Šta je novo?

Asus M5A99FX PRO R2.0 PROBLEM ???

Jasno je to meni. Samo probaj ovo sto sam ti napisao. Nista te ne kosta
 
Bombas, tako radi od kad sam ga sklopio ima skoro 2 meseca,mozda i manje ne znam stvarno.Predraze uradio sam to vec nekoliko puta i evo jos jednom bas sada ,medjutim nista.
 
Update biosa?
Kada ti tako zakuca (crni ekran), da li krece lagano da dize obrtaje cpu ventilatora?
 
Da da da ,bas to...Bas se povecava brzina obrtaja kulera za Nepton 240m hladjenje,na max verovatno...I tako stoji ceo dan...Bukvalno moze koliko god..
 
Poslednja izmena:
Poznati su mi ti simptomi:). Apdejtuj bios (samo ako si vican i na svoju odgovornost). Da li je UEFI ili Legacy instalacija Windowsa? Zvrcka je usb uredjaj ili u opcijama biosa (boot cini mi se, csm takodje). Uradi softverski restart i istog momenta iscupaj misa i tast. Ako i dalje yebe onda je kvrc u setovanju biosa.
Mene je ovo danima kecalo dok mu nisam dohak'o.

Aj procackacu malo kod sebe bios mozda se prisetim zavrzlame...

150801001910.jpg150801001931.jpg
Probaj da namestis kao na slikama. Full Screen Logo na AUTO obavezno (zvuci glupo ali je jedno od resenja)
 
Poslednja izmena:
BIOS ne mogu da apdejtujem jer mi je ubacena poslednja verzija a to je 2501 ,mozes pogledati na netu. Probacu to sutra,ali pogledaj ti jos nesto na netu, posto se bas dosta razumes u racunare...
 
Ma ne razumem se u racunare nego me muka naterala da resavam ovu zayebanciju. Probaj prvo podesavanja sa prve slike (boot)
 
Poslednja izmena:
Ali pre i7 4790k , da se igramo jos malo haha Pogledajte prilog 176170 evo to sto je erik trazio,to je pod opterecenjem...!?

Daleko je ovo od opterecenja.

Inace, na tdp ploce je 140W, dok procesor je deklarisan ba 220W. Sumnjam da je problem u naponskoj. Moja je nadrljala sa FX 8320 procesorom, mogu da zamuslim kako ovaj opterecuje.
 

Prilozi

  • IMG_20150129_114945 1.jpg
    IMG_20150129_114945 1.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Probo sam ovo sa bootom,nista i dalje. Shimec,predlozi nesto da ga opteretim ...Mada cisto sumnjam da ima neke veze sa tim...
 
Nista drugari i dalje,probao sve sto ste mi napisali....Ovo je nemoguca misija ,bukvalno...
 
Ako to ne valja onda ne znam sta valja haha ...Mislim specifikacije...Ja sam ubedjen da je maticna ,nemam drugu da probam ,nazalost...
 
Taj proc sto si uzeo je tesko bacanje para. To je 8300 fabricki overclockovan a platio si ga 2 i po puta vise. Za nesto sto si sam mogao za 2h citanja i testiranja u biosu.
Jednostavno on trosi toliko puno i tako opterecuje maticnu da ti moras da imas top maticnu + bolesno hladjenje ne samo procesora nego i svega okolo.
 
Tako nekako
 
Taj proc sto si uzeo je tesko bacanje para. To je 8300 fabricki overclockovan a platio si ga 2 i po puta vise. Za nesto sto si sam mogao za 2h citanja i testiranja u biosu.
Jednostavno on trosi toliko puno i tako opterecuje maticnu da ti moras da imas top maticnu + bolesno hladjenje ne samo procesora nego i svega okolo.
Oce to kad ljudi slusaju domace YouTube "strucnjake".
Kao sto rece, bacanje para, ne vidim svrhu kupovine ovog CPU+jezivo skupe maticne koja podrzava toliki TDP, i jos na sve to i besno hladjenje. Ali ajde, kad ima Nixa onda mora da je " full" :d

EDIT: Ne bih da ispadne kako sprdam nekog, ali malo vise istrazivanja pre kupovine ne skodi. Tako sam se i ja opekao kad sam ubacio 8350 na jeftinu asrock plocu za 95w procesore, i imao velike probleme.
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako se ne sprdati sa Nixom i njegovim "IT" klipovima. Kao sto rekoh pre par strana, Nixa u IT kontekstu jezivo..
Imali smo svojevremeno na berzi temu gde smo te klipove analizirali i oplakivali.
 
Nemam pojma, pogledao sam jedan njegov ''IT'' klip gde pokazuje novi PC, mislim da je bas ovaj CPU tad bio u pitanju, a citajuci ovu temu sam saznao da je uspeo da sprzi maticnu. To je zaista zadivljujuce :d
 
Moze to sve lepo da radi,samo nece 'tek tako'..mada je sada mozda vec kasno,za dodavanje ventova i pravljenje 'promanje'.
Takodje,100% sam siguran da nije ni brobano da li cpu dobija dovoljno napona ili jos gore previse..a licno bih prvo to uradio na masini.
 
Jednostavno je slaba ta matična za taj procesor. Mora da se ide na najjači model, prvenstveno mora naponi da budu dovoljni i stabilni. 200w i više samo za proc, pa to guta struje samo tako, još se mora odlično rešiti disipacija toplote u kućištu. Sve u svemu, problem do problema.
 
Drugari,nema potrebe za ismejavanjem ovde nekoga ...Evo sta se desilo,testirao sam procesor pod punim opterecenjem dakle na MAX 100% , i evo sta se desava posle pola sata testiranja 777.jpg , posle pola sata testiranja pod punim opterecenjem on nije ni jednom zabagovao,niti je iskocilo bilo sta,niti se zaledio,sve je radilo normalno,mis,tastatura ,sve,a temperatura je smesna,posle pola sata MAX testiranja temperatura procesora je bila samo 40ak stepeni,dok je u pocetku bila malo veca kao sto vidite,ja sam sada 100% ubedjen da je problem do maticne i da mora da se menja. Ne znam samo da li je normalna ova ,,Temperature 1'' kod maticne ploce,kao sto vidite meni je tu bila 68 najvise,a zatim se smanjivala i ostala na 63-64 ? Ko koga ovde j... Ovo je neverovatno haha. Nekad posle samo 10min obicnog surfovanja internetom zabode skroz i iskljuce se i mis,tastatura i kamera. Hladjenje je bilo ,,hladno'' bukvalno ,uopste nije bilo vruce. O cemu se ovde radi ? OBECAVAM da cu da nagradim nekog ko mi bude resio problem,dopunom kredita. :)
 
Ali druze imam jos jednog drugara koji ima isti procesor i istu maticnu i nema nikakvih problema vec skoro 2 godine,a Nixi je crkla iz ne znam kojih razloga...Znam da ova maticna 100% podrzava ovaj procesor i da bi trebalo vrlo verovatno da radi bez problema....Dosta ljudi ima ovakvu plocu i ovakav proc i nemaju nikakvih problema...Ja licno mislim da treba maticna da se zameni samo,a mozda i proceosor ...
 
Skini ti druze linx,pa pokreni njega jedno 20 krugova sa svom memorijom i temp gledaj iz amd overdrive-a.
Takodje,ako dok je pod opterecenjem na hladnjaku od naponske ne mozes da zadrzis prst na par sec.,znaci da 'kuva'.
Ja bih ti preporuci da mu sa 'ledja' stavis bilo kakav vent...
 
555.jpg Jel to to ? Jel to taj program i jel tu da pratim temperaturu u opciji CPU Status ? Evo radi vec 10ak minuta i ne vidim neko opterecenje procesora,nista,bukvalno,niti su ventovi od neptona ubrzali.Pojasni mi malo molim te,kako se radi sa ovim programom i statreba da se desi ako dodje do problema/kvara.I koliko se ceka da izvrsi 20 krugova?
 
Poslednja izmena:
Evo sada skidam sa linka koji mi je dao cyberdude...
 
Cyberdude,hvala ti na linku evo sada sam ga skinuo. Reci mi samo koliko da podesim ovo ,,times'' koliko puta da ga ,,skenira'' ili sta vec ? Evo ovako mi je podeseno 55555555.jpg Jel to dobro i koliko treba da skenira ? ...Postavio sam sada 12gb, i pustio da ide,i odmah posle nekoliko sekundi mogu da primetim da se procesor vidno opteretio,recite mi samo gde tacno da gledam u AMD Over Drajvu,koju opciju da gledam od svih onih sa leve strane ? Evo zavrseno je 5 krugova: withouterrors.jpg Da li je ovo ok ili ne ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno