Šta je novo?

Asus M5A99FX PRO R2.0 PROBLEM ???

Aj sad cu da ga pustim ,pa neka tera 2 sata ...Reci mi samo sta da gledam u OverDrajvu kad ga pustim ?
 
Treba da gledas termalnu marginu u overdrajvu DOK traje opterecenje, a ne kao sto si nam bacio screen nakon.
 
Aha,pa temperatura u toku testa nije prelazila 30 stepeni,mislim na termalnoj margini,zanimljivo cim se zavrsio test odmah je skocila,kao sto rece neko u nekom postu iznad da probam da drzim prst dok se radi taj test,to sam i probao,i nemoguce je drzati prst vise od 3,4 sekunde,dakle nemoguce je. fdsfs.jpg tu konkretno. Jel ima neko jos neki predlog ili je pozeljno da se menja ploca,ili mozda nije do ploce ?
 
Sve Asusove ploče za AM3+ se greju.Ja sam do pre par dana imao M5A97 R2.0 i čipset se nenormalno grejao i bio vreo čak i na idle a imao sam FX8350.
Tako da mislim da tu nema pomoći.
Menjaj ploču npr. ASRock 990FX Extreme9,ona podržava te nenormalne procesore od 220w TDP. :D
 
Covek drzi otvoreno kuciste,zbog toga svi pasivni hladnjaci ne mogu da rade posao..trebalo bi samo staviti neki vent da duva preko hladnjaka naponske.
@markec
Nije temp skocila,nego pala posle testa.U amd OD ti prikazuje temp do temp margine,znaci pri opterecenju je ostalo jos 30c,a posle testa se normalo uvecalo...
 
Recite mi samo jos gde da postavim da duva vent,iza kucista,ili da duva direktno u chipset kao na slici u prethodnom postu ? I da li je to jedino resenje ? Koju plocu bi ste mi preporucili za ovo cudo od AMD-a a da mi ne pravi ovakve probleme?
 
Poslednja izmena:
Na gornji deo chipseta vise, ovaj dole je manje bitan, ali ako mozes da uhvatis oba super. takodje jedan manji vent da ti duva na zadnju stranu socketa (druga strana CPU-a, iza maticne.)
 
Ponovo sam ukljucio onaj program za testiranje procesora i evo kako je izgledalo posle 2,3 min ccdg.jpg i nakon sat i 15 minuta ceo racunar je zabo,zaledio se jednostavno,mis,tastatura ,sve je bilo iskljuceno, zatim sam ga restartovao na dugme i nije hteo da se digne sistem, zatim sam ga ugasio drzeci dugme i ponovo upalio i sve normalno radi. Slika sa mobilnog jer racunar nije funkcionisao u tom trenutku testiranja hghjf.jpg Ima li neko definitivno objasnjenje za kraj,i da li bi bilo bolje da zamenim celu maticnu za nekom jacom,da nebih stavljao te ventilatore,jer em nemam mesta gde da ih stavim ,em glupo izgleda...
 
Pa pitanje koliko dobro ce sve to u nasoj klimi da radi, ali svakako bi ti pomoglo da uzmes jacu maticnu. Mada iskreno ja bih se manuo cele te price, prodao sve to i uzeo nekog 4690k/4790k intela. Ili downclockuj na 4.5 ghz taj proc i spusti voltazu. Ionako tu razliku u frekvenciji primetiti neces, a dosta ce biti manje opterecenje na naponskoj maticne. Svakako kontam da moze da se spusti voltaza tog procesora i bez da spustas frekvenciju, posto oni iz fabrike retko kad dodju zategnuti.
 
Poslednja izmena:
Ponovo sam ukljucio onaj program za testiranje procesora i evo kako je izgledalo posle 2,3 min Pogledajte prilog 176353 i nakon sat i 15 minuta ceo racunar je zabo,zaledio se jednostavno,mis,tastatura ,sve je bilo iskljuceno, zatim sam ga restartovao na dugme i nije hteo da se digne sistem, zatim sam ga ugasio drzeci dugme i ponovo upalio i sve normalno radi. Slika sa mobilnog jer racunar nije funkcionisao u tom trenutku testiranja Pogledajte prilog 176354 Ima li neko definitivno objasnjenje za kraj,i da li bi bilo bolje da zamenim celu maticnu za nekom jacom,da nebih stavljao te ventilatore,jer em nemam mesta gde da ih stavim ,em glupo izgleda...
Druze,kako nece zabosti,kada ti ploca 'gori'..i ne moraju da se budze ventovi,ako lepo provetris kuciste,ali neces da se potrudis. I taj koji bi trebao da hladi podnozje,se na tvom kucistu moze lepo namontirati...ja sam imao 8320 na 4.5GHz i ploci koja nije kostala u to vreme ni 8000 din.,tacnije Asus M5A97 R2.0
Takodje ovo sto ti erik rece,taj cpu sigurno moze raditi i na manjem naponu,a izuzetno i na mnogo manjem..neces ni to da probas..ili ne umes..a u tom slucaju uzmi neki intel non k i bilo kakvu plocu na kojoj te zadovoljavaju konektori i mir.
Na kraju,nije nas kolega tek tako postavio ovaj naziv za jednu lepu temu:
'AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)'
 
Pregreva se naponska pa ti ploča trotluje procesor, čim sa 72 Gflopsa pada na 57. Možeš da pokušaš undervolting i tako sprečiš pregrevanje naponske. Sve zavisi od procesora ali tih 1,4875V je mnogo po meni.

Evo ti samo za primer, isti procesor radi na 1,344V što je ogromna razlika: https://www.youtube.com/watch?v=keCQNUpoi9w

Odeš u bios, spustiš voltažu na 1.47V, uđeš u Windows i testiraš sa Linx-om pola sata, ako radi, ideš korak niže (1.46V) i tako sve dok ne nađeš najmanju voltažu na kojoj ti je sistem stabilan.
 
20150803_205456.jpg Trenutno stanje u biosu. Sta od svega ovoga da smanjim i na koliko ? Da li taj severni deo moze da se preoptereti zbog graficke npr. koja trosi i do 300W . Da li bi na primer zamenom graficke za nekom koja manje trosi problem bio resen ?? Da li graficka ima dosta uticaja na taj problem?
 
@Markec
Trebao si ili da kupis fx8350 pa da ga klokujes ili jacu plocu sa vise faza (sabertooth npr.) jer taj tvoj procesor vuce struju ko nezdrav. Imam istu plocu i fx8320 klokovan na 4.3ghz pri 1.4v. Naponska mi se greje u linx-u na 70 stepeni (leti) i to imam ventilator 90mm preko naponske (skinuo sa starog amd cooler-a). U realnom radu (gaming) to ne prelazi 50 i kusur stepeni, ali ti sve to govori da moras da ohladis naponaku jedinicu ili da uzmes drugu plocu ili ovo trece, da oboris napon i eventualno malo takt. Nije ova maticna ploca dovoljno "robusna" za takvog potrosaca. Uostalom sve preko 4.5ghz na fx procevima ti je samo trosenje struje i disipacija toplote bez neke dobiti u performansama.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti,ali evo da odgovorim bombasu,sa 1.428 sam spustio na 1.41,XXXX i racunar nije hteo da se ukljuci uopste,nikako,pa sam morao da uradim Clear CMOS da bih ga ukljucio,i vratilo mi se sve na auto...Perapk,druze ,drugar ima istu plocu i isti procesor i radi mu skroz normalno,takodje i Nixa ima sve isto,evo danas sam pricao sa njim i on nema tih problema niti ih je ikad imao...
 
Taj tvoj drugar ima vodeno ili vazdusno hladjenje? Provetreno kuciste? Racunar nije hteo da se ukljuci jer taj napon ne moze da isprati 4.7ghz. Moras i takt da oboris.
 
Poslednja izmena:
Vodeno hladjenje Thermaltake Water 3.0 ,ne znam sta smatras pod ,,provetreno kuciste'' ? Mozda je jednostavno problem u procesoru,jer je ovaj procesor iz Nemacke,tacnije iz AMD firme iz Nemacke,i ovo je najjaci AMD 9590 procesor,ovaj moj procesor je bio pokazivan medijima,novinarima itd...Cim se pojavio...I ovo je provereno,100% tacno...Tako da nemojte da pricate da nije tako itd....Mozda jednostavno vise trosi od obicnih AMD 9590 procesora...
 
Zato je Nixa imao mnoge druge "probleme" :D

Elem, svaki procesor ima drugaciju potrosnju. Ne zbog toga sto je onaj za medije niti sto je iz Nemacke vec zato sto je to lutrija, kakav primerak ti zapadne. "Najjaci procesor", to je isti procesor kao i FX-8300. Samo su ga u fabrici overclockovali. Fizicki apsolutno isti kao i svi ostali FX 83xx procesori.
Tebi je verovatno samo zapao los primerak koji trazi vise napona i onda si zakucan. Bolje obori na 4.5ghz i spustaj dalje napon, ako vec neces da montiras ventilatore preko kao sto smo ti savetovali.
 
Spustio sam napon ali ne znam jos samo kako takt da oborim,ako u ostalom jos samo to treba ? :)
 
Hvala ti,ali evo da odgovorim bombasu,sa 1.428 sam spustio na 1.41,XXXX i racunar nije hteo da se ukljuci uopste,nikako,pa sam morao da uradim Clear CMOS da bih ga ukljucio,i vratilo mi se sve na auto...
Druze,kako da ti neko pomogne,ako ne citas sta ti se pise i jos selektivno primenjujes sugestije.
Kao prvo,jos pre x postova ti je receno da to sve lepo ohladis.Pa sam ti dao link na kome imas u sitna crevca sve o fx-evima..mrzi te da citas,a sam kazes da se ne razumes..pa kako ces?
I sada ti na kraju lepo napisem da krenes od 1.46v,posto ti cpu po def u load-u radi na skoro 1.49v..ti spicis na 1.41v i gle cuda,ne radi.
Mada,posto nece ni da butuje na tom naponu,cpu ti je blago receno loš primerak...

Od mene toliko...
 
Kako mogu da sa 1.428 da spustim na 1.46 ?
 
Evo ti moja podešavanja za 8320@4,5GHz

Na prvoj slici samo promeni brzinu memorije da odgovara tvojoj

Na drugoj slici za CPU & NB Voltage stavi Manual Mode i podesi procesor na 1,400 Volti (za početak)

Na trećoj slici CPU Load Line Calibration stavi High (ako ne radi stavi Ultra High)

Na četvrtoj, sve Disable osim HPC Mode

ideš u Windows i testiraš (pola sata Linx-a, podesi ga na 4GB), ako radi smanjuješ voltažu na 1,390 -> 1,380 -> 1,370 itd.

Instaliraj CPU-Z i HWInfo64 (sensors-only i skroluj dole da se vide voltaže od ploče) i pokreni ih dok testiraš sa Linx-om

Ako imaš problema napravi screen-shot



P.S. sve ovo radiš na svoju odgovornost, ako ti pregori ploča i/ili procesor (a možda još nešto) ja ne odgovaram :)
 

Prilozi

  • 150804100715.jpg
    150804100715.jpg
    160.6 KB · Pregleda: 74
  • 150804100736.jpg
    150804100736.jpg
    141.3 KB · Pregleda: 55
  • 150804100754.jpg
    150804100754.jpg
    172 KB · Pregleda: 53
  • 150804100810.jpg
    150804100810.jpg
    141.6 KB · Pregleda: 51
Za plocu mi nije problem,imam garanciju,lako ce oni to da zamene :D ,samo za procesor nemam garanciju. Da li je moguce da crkne procesor ili ploca ako spustim brzinu ,ne razumem,ja necu da povecavam,vec da spustam,kolika je verovatnoca da ce crknuti procesor prilikom spustanja ?
 
0.00000001% kao i kod podizanja. Jedino kada moze da ti crkne procesor je ako odvalis neku nenormalno visoku voltazu. Podizanjem/spustanjem frekvencije nista ne moze da mu se desi. Kao ni spustanjem voltaze. Najgore sto moze da se desi jeste da ne bootuje ako das premalo voltaze za odredjenu frekvenciju.
 
Jesi li probao da instaliras sistem na drugi hard disk? Meni to lici na neispavan hard ili na nesto oko njega (kablovi, kontroler), probaj da zamenis sata kablove za pocetak.
 
Hvala ti Erice mnogo kao i svima ostalima,copycat, imam jedan bitan podatak,naime ,sistem mi je na ssdu logicno, od 120gb je inace,ali imam i hard disk od 750gb, testirao sam ih oba u hdd tune pro ,nisu pokazali kvarove,u hard disk sentinelu mi pokazuju 100% za oba,i temperature ne prelaze 37,tj. ta temperatura je samo na hard disku,na ssdu je nesto manja. Ali,uvek ima to ali,na hard disku od 750gb kada sam pre neki dan ubacivao nesto to je jednostavno nestalo,sutradan kada sam hteo da vidim taj fajl njega nije bilo,projekat od par mb je bukvalno nestao,medjutim sta se desava,ja juce ulazim u taj folder gde sam ostavio taj ceo projekat,i za divno cudo on je tu haha.

Evo sad sam probao sve moguce kombinacije sa hardom i ssdom,medjutim nista ne pomaze,i dalje sistem nece da se podigne posle restarta,to je znak da nesto i dalje nije u redu. Probao sam sve moguce portove sa ssdom,iskljucio hard ,ukljucio hard,zamenio port hardu....Nista...Ne preostaje mi nista drugo osim onoga sto rece Erik. Probacu pa sta bude.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 176443 Evo jedan bitan podatak,pre nego sto zapocnem ista,da li je to normalno ,da za north bridge maximum pise unlimited ? Sta vama pise tu ?
 
Nazad
Vrh Dno