Šta je novo?

Marantz pm- 52 SE ili Marantz pm 68 HITNO

Stasha

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2015
Poruke
13
Poena
54
Potrebna mi je pomoć dobrih ljudi koji se više razumeju u Marantzova pojačala od mene što i nije tako teško.
U želji da "osvežim" zvuk u sobi a i u skladu sa svojim trenutnim finansijskim mogućnostima izbor se sveo na dva pojačala:
Marantz pm - 52 SE iz 1991 i Marantz pm-68 iz 1998 godine.
Oba pojačala su izuzetno dobro očuvana.
Kako vlasnici pišu karakteristike su im sledeće.
Marantz pm-52 SE:Izuzetno audiofilsko stereo tranzistorsko pojacalo, neverovatnih zvucnih performansi,2x 80w na 8 oma,10 kg, kompletno bakarna sasija, kompletno pozlacene cinc konekcije, toroidni trafo fabricki poboljsana phono sekcija ,2 para zvucnika, potpuno ispravno i ekstra ocuvano. (Speaker impedance 4-16 Ohm)
Marantz pm-68:pojacalo u ekstra stanju i veoma ocuvano.Snage 100w po kanalu 2 para zvučnika,A ili B 8 - 16 Oma,A + B 16 Oma,Težina 12.3 Kg
Snage je 100 vati po kanalu.
Trenutno imam kod sebe Marantz TT221 gramofon,Marantz CD 67SE, Harman Kardon AVR 3000, predpojačalo Sansui C-77,par Magnatovih trosistemskih zvučnika 70 w(4 ohm),pa bih nešto poboljšao ili napravio drugačiju kombinaciju sa dodatkom pojačala
:wall:
Preporuka za trosistemske zvučnike?(njihova impedanca potrebna za ova pojačala)
Unapred hvala na pomoći
 
U principu neces pogresiti koje god da uzmes.Gledaj samo u kakvom su stanju jer oba pojacala su poprilicno matora.Pm 52 sam slusao davno, davno i fino je to radilo.Se serija je jos prefinjenija.Ja sam imao pm 80 i fino sam se naslusao muzike.Pm 68 je malo mladje pojacalo i preteca je marantza pm 7000.Ako imas mogucnost poslusaj oba i odluci.Jedino ne znam koliko su ti te kutije za ova pojacala.U svakom sucaju odluka je samo tvoja.Pozdrav i srecno.
 
Marantz је увек био појам доброг звука. Ја користим Marantz SR7100 рисивер из 80-те године и ради као сат.
О звуку тих старих модела да и не говорим. Само погледај како је очуван и да ли ти "лежи" звук.
Што се тиче кутија, увек је бољи избор двосистемске 8 омске кутије.
Тросистемске кутије су прилочно сложене, по питању линеарности. Тешко је ускладити и два звучника а не три.
 
Hvala na pomoći. Kada već spominješ PM -80, kako si bio zadovoljan sa njim?Pošto se pojavio jedan...možda ga uzmem u obzir u odnosu na ova dva...i kakva je preporuka za kutije sa kojim bih ga bilo najbolje upariti. Kontam da ove Magnatove baš i nisu neki par sa ovim pojačalima ali dok se ne snađem već,svaka pomoć i sugestija je dobrodošla
 
Hvala na pomoći. Kada već spominješ PM -80, kako si bio zadovoljan sa njim?Pošto se pojavio jedan...možda ga uzmem u obzir u odnosu na ova dva...i kakva je preporuka za kutije sa kojim bih ga bilo najbolje upariti. Kontam da ove Magnatove baš i nisu neki par sa ovim pojačalima ali dok se ne snađem već,svaka pomoć i sugestija je dobrodošla

Sto se tice pm 80 to je jedno solidno pojacalo.Snage ima ali je tanje malo u basu,detaljno, toplo uostalom slicnog zvuka kao i ova dva sto si naveo.
Ako zelis Marantz pojacalo juri pm-64mkII od tih starijih ili 7001 pa navise od novijih.Sto se kutija tice sve zavisi kolika ti je prostorija gde ces slusati.I ne nemoj bezati od trosistemskih kutija.Marantcu generalno lezi Monitor audio.Pm 80 sam slusao na monitor audio rs1 i to je bio zvuk koji se pamti.Bas bas detaljno ali kazem malomije falilo basa i zato sam sad kupio Nad C352 i dobio sam zvuk koji sam zeleo.Mozda da pogledas i poslusas jos neke kombinacije pojacala i kutija pa da odlucis.
 
Из мог искуства, комбинација Marantz појачало и Bose звучници. Рецимо неки Bose 301 (има их од 301 до 301-V). Ја слушам на Bose AM5 из 1988. године и ко је год чуо звук, одушевљен је топлином звука. Одлика Bose звучника је топлина и линеарност. Слушали тихо или гласно, увек је звук пријатан, не иритира ништа.
 
Из мог искуства, комбинација Marantz појачало и Bose звучници. Рецимо неки Bose 301 (има их од 301 до 301-V). Ја слушам на Bose AM5 из 1988. године и ко је год чуо звук, одушевљен је топлином звука. Одлика Bose звучника је топлина и линеарност. Слушали тихо или гласно, увек је звук пријатан, не иритира ништа.

Zx 16. Slusao sam davno te kutije kod drugara ali koliko se secam sa nekim dual pojacalom(nekih devedesetih godina) I mogu da potvrdim da je to bilo vrlo dopadljivo i da tacno je da na vecim glasnocama nije gubio na kvalitetu zvuka.Kablovi su bili tad obicni nista specijalno izvor mislim koliko se secam marantz cd plejer i to je sviralo samo tako.
 
Тешко ће те наћи неког ко је имао и има Bose звучнике да ће их заменити неким другим моделом.
Наравно, о укусима је бесмислено причати, али по речима многих Bose је појам врхунског звука!
Зимус сам имао прилику да чујем SoundLink® Mini speaker II, Bluetooth звучнике. По величини, као пола бокса цигарета а по звуку....треба чуту и неповеровати да из такве справице може такав звук?
По мом укусу одлична је комбинација неког старог Sansui појачала и Bose звучника.
 
Stasha i? Da li si poslusao i mozda kupio neko od pojacala?
 
Još uvek nisam 100% siguran, sledeće nedelje sam dogovorio probu Marantza PM-80MKII,pa ću definitivno odlučiti.Na šta bih kao laik trebao posebno da obratim pažnju kod ovog pojačala?Prostorija u kojoj će se slušati je nekih 3x7m,tako da nisam još uvek siguran ni oko kutija.Trenutno nemogu neke besne ,probaću da nađem nešto korektno za sada(100-150e),video sam svašta na KP,tek kad isprobam odlučiću(još neka sugestija u pogledu kutija?)
 
Sto se tice pojacala pregledaj da li sve radi.Prikljuci ga na slusalice ako imas i pusti tiho,vidi da li se razlikuje zvuk po kanalima,da nije jedan cistiji a drugi mutan.Pregledaj sve sarafe da li je otvaran,pregledaj na oko kondezatore.I obavezno ga pogledaj sa donje strane.Sto se kutija tice prostorija ti je velika i nije lako to napuniti zvukom.Zavisi gde ce i kako stojati kutije sta volis da slusas i koliko glasno.Marantz se odlicno slaze sa monitor audio kutijama,takodje i sa bowers & wikins moze i tanoy..Neces pogresiti ako uzmes i neke nemacke kutije tipa Canton.Njihova Carat serija je odlicna..Takodje Magnat all ribbon serija odlicna sa njim ili Mb quart.Moj savet na toliku prostoriju idi na podnostojece kutije i ako je moguce sa vecom osetljivoscu.
 
Pazario Marantz PM80MKII i trenutno sam prezadovoljan.Čak i ovi moji Magnatovi zvučnici zvuče umiveno.Kontam da povežem i Sansuievo predpojačalo (nisam siguran da li to može da se izvede), da vidim šta će ispasti, pa da se vremenom bacim na traženje pravih zvičnika.Hvala na savetima i sugestijama.
 
Svaka cast kupio si dobro pojacalo.Nek te sluzi sa srecom...:wave:
 
Ако појачало нема in/out, могу да се искористе конектори за дек мада ... ко хоће одвојено, нека набави одвојено. :)
 
Ако појачало нема in/out, могу да се искористе конектори за дек мада ... ко хоће одвојено, нека набави одвојено. :)
Ako se koristi konektor za dek (in) isto je kao i da koristi neki drugi ulaz (aux, tuner i sl.) imaće sve podešavanje iz preampa od Marantza + priključeni preamp sa svojim podešavanjima - ne znam kako to funcioniše?
 
Ма небитно, ја сам мало промешао карте јер је то практично начин за убацивање еквилајзера ако појачало нема ин/аут. У овом случају би могло да се употреби за аут тј за додатно појачало снаге. Ако би повезао предпојачало на неки улаз, и даље би у функцији било и предпојачало Маранца и онда скоро да и нема вајде.
 
Postoje na zadnjoj strani procc IN & OUT za koje u specifikaciji piše da su ulaz i izlaz za kako oni kažu graphic analog audio processor kao što je graphic equalizer,a vidim da postoje ekvilajzeri koji se koriste i kao preampovi?Izvinite na neznanju, upućujem se u materiju:)
 
Ако мислиш на DCC, то је скраћеница од Digital Compact Cassette илити практично други tape уређај, свеједно да ли је касета, VCR или DAT. Ако си хтео да користиш предпојачало, требало је да му потражиш парњака B-77 и да буде како је писано. :)
 
Nazad
Vrh Dno