Šta je novo?

Android car multimedia

sebekkg

Cenjen
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruke
443
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 6600k, cm hyper 212
Matična ploča
Z170 hd3
RAM
16gb ddr3
GPU
Msi 1060 6GB
Storage
20 TB
Zvuk
On board
PSU
Tt 730
Kućište
Nzxt
Monitor
2x hp 24
Miš & tastatura
Logitech g710+, mx master 3
Laptop
Elitebook
Pozdrav kolege

Imam android dvd za auto verzija 4.2.2 i javljaju mi se dve greske i predlaze mi uredjaj da ga formatiram. Inace cip je rockchip rk30sdk.

Problem je sto sam ja probao backup and reset. Sa stikliranje vrisanja naloga i sd kartice ali nista nije odradio i dalje je isto. Ima li neko resenja za mene kako da odradim ovo.

a17ceaacc439ed8aecfe26b5075ad8d6.jpg


652c287964d5e3c561399b483361233f.jpg
 
Pogledaj na sajtu proizvođača ima li softver za njega.

Probaj da uđeš u recovery pa da odradis wipe data i cashe
 
Prvo i osnovno je da nam saopštiš koji tačno uređaj imaš.model,tip,proizvođač.
Pod broj dva ,moraš da slikaš settings meni ,odnosno da vidimo android verziju i tip kernela.
Treće,forum XDA poseduje najveću bazu svih android car multimedijalnih sistema.
 
Ono sto bi odmah trebao da uradis jeste da ukljucis debuging mod ...jer ako se desio neki ozbiljniji problem ni njemu vise neces moci da pristupis a tako sebi smanjujes sansu za resavanje problema.
 
Sistem je 4.2.2 sad cu da vam slikam sistem info.

Ali nisam mogao da otvorim developer mode kada se klikne dosta puta na build version.
 
Evo slika.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1438536379112.jpg
    uploadfromtaptalk1438536379112.jpg
    1 MB · Pregleda: 237
  • uploadfromtaptalk1438536400191.jpg
    uploadfromtaptalk1438536400191.jpg
    1 MB · Pregleda: 192
Moze li neka pomoc?


Da li.bi mozda mogao neki.program.za rootovanje npr root master i samo da se stavi supersu i da instaliram recovery na neki nacin?
 
Rk30sdk se updejtuje preko usb sticja. Ubacis update.img file na stick, bocneš u uređaj i sam će provaliti da ima update.
Postoji i cwm recovery za rk30sdk. Google sigurno zna gde.
 
Ja imam jedan pastrough kabl u kaseti. Da li ce on poslužiti ili mora da se izvadi dvd iz table?

Ako ubacim taj neki drugi update.img da li ce biyi isti kao ovaj trenutni ili skroz drugaciji?

Kako da nadjem pravi posto nisam mogao naci na google nwgo sve neki 3066 ili tako.nesto.

Pa ako ima pravi recovery da li moze onda ona varijanta kao.sto sam ja napisao da se to instalira kao program za root pa.da ubacim i recovery preko samog dvd-a i da onda uzmem program za quick boot i odem u rexovery i onda factory reset. Jer verujem da vi to sredilo problem. A ja nemam power button i vol+ i vol- dugmice kao na klasicnom android uredjaju.
 
I ako je zabranjeno kacenje linkova pa zato niko nece da pomogne konkretno dajte mi.onda linkove na pp.
 
Tvoj tip je Klyde.Ovde imaš apsolutno sve što ti je potrebno:

Pošto ovaj forum očigledno smatra da je sam sebi dovoljan,kucaj u google pretraživač,sledeće ključne reči:

HuiFei - 2 DIN Pure Android 4.2.2/4.4.2/4.4.4 RK3066/RK3188

Moraš tamo da ideš jer ovde nema niti jednog jedinog člana koji ima tvoj tip uređaja.

Moraćeš dosta da čitaš,učiš i probaš.Imas tamo svu pomoć članova na raspolaganju.Duga noć je pred tobom,javi da li si uspeo.
 
Poslednja izmena:
Ok nasao sam tu temu na xda. I jeste ovo sa root master programom. Kad mi budu kola tu pa cu ga rootovati i instalirati quick boot. Da udjem u recovery i da odradim wipe. Da li fabricki recovery ppstoji ili mora da se instalira? I ako postoji fabricki da li u njemu ima wipe data factory reset opcija?
 
Niko nema taj uređaj pa ne može nikakav savet da ti da. Ja sam jedno vreme modifikovao rk30sdk tv boxeve pa imam razne alate za to, ali tvoj uređaj se dosta razlikuje od onoga sa čim sam ja radio.
 
Poslao mi je danas prodavac update image za na 4.4.

Kaze da se formatira sd kartica na fat32

Ubaci img u gps slot i upali.navigacija. tada ce se automatski uraditi update. I kaze dva puta da odradim update.
 
Ako ti je sjexxxn android onda se ne ide na update,vec komplet nova instalacija i to je najsigurnija varijanta.
Budi generalno oprezan sa updejtovima jer neki znaju pa podignu temperaturu uredjaja a to za uredjaj pod instrument tablom moze biti kobno.
Uvek je dobro da citas forum koji sam ti poslao i da pratis temu da vidis da li ima nekih bagova.
Ovo ti pise neko ko ima u svom autu jedan car android.
Takodje winCe je mnogo ali mnogo pouzdaniji od androida u kolima.
 
Poslednja izmena:
Odradio sam update sa fajlom koji mi je poslao prodavac i sada na 4.4.2 mnogo bolje radi. I nema nikakvih stucanja kakvih je ranije imao vec je sve kao podmazano.

E sad postupak je bio ok ali kada se pokrene prvo sistem sa update.img na gps kartici to sistem detektuje kao update i pita hoces li da odradis.

Onda te baca u recovery gde pocinje prvo da radi wipe pa tek onda update. Prvom prilikom je nakon brisanja sistema i pocetka updateovanja abortirao i zaledio se na jednoj slici.

2fb0763d761f980098594ea69ac81979.jpg


Onda sam raskacio klemu da se ugasi i opet sam usao u recovery i birao update.img. sada je to brzniski updateovao i krenuo je boot. Doduse trebalo mu je malo vise vremena za prvi boot ali od samog paljenja je posle.bio sasvim ok.


Znam da je wince prost i kao takav bolji za auto ali definitivno mi na novim kolima.nije legao tako da ako neko hoće mogu da mu prodam svoj uredjaj.

Na prethodnom santa feu sam imao wince i bio je za moje pojmove skladnije uradjen.
 
Poslednja izmena:
sta prodajes,android ili win ce?
 
WinCe

A jel zna neko kako da se podesi radio na androidu da sam nadje stanice. Namesteno je za evropu ali moze da nadje stanicu samo manuelno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno