Šta je novo?

Fujitsu laptop problem

drazenm

Cenjen
Učlanjen(a)
21.02.2010
Poruke
125
Poena
170
Pozz ljudi, imam problem sa laptopom.. Fujitsu Lifebook AH532 je u pitanju..Prosuta je mala kolicina sredstva za ciscenje po tastaturi..Ne moze da se koristi normalno, slika podrhtava, tastaturu prihvata kako kad, mijesa lijevi i desni klik, krenem da pokrenem program on otvara properties itd..Reinstaliran i otvaran da se ocisti iznutra al nije pomoglo..Iako imam malo iskustva sa laptopovima cini mi se sve ok na ploci..Ista stvar i kad se stave usb mis i tastatura..Pretpostavljam da je servis jedino resenje..Jel neko imao ovakav problem ? :)
 
Tecnost je na zalost napravila stetu, kada se nesto prospe, laptop se gasi i vadi se baterija i ostavlja da se susi pa tek nakon detaljnog ciscenja ponovo koristi.
Mora servis, ali se plasim da ti je maticna nastradala, sto ce se videti probom druge tastature i touchpad-a.
 
Tako sam i mislio...tesko da se to isplati popravljat ako je maticna..
 
Tečnost za čišćenje je još i srećan izbor u poređenju sa recimo, sokom od breskve ili napicima da bazi cole. Tu već gotovo sigurno, nema spasa!
 
Tečnost za čišćenje je još i srećan izbor u poređenju sa recimo, sokom od breskve ili napicima da bazi cole. Tu već gotovo sigurno, nema spasa!

Faktor srece igra veliku ulogu kao i koliko je kvalitetna maticna ploca odnosno zastite na istoj. Meni je dete prosulo punu casu koka kole na tastaturu i to niko nije video, a moguce je i da je sipala lagano onako iz zabave :D Laptop bio mrtav skroz, par meseci je bio odlozen u garazi jer sam bio ubedjen da mu nema spasa, cak sam hardove i memorije prodao (i dan danas zalim sto sam to prodao jer ne mogu da ih nadjem vise po normalnoj ceni (2x4gb DDR2 i 2x128gb msata u raid 0), a onda sam bio nesto dokon i reko aj da probam da ga ozivim.

Rasturio, unutra sve ulepljeno bilo, detaljno ocistio alkoholom, plocu sam bukvalno prelio alkoholom vise puta i finom cektom ribao, pa onda pod kompresor, evo radi i dan danas (preko 3 godine). Tastaturu nisam mogao da spasem pa sam narucio drugu.

Da je bio neki jeftin laptop verovatno bi ga bacio u kantu, ali posto je svojevremeno placen papreno rad se itekako isplatio :D
 
Nazad
Vrh Dno