Šta je novo?

iTunes sync - novi uredjaj

epidemija

Cenjen
Učlanjen(a)
13.07.2009
Poruke
339
Poena
169
kako rijesiti sl. problem.


zakacim iPhone 5, prvi put na windows 7 os, otvorim iTunes, kliknem set up as new phone - a on mi krene sinhronizovati sa nekim mojim uredjajem

opasno me nervira, ne znam da i se i na mac-u isto desava....


moze li jednostavno kada kliknem set up as new, da kreira novi usr. npr. iPhone 1, kada zakacim drugi iPhone 2, a ne ako zakacim dva uredjaja, on napravi sinhronizaciju, jer vec ima iPhone....?

btw. na novom iTunesu ne vidim koliko % je software downloadovan? zasto to?
 

Prilozi

  • Screenshot_43.png
    Screenshot_43.png
    22 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Ispod u opcijama imaš da štikliraš Automatically sync when this device is connected opciju ili tako neku sličnu. Uglavnom prva je na spisku ispod…

Dalje, trebao bi valjda i da ga skineš sa svog naloga, tj. da ga deautorizuješ od svog naloga, pa onda telefon neće biti povezan sa tvojim nalogom, a i ako bi se izlogova iz iTunes-a i to bi trebalo da pomogne...
 
Poslednja izmena:
"Setup as a new iPhone" sluzi samo ako neces da radis restore za bilo koji postojeci iPhone backup, u suprotnom, backup restore vraca na iPhone apsolutno sve podatke, podesavanja, fotografije, muziku... Sto znaci da iako izaberes "Setup as a new iPhone" to ne utice kasnije na sinhronizaciju uz pomoc iCloud accounta ako imas isti iCloud account na svim uredjajima, onda mozes u Settings->iCloud da na svakom uredjaju posebno izaberes sta hoces da sinhronizujes.
 
Ispod u opcijama imaš da štikliraš Automatically sync when this device is connected opciju ili tako neku sličnu. Uglavnom prva je na spisku ispod…

Dalje, trebao bi valjda i da ga skineš sa svog naloga, tj. da ga deautorizuješ od svog naloga, pa onda telefon neće biti povezan sa tvojim nalogom, a i ako bi se izlogova iz iTunes-a i to bi trebalo da pomogne...

Evo upravo sam to uradio. http://prntscr.com/7zwpfv

A gle, na novom uredjaju nema ni jedan nalog koji je aktiviran, vec on sam automatski krene da sinhronizuje sa nekim default backup-om na sve i jedan novi uredjaj.

"Setup as a new iPhone" sluzi samo ako neces da radis restore za bilo koji postojeci iPhone backup, u suprotnom, backup restore vraca na iPhone apsolutno sve podatke, podesavanja, fotografije, muziku... Sto znaci da iako izaberes "Setup as a new iPhone" to ne utice kasnije na sinhronizaciju uz pomoc iCloud accounta ako imas isti iCloud account na svim uredjajima, onda mozes u Settings->iCloud da na svakom uredjaju posebno izaberes sta hoces da sinhronizujes.

Da, znam. Ali ti i kada ides set up as a new iPhone - i dalje imas opciju da odradis restore sa bilo kojim backupom koji si napravio, jedini uslov je da je software latest. Da, znam da backup restore vraca sva podesavanja, cak i aplikacije ukoliko je na backupu bilo naznaceno, ali trazi autorizaciju sa iCloud accountom na uredjaju sa koga je backup odradjen.

Ovdje se desava kada ja kliknem set up as new iphone, on automatski povuce nekakav default backup i krene da sinhronizuje, sto me jako nervira.
 
Nazad
Vrh Dno