Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
meni na 500w napajanju rade 280ka,270ka i 7870,strasno kolko se to malo greje,neverujem uopste da trosi ko skripta,na 30%vent a temperature 52,nikad mi kartice nisu ladnije bile,napajanje tek malo toplo duva,
 
1070w 6x280x 140mh graficke na 950/1250ram 1050mv napajanje v1000 i b700 . Ako oduzmem 70 w na sistem . 1000/6=166w po kartici
 
Jbga ja sam malu poziciju stavio na 235k opet ali nije proslo :)
 
Ja sam odustao od trgovanja. Buy se prepolovio a sell je ostao isti tako da mi nije bas sigurica za trgovinu. Ovo mi djeluje kao "navlacenje" mase pred finalni dump.
 
Ako krene malo veci pump buy ce se brzo dopuniti, ne brini za to nikako...mislim da ovde hoce malo dugorocnije da rade na coinu...nadam se barem
 
sam633 mi je odradio bios na 1v pa sam uflesovao

Ma nije meni problem da uradim bios, nego sto drajver sam digne voltazu grafe. Pogledaj u GPU-Z koliko ti pokazuje VDDC napon, to je meni najmerodavnije.
Ja stavim 1v, medjutim, ode samo od sebe na 1.088v

Mislim da je to do drajvera zato te i pitam koje koristis, neki daju nize gpu volt neki ne.
 
Ma nije meni problem da uradim bios, nego sto drajver sam digne voltazu grafe. Pogledaj u GPU-Z koliko ti pokazuje VDDC napon, to je meni najmerodavnije.
Ja stavim 1v, medjutim, ode samo od sebe na 1.088v

Mislim da je to do drajvera zato te i pitam koje koristis, neki daju nize gpu volt neki ne.

meni stoji zakucano na 1v sa bilo kojim driverima,vrteo sam od 14.2 do 14.7...u hex editoru su resavao bios?
 
VBE 0.7b sam radio promenu voltaze.
A jesi pogledao ssta ti kaze gpu-z za voltazu?
 
Onda to nisu MSI karte. :D

Osim prve serije, koja je imala referentnu izvedbu VRM-a, ako se dobro sećam.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis na mene, ja imam TurboDuo karte, rade po meni, ako ne bolje, onda jednako dobro kao MSI.

Sad sam probao i MSI AB radi sa mojim karticama, spusta voltazu, provereno i u GPU-Z i u zidu.
Masina sa 3x280x kartama komplet ploca i sve trosi 550w, daje 72mhasha-74mhasha.

Ista ta masina sa 1.144v naponom i 1100mhz daje 82-83mhasha ali trosi 850 i preko w.
 
Nisi razumeo. I niste se sporazumeli oko karti, ko je njen prozvođač.

MSI karte ne rade sa VBE7, sa napomenom u prethodnom postu. I ja imam jednu, ne dešavaju se nikakva "zaglavljivanja" napona. Da su se desila, čak i da ne piše u GPU-Z, primetilo bi se po temperaturama. Kada se pogleda VID tabela od IR356x, mislim da je prilično jednostavna, u smislu da nije komplikovana, ako se ubace iste vrednosti za sve, teško da će bežati tamo-vamo, čak i zbog driver-a.

Doduše, bilo je svašta, pa i toga, samo kada je korišćen atiwinflash. Možda je i kod tebe slučaj.
 
Vidis sad slucaj kod mene:

VBE radi i promeni core clock i napon donekle.
A sa msi afterburnerom spusti napon lepo.

Na primer ja upisem u bios 1.025v i flesujem, on opet radi sa 1.092V, a istu kartu zatim iz MSI AB spustim na 1.025 bez problema.
 
Vidis sad slucaj kod mene:

VBE radi i promeni core clock i napon donekle.
A sa msi afterburnerom spusti napon lepo.

Na primer ja upisem u bios 1.025v i flesujem, on opet radi sa 1.092V, a istu kartu zatim iz MSI AB spustim na 1.025 bez problema.

Kako flešuješ? Atiwinflash ili atiflash? Nije svejedno. Sa atiflash si 100% siguran da je sve prošlo kako treba. Inače se lako može desiti frankenštajn od VBIOS-a.

Ako si koristio atiflash, onda je verovatno problem u VBE7. Na osnovu određenih podataka, VBE7 pretpostavlja da karta ima, taj i taj VRM kontroler. Na osnovu te pretpostavke, za željeni napon, stavlja tu i tu VID tabelu napona. Nekad ta pretpostavka, može biti pogrešna, samim tim stavlja se pogrešna VID tabela. Kao takva, nekada može delimično odgovarati karti, a nekad imamo mrtvu kartu. Kako si opisao svoju situaciju, verovatno delimično odgovara. Da li je napon 1,025 V ili 1,092 V, možeš jedino proveriti voltmetrom.

Program kao što je VBE7, zahteva neko češće ažuriranje, kako bismo mogli da budemo u potpunosti sigurni da imamo željene napone. Taj neko ko je pravio VBE7, imao je u malom prstu mnoge VID tabele. E sad pretpostavljam, takve tabele mogu biti javne, a mogu i biti poslovna tajna.
 
Radim uvek sa atiflash-om pod dosom.

Za napon mi je merodavan gpu-z za sada jer njegova merenja potvrdjuje voltmetar. Nemam razloga sad vise da merim na svakoj ponaosob.
Moguce je da VBE7 zeza ali korektno ucitava podatke , drugog krivca ne vidim.

Sam program nije niko menjao prilicno dugo, koliko sam video ni autor se ne javlja vise na forumima...
Pa nam ostaje snalazenje.
 
Meni sinoc stale masine sa kopanjem na nanopool. Ne pomaze reset masina,interneta,novi dag fajlovi... JSON RPC greska u mineru i konstantan retry.
 
Ne pomaze nista sem kad sam obrisao workere.
 
JEl ima neko slican problem na supernovi kao ja..zadnje 2 isplate mi uopste nisu stigle i nema ih ni u blockchainu i ako tamo u dashbordu pise kao done
 
Kod mene i dalje sve stize redovno...
 
Nazad
Vrh Dno