Šta je novo?

Kalibracija monitora

Mladen_Brabus

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2013
Poruke
454
Poena
69
Ukoliko neko ima predlog za podešavanje (kalibraciju) monitora neka napiše neki savet i informaciju kako izvući što bolju sliku iz monitora.

Imam ,,problem,, oko podešavanja mog monitora Benq GL2760H.
Kako god ga namestim nekako mi je slika suviše bela i brašnjava. :D
Probao sam sve žive kombinacije što na podešavanjima u samom monitoru kao i u nvidia drajveru za podešavanje slike.

Hvala unapred svima na predlozima i savetima.
 
Isti problem ovde - probijanje beline. Kakogod da namestim podesavanja, cim se na ekranu pojavi slika gde preovladavaju tamni tonovi (fotografija, igrica, film..) - nekako iz tamnih delova probija neka belina i nikako ne uspevam to da resim. Pokusavala sam i preko samog monitora, i preko widnowsa, i preko graficke - isti djavo. Doduse, jeste da je u pitanju low budget monitor, ali nija valjda bas toliiiki krs :/ Isprobala sam i linkove koje je substractor postavio, i http://www.lagom.nl/lcd-test/... Ako neko ima iskustva sa ovim monitorom "Monitor 21.5" LG 22M37A-B LED, FullHD 200cd/m2 90/65", molim da mi kaze da li je uopste ovo resivo, ili je monitor krsina, pa da se vise i ne zamlacujem :p Inace je monitor nov, kupljen pre nedelju dana. Hvala.
 
Jedino da smanjis osvetljenje. Stavi u fullscreen neku skroz crnu sliku i smanjuj osvetljenje dok ne bude prihvatljivo.
 
Sve pokusano, cak i kada brightness stavim na nulu, crno nije crno. Dodje mi da ga potopim u vanish :p
 
Mislim da cu morati to da uradim, posto je ovo katastrofa. Videcemo da li ce uvaziti reklamaciju :/
 
Nazad
Vrh Dno