Šta je novo?

Windows 8.1 vs 10 graphics performance review

Borat

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruke
4,015
Poena
290
With Windows 10 releases yesterday the question quickly rises, is there a performance gain with Windows 10 already? Next to that with threaded optimizations will gameplay be more smooth ? In this article we'll have a quick look at Windows 8.1 vs 10 graphics performance with the help of four of our regular benchmarks and FCAT results. In this article we will use both a GeForce GTX 980 Ti and Radeon R9 Fury.

Now this is merely a quick overview, but I have ran some benchmarks for you guys to compare a little to understand if at you may expect your graphics performance to improve.

All test have been run on our primary graphics card test setup. This is based on:

Intel Core i7 5960X (8-core)
X99 (MSI XPower) Motherboard
16 GB of 2133 MHz (G.Skill) quad channel memory
This system has been overclocked toward 4.4 GHz on all eight cores.

http://www.guru3d.com/articles_pages/windows_8_1_vs_10_graphics_performance_review,1.html

Sam sistem u gamingu nije nista brzi od win 7.8.8.1 jedina promena ce biti taj cuveni dx12 :D
 
Bas nista nikakva prednost :( sad ko fol cekajte DX12 naslove opet marketing bla bla, obecanje ludom radovanje!
 
upravo to, za sad ostajem na win7, jedina stvar su igre, kad budu full onda prelazim na win 10 :D

ja mislim da win 10 ima dosta toga da ponudi sem dx 12.
imas integrisano snimanje igra bez velikog udara na performanse.
cortanu.
edge browser.
novi audio i video player.
poboljsan interfejs i pregled, neke kul nove funkcije, da ne nabrajam sad sve, ali meni deluje kao najkompletniji win do sad, a obzirom da dolazim sa 7-ce, ima i osetno brzi boot i uopste brzi rad u windows-u...
cak i da sam na 8-ci, presao bi odmah. :)
 
ja mislim da win 10 ima dosta toga da ponudi sem dx 12.
imas integrisano snimanje igra bez velikog udara na performanse.
cortanu.
edge browser.
novi audio i video player.
poboljsan interfejs i pregled, neke kul nove funkcije
snimanje igara? zanimljiva novost (ne igram igrice, tako da mi nije bitno, ali zvuči zanimljivo)
cortana mi deluje kao glupost.
edge? ne, fala!
player? ma, daaaaj, pa sigurno nisu bolji od foobara i mpc-a.
poboljšan interfejs? ne, bre... ua, flat! :D
 
ja mislim da win 10 ima dosta toga da ponudi sem dx 12.
imas integrisano snimanje igra bez velikog udara na performanse.
cortanu.
edge browser.
novi audio i video player.
poboljsan interfejs i pregled, neke kul nove funkcije, da ne nabrajam sad sve, ali meni deluje kao najkompletniji win do sad, a obzirom da dolazim sa 7-ce, ima i osetno brzi boot i uopste brzi rad u windows-u...
cak i da sam na 8-ci, presao bi odmah. :)

sve je to ok, meni licno nepotrebno osim boost u igrama, tako da ne zurim bice prilike za prelaz :D
 
Jel ja ne znam kako ili su opet napravili plejer koji ne zna da pušta titlove?
 
a to, pa krastavac. trude se :p
 
Ma svjesni su i oni da njihov player niko ne koristi pa sto da se muce.
 
Meni je Win10 doneo ogroman boost sto se performansi tice u odnosu na 8.1... AC Unity mi radi mnogo bolje, skoro kao na konzolama, dok se na 8.1 vukao ko prebijena macka i nenormalno seckao, znacajno je povecano zauzece GPU-a, npr na 8.1 igram Unity sa 40% zauzeca, a sada uvek sa 99%, kao i DAI, a Dying Light mi je digao sa 25-30% zauzeca na 50-60% sto uopste nije lose za nekoga ko ima nesto izmedju low end I mid end masine...
 
A inace su ti iste verzije drajvera i same igre bile i na 8.1 i na 10?
 
@DeRadicci Pa furao sam 15.4 beta I na Win 8.1 I na Win10 technical preview, I cim sam presao na Win10, igre su pocele osetno bolje da rade, pogotovo Unity, na 8.1 sam imao i mini zamrzavanja zbog manjka vrama, a na 10-tki je to nestalo, naravno sa ovim najnovijim drajverima je to dodatno ispeglano, ali kazem, meni je 10-tka spas :D
 
Da li je moguće da je zbog toga što imaš APU?
 
ja sam presao samo zbog toga so je dzabe upgrade jer imam oridzinel 7 i nemam sta da izgubim. odradio sam namerno upgrade sa postojecim programima i igrama bez clean instalacije da vidim dal ce nesto da baguje ali moram im priznati da sve radi bez problema za sad.
 
Da li je moguće da je zbog toga što imaš APU?

Ne znam, mozda I jeste, ipak APU nije toliko mocan procesor, ali ko zna, mozda je prodisao pod 10-kom :p Da imam bolju plocu, pokusao bih da ga OC-ujem na 4,6GHz, ovako kada imam losu napojnu, plus zakljucana je voltaza, drzim ga na 4,3, da ne rizikujem da sprzim maticnu, ionako je bedna da ne moze biti bednija :d
 
I kod mene rade igre osetno bolje na win 10.
E sad moguce da na salbijim masinama moze da se uoci razlika.
 
Mene zanima da li win10 moze da prikaže animirani gif ili mora poseban program?
 
Nazad
Vrh Dno