Šta je novo?

SSD Silicon Power S60

TosaNS

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruke
3,030
Poena
285
Razmišljam da uzmem novi SSD i obzirom da nisam nešto upućen u problematiku, odlučio bih se za ovaj model SATA3 240GB Silicon Power S60 550/500MB/s, po specifikaciji bih rekao da je odličan izbor u odnosu na cenu koja mu je nekih 11.000,00 din. Da li neko ima ovakav SSD i da li ima nekih problema u radu? Vidim da ima pritužbi na model od 124 gb. Mada ja imam externi HDD od 500 gb istog proizvođača i zadovoljan sam sa njim radi bez ikakavih problema, mada su to dve različite stvari.

Reako bih da ima odličnu brzinu pisanja i čitanja tako da mi je svako mišljenje važno kako bih se odlučio ili možda neka preporuka da je u toj klasi.
 
Poslednja izmena:
Jedan član je imao problema, uopšte ne igraju fer, ne govore koji je kontroler unutra, tako da ih malo bojkotujemo . :)
 
Da pročitao sam u temi za 120 GB pa reko da li je ista priča i kod ovog od 240 gb? Da se ne zalećem bzvz

mada dvoumim se između SP i ovih modela:

- SSD SATA3 240GB Kingston V300 450/450MB/s

- SSD SATA3 256GB Transcend SSD370 560/460MB/s
 
Poslednja izmena:
Budući da ovakve informacije možeš da nađeš samo po forumima od ljudi koji ga imaju i da proizvođač ne nikakve informacije ja bih ga zaobišao.

Za jednu crvenu više imaš Transcend SSD370S ili Crucial BX100 ili za dve crvene 850 EVo sa 5. god garancije i ne razmišljaš, to su sve pristojni i dobri SSD-ovi.

Da je neka velika doplata pa da razumem rizik, ovako se ne isplati razmišljati.
 
Budući da ovakve informacije možeš da nađeš samo po forumima od ljudi koji ga imaju i da proizvođač ne nikakve informacije ja bih ga zaobišao.

Za jednu crvenu više imaš Transcend SSD370S ili Crucial BX100 ili za dve crvene 850 EVo sa 5. god garancije i ne razmišljaš, to su sve pristojni i dobri SSD-ovi.

Da je neka velika doplata pa da razumem rizik, ovako se ne isplati razmišljati.

Utom pravcu ću razmišljati sigurno u svakom slučaju hvala vam za preporuke.
 
Pa Tošo imas u NS "madjare" sto ti 20% jeftinije nabave MX, BX, EVO nego po prodavnicama...
 
To da ne valja u startu je najmanji problem. Odma vratis, oni ponesu u madjarsku dobiju zamenu i posalju tebi. Neko odgovorniji (i sigurniji u sebe) moze odma kuci proveriti da li rai ili ne pa ti odma posalti drugi komad iz svojih zaliha. Tu se ceka verovatno 5-15 dana max. Trosak je samo tvoje slanje "madjaru".
Treba birati onih nekoliko prodavaca sto imaju vise stotina pozitivnih kritika.
Neki ih HS dolaze jednom sedmicno u Beograd i predaju robu. Za TV znam da ih ima iz Bg a da li prodaju i komp opremu ne znam.
Problem moze nastati u buducnosti... da li ce prodavac raditi za 2-3-5g. pa bi neka kasnija garancija mogla biti neizvesna...
 
mogu da potražim preko KP ali da li neko ima možda nekog od koga je već pazario da kažem nekog pouzdanog sa preporukom.
 
Samo da se pohvalim da sam kupio SSD SATA3 256GB Transcend SSD370 560/460MB/s uz koji sam dobio i adapter, nabacio win 10 i sve radi u fullu jednom rečju prezadovoljan sam dobijenim pogotovo što se primeti drastčna razlika u brzini butovanja sistema u odnosu na standardni HDD.
 
Poslednja izmena:
Da li si uzeo preko KP? Ako jesi, da li možeš da mi pošalješ na PM od koga. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno