Šta je novo?

Win 10 directx

dzerasim

Poštovan
Učlanjen(a)
23.07.2015
Poruke
33
Poena
54
Ljudi instalirao sam windows 10, jel treba da instaliram onaj standardni directx 9.0 9.0c ili kako se vec zove,.. ili na windows 10 ne treba nista da se instalira.... ?
 
Ne treba nista da instaliras, DX je sastavni deo windowsa jos od win8.
 
U Sedmici i Osmici treba DX9 da se instalira, ako se igraju neke starije igre.

Vrlo moguce da je tako i na Desetki.
 
U Sedmici i Osmici treba DX9 da se instalira, ako se igraju neke starije igre.

Vrlo moguce da je tako i na Desetki.
Mislim da ne treba, nemogu vise da se setim da li sam instalirao na win 8.1
ali za win 10 znam sigurno da nisam, igram neke i DX7 igre, rade bez problema.
 
U svakom slucaju, ne moze da skodi ako instaliras. ;)
 
Treba. Ne mora da bude neophodno, ali je svakako pozeljno. To su uglavnom patch-evi za ranije verzije DX-a. Samo skinuti ovaj web installer sa linka koji je @Darkodar ostavio i on ce sve da odradi.
 
Treba. Ne mora da bude neophodno, ali je svakako pozeljno. To su uglavnom patch-evi za ranije verzije DX-a. Samo skinuti ovaj web installer sa linka koji je @Darkodar ostavio i on ce sve da odradi.

a kazi im hoce li izaci neki poseban directx za windows 10 ?
 
a kazi im hoce li izaci neki poseban directx za windows 10 ?

Nece DirectX, eventualno moze da se pojavi neki patch. DirectX je inkorporiran u Windows, tj. sastavni je deo Windows-a. Ovaj web installer samo instalira dodatne patch-eve, koji se mislim odnose samo na DX9. Bez njega, postoji mogucnost da pojedine igre, koje koriste DX9 nece raditi. Za DX 10, 11 i 12 nije bilo nikakvih zakrpa, koliko sam primetio.
 
treba da se instalira jer meni path of exile nije hteo ni da pomisli da pusti bez njega.
 
Kao ni WoT ni WoWs...
 
DirectX Jun2010 redist mora da se instalira :) To su zadnje dx9/10 zakrpe. Nisam siguran, ali i sam dx12 je ili mlacenje prazne slame da se podigne HW zahtevnost, ili je onaj elemental demo zabagovan u dx12 :D Isti CPU usage, trazi vise VRAM i DRAM, daje manji fps i cak i HDD koristi mnogo vise... A i stalno zamuckuje kad se menjaju scene, dok dx11 radi glatko
 
Nazad
Vrh Dno