nivo zarade medjutim nijedan pol to ne moze ispuniti sto kalkulatori pokazuju i sto mi ocekujemo.

http://karldiab.com/EthereumMiningCalculator/
Ja u ovaj calc unesem svoju snagu i ako diff ne divlja puno onda dobijem -10% sto on pokaziva i to je to zavisno od diff-a nekad se primakne na -5% nekad na -10% ali tu je to bez obzira na pool tako se to krece.

Cointron je tamo u februaru meni pokazivao OK i onda kako je diff poceo da luduje tako je i zarada sarenolika.
 
ma ja gledam jednu kartu i vidim ekg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da i phoenix pusti jednu kartu bio bi mu ekg vjeruj mi govorim ti sto sam ja svasta probao testirao, ispisao bruku postova u ovoj temi i okanio se :d shvatio do cega je problem zato sam i napisao u predhodnom postu najbolje je kad se sve isproba onda covjeku bude sve jasno, ne treba se sa tim zamarati to sto cointron pokaziva brda i doline to je normalno za mali hash.
 
Ni posle godina mininga, vecini i dalje nije jasno da su sharovi "luck" i da ne moze biti pravi grafik, pa samim tim sto je broj serova veci grafik je linearniji
 
ajmo ovako
win 8.1 Pro x64 , drv 15.7.1. , u dir od clay-a fajlovi od 15.12
ethi 16
i radi ko sat
da i ono najbitnije ne natezite kartice da daju koji mh vise , jer onda idu brda i doline (ceo rudnik mi radi na 950/1250 )



Klay i preporucuje da se kartice ne natezu, vec da se ostave standardne vrednosti.Zatim drijver 15.12. Ako se ne varam kod nekih kartica dize MHs kod nekih ne
 
da na samsung memoriji 380ka mi daje 21.4mh a na elpida 20.3mh stock clock drv 15.7.1
 
screenshot.png

Ovo daje MSI R9 380 2G sa 1000/1500 klokovima, inače vozim na fabričkim 980/1375 što mi daje 20.7Mh/s
 
nista mi ne znaci pola mh samo silovanje karti bez potrebe, ta brza sa samsung memorijom je power color sa 2gb
 
Ok mada po meni nije nikakvo silovanje drzati R9 380 na 1000/1500 pogotovo ta memorija na 1500 ti kvalitetniji samsung chipovi to bas po meni nije silovanje, mada postujem stav ;) Svi radimo kako mislimo da je za nas najbolje ;)
 
evo izmereno 24h eth+dcr i 24h samo eth....
samo eth je dao oko 6-7 posto vise... ne znam da li je to do varijacija,slucajnosti, (diff nije jer skoro da se nije menjao) ili stvarno daje vise kada kopa samo eth. Neka proba jos neko ko ima veci hashrate,tu ce bolje da se pozna.

Ali ako stvarno daje vise,ne isplati se zezati se sa dcr.
 
Sigurno je jedno: DCR kopa jadno, ako daje vise kad se samo ETh kopa onda nema razmisljanja, ja sam odustao od ETh+DCR jer jadno stvarno kopa DCR.
 
ma nema veze sto ga daje jadno,opet vajdica neka, ali ako obara eth, onda nema poente...

na dwarfu se tacno vidi svaki sat koliko je dalo... vidi se i na prvi pogled da daje malo vise kada kopa samo eth.
ali opet,mozda nije merodavno, s obzirom da imam 60mhs, neka proba neko sa jacom masinom.
 
Nego, šta nam doktor Kurajber prognozira za večeras? Skačemo/Padamo?
 
ma nema veze sto ga daje jadno,opet vajdica neka, ali ako obara eth, onda nema poente...

na dwarfu se tacno vidi svaki sat koliko je dalo... vidi se i na prvi pogled da daje malo vise kada kopa samo eth.
ali opet,mozda nije merodavno, s obzirom da imam 60mhs, neka proba neko sa jacom masinom.

To je druze ne moguce istestirati previse su to malo razlika (iako kopa manje tesko je to utvrditi opet kazem "ako") pool luck i nek samo malo padne ili skoci diff u 24h dobices tu malu razliku. Prosto to je nemoguce utvrditi.
Mozda kad bi imao 2 indenticna riga pa pustit na dvije adrese na dwarf-u pa da se izvuce neka razlika, ali jednostavno moguce da se desi da jedan rig ubada bolje od drugog pa da se pokaze neka razlika "luck share".
 
pa nije bas mala ako je 6-7 posto,a dif bio isti... evo ostavicu jos 24h da radi samo eth,pa cu pustiti ponovo dual, nije neko cimanje. ako opet bude slican rezultat,znace se.
 
pa nije bas mala ako je 6-7 posto,a dif bio isti... evo ostavicu jos 24h da radi samo eth,pa cu pustiti ponovo dual, nije neko cimanje. ako opet bude slican rezultat,znace se.

tesko da je tolika razlika, meni je ono sto pakazuje miner i sad dwarfpool hashrate identicno, ali nemogu tacno uporediti jer mi je nanopool davao manje i po 5-9% od ovog
 
Na svakih 1m ulozen ETH u DAO skace eth...do sada isti patern ;)
 
Ovo stvarno mirise na skok eth-a? da polako uletimo?
 
Nazad
Vrh Dno