Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Mozda jeste centralizovan, mozda jeste ovakav ili onakav, ali svojim holderima do sada daje najvisi nivo ocuvanja vrednosti investicije.

Nije decentralizovan jer ima vise kopaca od svih ostalih valuta zajedno. Kada se pojave ASIC-i mozda i postane centralizovan ali u ovom trenutku to nije slucaj.
 
Mislim da se ASIC opcija za ETH više ne uzima u obzir.
 
Da, jeste apsolutno centralizovan, to je do sada trebalo da ti bude jasno.
Asic uopste nije opcija, ne pratis na casu ;)
 
Nije decentralizovan jer ima vise kopaca od svih ostalih valuta zajedno. Kada se pojave ASIC-i mozda i postane centralizovan ali u ovom trenutku to nije slucaj.

Uopste nije centralizovan. Od 72 miliona 60 miliona ima Vitalik@ Co dok 12 miliona treba svi ti mineri da iskopaju za ukupno dve godine ako se nesto ne promeni. Centralizacija je i odluka o forku, da je BTC centralizovan mogli su da vrate stanje na pre Gox-a ili na pre bilo koje od velikih pljacki i na taj nacin anuliraju te efekte. Nisu uradili, ja mislim da je to dobro, neko drugi misli drugacije ali to su cinjenice.
 
Vracanje stanja pre Gox-a je bilo poprilicno nemoguce ako se setimo da je bilo izjave da ih je neko krao 2 ili 3 godine. Ko to da opegla kad ni oni samo kao nisu znali sta i kako. Realno, verovatno je vlasnik sam popalio to ali ajde, nema veze. Naravno da to nije dobro.
Ma koliko centralizovan bio ETH pokazalo se da ima pravde. Sve ono sto nismo nikada videli na drugim novcicima. Zato im skidam kapu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Meni je ipak drago što mi je Vitalik sačuvao novac. Ko nije zadovoljan tim rješenjem mogu mu poslati račun, pa neka mi uplati razliku između sadašnjih $15 i $0.1 koliko bi ETH vrijedio da fork nije napravljen.
 
Pa ne bi isao nikad na 0.1 ali eto, zadrzao se na 10-11$. Sada tek hvata zalet za onih 21$ koliko je bio a dokle ce stici ko zna. Moze Zeljko i njemu slicni da moralisu koliko hoce ali hard fork je bio najpostenije resenje. Ja sam to predlagao od starta i nerviralo me sto su prolazili dani bez zvanicne izjave dok je vrednost padala. Mogli su bez svega toga ali nema veze, sredili su.
Ja opet Zeljka spominjem jer je on covek klasican kontras. Ako 99% ljudi idu na jednu stranu on ce nekom logikom naci razlog da se ne slozi s njima i terace kontru. krastavac, neki su rodjeni naopaki. I ne mislim da svi treba da razmisljaju isto vec samo da su sposobni da izvuku zakljucak na osnovu cinjenica.
Izmena koda ce oboriti cenu a to sto su investitori pokradeni i sto svi treba da se pravimo kao da se nista nije desilo nece da obori cenu i uzdrma poverenje. I dalje ne razumem logiku takvih ljudi al ajde...
Bilo pa proslo ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Oni su išli čak toliko daleko da je bila varijanta da se kod ne treba mjenjati bez obzira što postoji propust koji omogućava preuzimanje svih DAO novčića. Ono, napravili ste propust i zbog toga propadnite :)

Logika je jednostavna:
Došao sam do dobre količine ETH-a u vrijeme smiješnog diff-a, ali sam ga prodao po još smješnijoj cijeni (0,003, ili ga uložio u LBC ). Sada vidim da sam se istovario u prazno. Stimulaciju nalazim jedino u tome ako novčić propadne i drugi izgube i više od mene :)
 
Neko stalno kontrira neko sledi čopor a neki misle da su sami došli do zaključka jer ne vide da su "usmereni" da do njega dodju, ukratko ima nas svakakvih...mislim da psihoanaliza članova foruma nema veze sa ovom temom ;)
 
Uopste nije centralizovan. Od 72 miliona 60 miliona ima Vitalik@ Co dok 12 miliona treba svi ti mineri da iskopaju za ukupno dve godine ako se nesto ne promeni. Centralizacija je i odluka o forku, da je BTC centralizovan mogli su da vrate stanje na pre Gox-a ili na pre bilo koje od velikih pljacki i na taj nacin anuliraju te efekte. Nisu uradili, ja mislim da je to dobro, neko drugi misli drugacije ali to su cinjenice.

Ako je to istina trebalo bi da mu dodele Nobelovu nagradu za ekonomiju.
 
Oni su išli čak toliko daleko da je bila varijanta da se kod ne treba mjenjati bez obzira što postoji propust koji omogućava preuzimanje svih DAO novčića. Ono, napravili ste propust i zbog toga propadnite :)

Logika je jednostavna:
Došao sam do dobre količine ETH-a u vrijeme smiješnog diff-a, ali sam ga prodao po još smješnijoj cijeni (0,003, ili ga uložio u LBC ). Sada vidim da sam se istovario u prazno. Stimulaciju nalazim jedino u tome ako novčić propadne i drugi izgube i više od mene :)

Verujem da si mislio na mene, ja sam LBY istresao kao i ETH a tvoje cisto hypovanje necu da kometarisem, okaci sliku Vitalika kao sto si juce imao sliku Staljina... BTC nije tako zamiljen ni ceo crypto svet, nazalost ljudi koji su juce pljuvali banke sad obozavaju isti sistem samo zato sto su videli pump od 1000% ja to razumem ali ako lazes sebe da u to verujes nemoj lagat nas :)

Da li ce i koliko naduvat sve ove scam coine, iskreno nemam pojma ali jedno sam siguran, kad tad ce se sve urusit kao kula od karata

PS: Kakva crna decentralizacija?? mineri se ovde nista ne pitaju, znaju da uskoro sve prelazi na POS, neposlusnima se preti itd.. ipak su tu milijarde u pitanju
 
Poslednja izmena:
Ako lažeš sebe da niko ne upravlja BTC nemoj lagati nas ;)
 
sta je bilo bilo je, mislim taj fork i to, ajde proslo im je, jedini razlog zasto je fork prosao jer je "ekipica" bila do gushe u njemu, moglo je 200 milki tudjih da rokne pa bi bilo nikom nista, samo cekam sta ce biti kad neke vlasti pokucaju Puterinu i budu zahtevali svoju verziju forka jer je eto animnost manje nego pozeljna/prihvatljiva ....
 
....., samo cekam sta ce biti kad neke vlasti pokucaju Puterinu i budu zahtevali svoju verziju forka jer je eto animnost manje nego pozeljna/prihvatljiva ....

Upravo to je i osnova (zamisao) kriptovaluta, da ne može vlast (ili grupa ljudi) da kontroliše/nadzire/blokira (sankcije) i upravlja sredstvom plaćanja kao što to rade sada sa papirnim novcem...o tome @zeljko i priča sve vreme...
 
Da, ali naivan je svako ko misli da postoji ijedna takva ozbiljna valuta, pa čak i ona najpopulatnija crypto verzija.
 
Valuta je samo derivat, bitna je tehnologija i uopste platforma
 
Vidim da je polo izbacio još jedan ethereum (classic) ETC....čisto da se neko ne prevari pri trgovini....

Tu mozete da dumpujete ko je imao ili ima eth pre fork-a slobodno, ja cekam cena da padne pa otvaram nov topik i krecem da podrzavam jedini pravi classic ETH :)

U prevodu tu sta dumpujete sa starog chain-a sa starim walletom ne gubite na novom prevarantskom ethereumu vitalika...

ako ne razumete gledajte na to kao na alternativni univerzum marvelovih filmova :d

samo ako posaljete ethre sa novog forka slucajno nemojte posle da kukate da su nestali u oba univerzuma

PS: vidim nije vam jos jasno
ethereum classic je star trek next generation
forked vitalik etherem je star trek action movies
 
Poslednja izmena:
Izbacio i polo, kao što rekoh. Ethc još živi, mreža je doduše slaba, pratio sam to par dana. Sveukupno 20GH i 80-90 minera. Cena beše stotinak puta manja od eth. Videćemo da li će opstati ali verujem da hoće, samo je pitanje koliko dugo i koliko će biti jaka.
 
Ne verujem da će mu cena preći EXP....možda u početku malo skoči da se raja navuče ali u najboljem slučaju će imati isti odnos prema BTCu kao EXP....

edit:

nego, jel' probao neko da rudari i kako idu podešavanja :D
 
Poslednja izmena:
pa sve isto samo koristis pool koji nije presao na hard fork mucak
http://ethc.epool.io
http://pool.ethereumclassic.com

ocekujem i pritisak na ostale berze da omoguce povlacenje etc-a jer ko je drzao na njima samo oni mogu da to omoguce! ili da ukradu od svojih korisnika!!! sto ce biti bas presedan!

A ko je imao sopstven wallet, to je bar jednostavno samo importujes private kljuc u stari novcanik i sihronizujes ga na pre fork block chain!
 
Poslednja izmena:
Sad kad je na polo i kada ga ljudi kupuju za bagatelu možda ipak postigne neku upotrebljivu cenu...

Sad mi je krivo što ga nisam pokupovao 5000 za 1btc...
 
Poslednja izmena:
Opet nisam u toku, dal mogu eth iz klasičnog starog 0.71 walleta (koji tu stoju meseeceima) da prodam na poloni za ovu normalnu cenu od 0.021btc a ne kao etc ?
 
Ma ovde hebe lud zbunjenog, ne znam sta vise da kazem.
 
Nisam potrošio stoji u wallet već min 2 meseca, ako to sad vredi kao ovaj novi classic onda mogu na sve slobodno da zaboravim.....
 
Nazad
Vrh Dno