Šta je novo?

Nakon zamene procesora ploča jednostavno prestala da radi

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,363
Poena
390
Potrebna mi je pomoć, tačnije iskustva sa terena, da li se nekom ovo dešavalo i šta može da bude. Ne volim da se bakćem s tuđim kompjuterima ali ajd zamoliše me ljudi da pogledam, skajp prestao da radi i crashuje stalno. Ja nađem nekako rešenje na netu i ujedno pošto vidim da slabo radi komp i pate se sa nekom celeron d kršinom, predložim da se zameni i procesor jer je skoro džabe a mnogo će im lepše raditi sve, pogotovo jer gledaju yt i sportske strimove što jedva radi na celeronu. Naručio im e2200 za 450 din i danas to stiglo, otišao iz najbolje namere da to zamenim jer imam i sam u kući jedan takav komp, sve je poletelo kad sam ubacio e2180... i kao za inat dogodi se ovo.
Skinut hladnjak, zamenjen cpu, nova pasta vraćen hladnjak i više ni da bekne. Povadio grafiku, memorije, čistio cmos... ništa. Samo vrti kuler i ćuti. Ploča je inače Biostar P4M900.
Jel ima neko ideju, može li išta još da se uradi? Sad još ispade da će morati da kupi drugu ploču a ni ta starudija nije uopšte jeftina za razliku od cena tih procesora...
Meni jedino pada na pamet da je neki vod popustio kad smo vraćali kuler onda treba malo da se pritisne pa se i ploča malo savije ali sve je prošlo normalno nije bilo potrebe za nekim natezanjem.
 
Koliko sam video, nijedna P4M900, nema (zvaničnu) podršku za E2200.
 
Koliko sam video, nijedna P4M900, nema (zvaničnu) podršku za E2200.

Nema veze, ima podršku za C2D - to je dovoljno u 99% slučajeva za kompatibilnost. U krajnjem slučaju da će prikazuje pogrešan naziv CPU-a ili neke funkcije neće da rade (tipa varijabilni množilac), dok će sve ostalo da radi normalno.

@Gadjan

Vratiš stari procesor i ubaciš najnoviji bios koji možeš da nađeš za tu ploču.
 
Poslednja izmena:
e2200 je noviji od c2d serije 4 i 6 sa 2 nule na kraju. trebao si uzeti bilo koji iz serije 4 ili c2d e6400 recimo.

iz iskustva e2180 je mnogo kompatibilniji od e2200. stavi iz tvije masine tu a taj uzmi sebi.

za pocetak mozda je cpu neispravan, mozda ga ploca ne podrzava.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih napisati, ne radi ploča ni kad vratim stari cpu. Isto samo vrti kuler i ne pišti. Videću sutra da proverim oba procesora na mom kompu. Moji matorci imaju 945GZ Micro i isto u cpu support nije naveden e2180 koji sam kupio ali je sve proradilo od prve čim sam ga ubacio. Uglavnom, problem je što sad ne radi nikako. Probaću i da flešujem bios u krajnjem slučaju ako uspem.
 
...mozda al na nekoj drugoj ploci :D ...sad vec ne verujem da je ova prezivela.
 
lako ces ako ti da sliku, za pocetak izvadi bateriju ostavi van struje vrati stari cpu izvadi i vrati memorije i grafiku. na 945 chipset radi i e2220 cak.
 
Verovatno su napukli neki od vodova kod montiranja kulera.
Ploca se ulegla malo vise...
Isti slucaj se desio i meni, ploca ASRock AM2NF3-VSTA
nabavljena da ugosti sapphire HD 3850 agp.
Kod menjanja paste na procesoru nisam video da mi je odstojnik
ploce spao, ja malo jace pritegao i cao...
 
Meni se slicno desilo na mojoj masini pre 4 godina. Vratio stari proc. jok vrti i cuti. Pogledao sve. Menjao grafiku, napajanje, memoriju.Nikad ploca nije proradila vise. Nisam se cimao da je nosim cikaperi. Probaj da resetujes bios il vadjenjem baterije na par minuta il jumperom ako do sada nisi to uradio. Oce tu da ubrlja.
 
Dok si menjao procesor trebao da bi ispraznio elektrolite sa nekoliko klika na power dugme pa onda se vadi cpu, ovo moze zvuci smesno ali u 99% su male sanse da dojde do spoja tako da ti si od tih 1% koji mu se dogodi ovo, kad je isklucen pc elektrolita jos su puni sa malo struja u njima ali dovoljno da bi napravili stete
 
Poslednja izmena:
Dobro je, proradilo ipak danas samo od sebe nakon što je prenoćilo. Ploča bacila sliku, prepoznala cpu (e2200) korektno.
 
Nazad
Vrh Dno