Šta je novo?

Asus R9 280X DirectCU ii TOP

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Izašao sam iz igrice "Far Cry 4", i samo je pojavio Black Screen, nakon restarta računara, sve je radilo normalno, to se desilo par dana kasnije ponovo.
Graficka radi normalno, temperatura je ok, stvarno nema nikakvih promena u radu. Stara je oko godinu i po dana. Ne znam šta bi moglo da bude?
Najveća temperatura je bila 75C, ne znam da li bih mogao da zamenim pastu na njoj.
 
Koje drajvere koristis? U kakvom ti je stanju win? (virusi i sve ostalo)
 
A to se desava samo sa FC4?
 
Nisam primetio na drugom mestu, ali više mi se nije desilo, eto to je bilo tad i to je to.
 
Znači igrao sam i ovih dana Far Cry 4 i Need For Speed Rivals, sve na maksimum, radila perfektno i desilo se ponovo da kad uđem u neku od te dve igrice, zabode ceo komp i pojavi se ovo na ekranu: http://postimg.org/image/8vllbuml1/
Isto ovako zabode ako na primer nešto diram po GPUTweaku, npr. ako stavim brže obrtaje ventilatora, i čim kliknem na apply, momentalno zabode komp. Nakon restarta ponovo sve radi kako treba.
Grafika nije stara, prvi sam vlasnik, nije mučena i forsirana igram se povremeno, napajanje je 735W modularno, ne znam šta može da bude problem. Ja bih rekao da je ovo softverske prirode.
I da dodam, koristim Windows 7 64Bit Service Pack 1, updateovan svaki dan bukvalno, poslednji ATI Catalyst Driver, mislim da je 15.1.1, ne razumem šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
Stari amd problem sa buđenjem iz zero core state. Nema spasa trenutno od toga.

Ako ti je za utehu …to se dešava na svim gcn 1.0 i 1.1 modelima. Nije kvar.
 
..naravno da se ne desava na svim modelima.
dodaj joj napona snimi profil postavi da se ucitava sa win-om i vidi hoce li se opet desavati.
 
pa recimo za 0.025v koliko ti je def. napon?
 
Meni se to nikad nije desilo na DC2T.
 
Jeste, najnoviji je.
 
Ništa, evo malo pre sam igrao NFS Rivals i sve radi normalno, za par dana mi stiže SSD Samsung 850 120GB pa ću taman da instaliram nov sistem i samo par osnovnih programa i to je sve, tada ću videti kako radi.
 
Imao sam ja nesto slicno tvom problemu, kocenja i crnog ekrana u igrama nije bilo, (karta iz potpisa) ali ako komp ode u sleep, posle toga samo restart na kucistu pomaze, ali cini mi se od kako su omega drajveri izasli sve se resilo, vec mesecima nemam problema i to ode u stand by po 2-3 sata...
 
Imao sam ja nesto slicno tvom problemu, kocenja i crnog ekrana u igrama nije bilo, (karta iz potpisa) ali ako komp ode u sleep, posle toga samo restart na kucistu pomaze, ali cini mi se od kako su omega drajveri izasli sve se resilo, vec mesecima nemam problema i to ode u stand by po 2-3 sata...

Ma meni se desi da zabode komp i u Zoner Photo Studio programu za obradu slika. Ne znam šta je problem, ali ipak mislim da je software.
 
Softver jeste, ali najverovatnije i hw bag sa tzv zero core power play politikom.

Ati to jednostavno nije dobro projektovao i javlja se na ogromnom broju primeraka , nisam primećivao ovaj bag jedino kod tonga i novijih čipova.
 
Softver jeste, ali najverovatnije i hw bag sa tzv zero core power play politikom.

Ati to jednostavno nije dobro projektovao i javlja se na ogromnom broju primeraka , nisam primećivao ovaj bag jedino kod tonga i novijih čipova.

Znači da pratim drajvere, redovno da updatujem i da je trpim ovakvu. Nema rešenja.
 
Nazad
Vrh Dno