Šta je novo?

Loto prevara, gle čuda i iznenadjenja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako je bilo fotomontaze znaci da je i televizijska kuca ukljucena u prevaru, a oni su oprali ruke od toga izjavom da je "greska" iskljucivo odgovornost drzavne lutrije srbije

inace zna li neko zasto drzavna lutrija srbije ne emituje svoje emisije na drzavnoj televiziji, vec na tamo nekim levim televizijama? mozda je to jos jedan razlog za sumnju?
 
Sada je sve razlog za sumnju. Postoji milion nacina da se vara, samo je masta ogranicenje. Siromastvo je veliko a tamo se prevelika lova vrti da bi ljudi odoleli iskusenju ;)
Sve je to razumljivo. Samo ih treba sve pohapsiti i dobro pritisnuti. Lako se provali ko je najslabija karika, propevace taj ko bela lala. Naravno, sve pod uslovom da stvarno zeli da se otkrije dali je bilo namestanja i ko je namestao ili ce se zavrsiti samo na iznudi love koju su pokrali.
 
Ja sve mislim da je ovo kao na filmu. Neko se izvukao sa serijom ubistava koja je trajala godinama. Zatim ga slucajno uhapse zbog neke kradje koju nije ni pocinio, i posto ne zna zasto ga biju i sta treba da prizna, on prizna sva ta ubistva.

Tako i ovde imam utisak da je nestvarno cudan splet okolnosti doveo do toga da se sljamu napravi velika steta, ali da ova situacija sama po sebi nije dokaz prevare, iako cela zemlja grmi da jeste i iako brojevi pokazuju da je verovatnoca 50:1 da je prevara. I dalje ostaje jednostavno, a sustinsko pitanje, za koji moj operater ima da zna koji ce brojevi da izadju? Zar nije taj lik zaposlen na TV Prva, a ne DLS? To, kapiram, neko drugi namesti, a on samo treba da pise sta vidi, sta ce njemu brojevi unapred? Zasto bi neko jos jednom pavijanu placao ucesce u prevari i rizikovao da se nesto ovako desi? Ili da se prosto istrtlja na nekoj svadbi pijan.

Ponavljam, ovo sve pod uslovom da stvarno covek i unosi te brojeve koje vidimo na grafici rucno, a ne senzori/softver.
 
Ja sve mislim da je ovo kao na filmu. Neko se izvukao sa serijom ubistava koja je trajala godinama. Zatim ga slucajno uhapse zbog neke kradje koju nije ni pocinio, i posto ne zna zasto ga biju i sta treba da prizna, on prizna sva ta ubistva.

Tako i ovde imam utisak da je nestvarno cudan splet okolnosti doveo do toga da se sljamu napravi velika steta, ali da ova situacija sama po sebi nije dokaz prevare, iako cela zemlja grmi da jeste i iako brojevi pokazuju da je verovatnoca 50:1 da je prevara. I dalje ostaje jednostavno, a sustinsko pitanje, za koji moj operater ima da zna koji ce brojevi da izadju? Zar nije taj lik zaposlen na TV Prva, a ne DLS? To, kapiram, neko drugi namesti, a on samo treba da pise sta vidi, sta ce njemu brojevi unapred? Zasto bi neko jos jednom pavijanu placao ucesce u prevari i rizikovao da se nesto ovako desi? Ili da se prosto istrtlja na nekoj svadbi pijan.

Ponavljam, ovo sve pod uslovom da stvarno covek i unosi te brojeve koje vidimo na grafici rucno, a ne senzori/softver.

pod pretpostavkom da uopste znamo kako funkcionise prevara, tek tada mozemo i da znamo koja je uloga operatera na grafici. Nikad niko nije pomislio sto im treba "dva sata za obradu svih kombinacija" a onda komp u milisekundi izbacuje broj kombinacija na 3,4,5,6,7 broju ..

Meni je daleko najsumnjivije promena uplatnog vremena, koja se za 4 godine smanjila od pola 8, pa sve do 6. to je muljavina najveca, jer se ocigledno nesto muti tih dva sata. Nije uopste porastao broj uplatnih kombinacija zapravo je manji nego sto je ikad bio u Jugoslaviji. A sobzirom i da sami kazu da su na jednom te istom softveru od 2005te godine, cemu onda skracivanje vremena uplate od 2009te do 2014te (kad je i uvedeno do 18h) .. ?

jasno je kao dan da steluju loto. Nepostojanje loto milionera je mozda i najveci prikaz, ipak je ovo narod koji bi se radije pohvalio da je konacno bogat, makar i na lutriji, nego da preza od krimosa i zelenasa. Ja prvi znam da kad bih dobio, pocastio bih sebe sa jednim kvalitetnim Compact-SUV-om, a svim pravim prijateljima i drugarima bi bar kupio neke patike, lopte, telefone, itd. Sto se krimosa i zelenasa tice, nisu ni oni jaci od pajda koji puca za 50e, a da ne zna ni za koga je puco (dekspritivna metoda zastite od istih, jeda od hiljadu varijanti kako covek moze da ih izbegne ili ih se resi). Pa jedan moj kum je bivsi reprezentativac i fudbalski trener, a drugi je vlasnik dva restorana i komercijalni pilot u penziji, on za godinu dana penzije dobije jednu loto sedmicu, ako ne i vise, kamoli od pazara sto uzme. nesto ne vidim da se iko od njih dvojice us*o bilo koga, sa tolkim parama.
 
Ja da dobijem na lotou ne bih se bahatio ni najmanje...samo bih se spakovao i one way ticket....nije bitno gde...samo sto dalje od Srbije...
 
Da, mi smo kao narod bas poznati kao toliko uzdrzani da je nemoguce iskopati nekoga. Pogotovo ta prosvecena ekipa koja igra igru sa fondom za nagrade od 50-ak% uplacenog. Sto se te strane tice, i da smo Japanci, nekakvi blicevi i kuriri bi vec nekog iskopali povremeno.


A sto se "zapaljivanja" iz Srbije tice, ko bi otisao da dobije milion, radio bi na odlasku i kao golja. Hehe, mogu misliti taj nagli porast optimizma po pitanju stanja u drzavi kada nekome sa neba padne milion evra.

I usput, zar niste culi nikad da se ti dobici, cak i da postoje, uvek isplacuju u ratama, tako da ne verujem bas da je realno da neko tek tako nestane i da ga vise nema ovde.
 
Poslednja izmena:
^ http://www.pressonline.rs/info/politika/180207/kupila-bmw-i-poslala-rodbinu-na-put-oko-sveta.html

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:343475-Loto-milionerka-Jos-sam-u-neverici

MILIONERKA-800.jpg


Navodno je ''zabola'' sedmicu uz malo eksponiranja po medijima.
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno cemu sluzi onaj metalni ekser (sraf) u delu gde upada izvucena loptica!?!
Predpostavaljam...
 
Hehe, fora... Znaju oni sve već sada... :) Ali ne smeju i neće to javno da kažu...
 
Ja prvi...i sada radim na odlasku i kao golja ali bi mi uz sedmicu to mnogo lakše išlo:d
Hehe, ali hteo sam da kazem da ogromna vecina cak ni dekintirani ne rade na odlasku, iako su mnogi deklarativno za odlazak. Mislim, ono, i ja bih vise voleo da sam se rodio u Kanadi ili Novom Zelandu, ali nije da se nesto trudim da odem tamo, iako ne mislim da je nemoguce. A tek sa milion evra palih sa neba bi bilo 4 u vis :) to je poenta

I ovi koji odu, gotovo uvek odu jer su siromasni i opravdano ne vide da ce im biti bolje ni za 300 godina. Ostale mane Srbije dodju samo kao bonus.
 
I ovi koji odu, gotovo uvek odu jer su siromasni i opravdano ne vide da ce im biti bolje ni za 300 godina. Ostale mane Srbije dodju samo kao bonus.

Ja npr. ne poznajem nikog ko je siromašan, a da je otišao (ne računajući 90-e, i vreme azila i izbeglica). Svi koje sam upoznao su visokoobrazovani, a pre svega pametni i sposobni ljudi, tako da su i u Srbiji živeli sasvim pristojno. Postoje i mnoge druge stvari osim para zbog kojih se neko odlučuje na takve korake...
 
Inace u Americi gde su iznosi 10-ostruko veci pa se znaju dobitnici, a stopa kriminala takodje sve prati u stopu pa nema problema da se pojave na TV-u i pred novinarima da se slikaju..ovde kod nas..komedija

http://www.forbes.com/sites/erincar...ers-ever-how-they-planned-to-spend-the-money/
Mislim da je u Americi obaveza priredjivača objavljivanje dobitnika dok je kod nas obrnuto. Imaju obavezu da čuvaju tajnost ukoliko dobitnik ne želi da bude objavljen.

Mislim da bi to trebao biti prvi korak u ispravljanju propusta. Ako želiš da igraš i nadaš se dobitku, bićeš svestan da ćeš morati da se slikaš za novine i televiziju sa dobitnim listićem. Tako se mogućnost manipulacije o kojoj ovde najviše raspravljamo, da niko nikada stvarno nije dobio sedmicu, značajno smanjuje.
 
Poslednja izmena:
Na konto kombinatorike, da zapusim usta dragom drugaru smith_bre-u :d jer sam bas nesto sa devojkom racunao oko nekog bingo iznosa i pade mi napamet da je verovatnoca za ovo sto se desilo kriticno mala, prosto nemoguca a evo i matematike na papiru

Verovatnoca da se ovo desi sto se desilo je drasticno manja od 2.87 posto

unos brojeva na grafiku obavlja covek preko softverskog interfejsa koristeci misa, na kojem se nalazi 39 brojeva (detaljno opisano u interviju sa vlasnikom Nirvana sotvera prekjuce). dakle prvo se racuna verovatnoca da on pogresi klikom misa -

obelezena su tri broja, ostalo je 36, verovatnoca je 1/36 x 100 = 2.7 %

onda racunamo verovatnocu da izadje broj 21, sto je 1/35 x 100 = 2.86 %

procenat uspesnosti dogadjaja u obe instance se racuna kao umnozak decimalnih procenata, odnosno procenat od procenta, sto je po racunici

0.027 x 0.0286 = 0.0007722

dakle matematicka mogucnost da se sve ovo desi je jednaka 0.07 %

ako pokusamo da opravdamo operatera koji je na grafickom softveru "omasio" misem i kliknuo na 21 umesto na 27, da podjemo onda od cinjenice da graficki softver nema drugog smisla osim da su brojevi rasporedjeni u

4 vrste, 10 kolona - u tom slucaju su 21 i 27 u istoj vrsti, odnosno redu, i covek je omasio misem za punih 6 brojeva

8 vrsta, 5 kolona - veoma reetard raspored, al da mu damo priliku - u tom slucaju broj 21 je u petoj koloni pozicija 1, broj 27 je u sestoj koloni pozicija 2, opet je "promasaj" u kliku za po jednu poziciju, dakle i u vrsti, i u koloni. pricamo o coveku koji ovo radi 10 godina, svake nedelje.

dakle verovatnoca ovakvog dogadjaja se racuna u obe instance - mogucnost da operater pogresi + mogucnost da izadje pogreseni broj. a verovatnoca za to je 0.07%, sto bi svaki pristojan matematicar (bar kad su ovi racuni u pitanju) naveo kao priblizno nuli, i zanemarljivo, dakle NAMESTENO.
 
Mislim da je u Americi obaveza priredjivača objavljivanje dobitnika dok je kod nas obrnuto. Imaju obavezu da čuvaju tajnost ukoliko dobitnik ne želi da bude objavljen.

Mislim da bi to trebao biti prvi korak u ispravljanju propusta. Ako želiš da igraš i nadaš se dobitku, bićeš svestan da ćeš morati da se slikaš za novine i televiziju sa dobitnim listićem. Tako se mogućnost manipulacije o kojoj ovde najviše raspravljamo, da niko nikada stvarno nije dobio sedmicu, značajno smanjuje.

Apsolutno, plus bih jos dodao da su ovi dobitnici na Ameriskim lutrijama dobijali bre iznose od po 100, 200, 300 miliona $, pa su se fotografisali i znalo se ko su...100 mil. $ je 100 mil. i u Tokiju i Londonu i Njujorku..ogromna suma..

Ovde kod nas sa 1,2 miliona izigravaju NSA agente :p
 
Na konto kombinatorike, da zapusim usta dragom drugaru smith_bre-u :d jer sam bas nesto sa devojkom racunao oko nekog bingo iznosa i pade mi napamet da je verovatnoca za ovo sto se desilo kriticno mala, prosto nemoguca a evo i matematike na papiru

Verovatnoca da se ovo desi sto se desilo je drasticno manja od 2.87 posto

unos brojeva na grafiku obavlja covek preko softverskog interfejsa koristeci misa, na kojem se nalazi 39 brojeva (detaljno opisano u interviju sa vlasnikom Nirvana sotvera prekjuce). dakle prvo se racuna verovatnoca da on pogresi klikom misa -

obelezena su tri broja, ostalo je 36, verovatnoca je 1/36 x 100 = 2.7 %

onda racunamo verovatnocu da izadje broj 21, sto je 1/35 x 100 = 2.86 %

procenat uspesnosti dogadjaja u obe instance se racuna kao umnozak decimalnih procenata, odnosno procenat od procenta, sto je po racunici

0.027 x 0.0286 = 0.0007722

dakle matematicka mogucnost da se sve ovo desi je jednaka 0.07 %

ako pokusamo da opravdamo operatera koji je na grafickom softveru "omasio" misem i kliknuo na 21 umesto na 27, da podjemo onda od cinjenice da graficki softver nema drugog smisla osim da su brojevi rasporedjeni u

4 vrste, 10 kolona - u tom slucaju su 21 i 27 u istoj vrsti, odnosno redu, i covek je omasio misem za punih 6 brojeva

8 vrsta, 5 kolona - veoma reetard raspored, al da mu damo priliku - u tom slucaju broj 21 je u petoj koloni pozicija 1, broj 27 je u sestoj koloni pozicija 2, opet je "promasaj" u kliku za po jednu poziciju, dakle i u vrsti, i u koloni. pricamo o coveku koji ovo radi 10 godina, svake nedelje.

dakle verovatnoca ovakvog dogadjaja se racuna u obe instance - mogucnost da operater pogresi + mogucnost da izadje pogreseni broj. a verovatnoca za to je 0.07%, sto bi svaki pristojan matematicar (bar kad su ovi racuni u pitanju) naveo kao priblizno nuli, i zanemarljivo, dakle NAMESTENO.
Apsolutno nije tacno da je sansa 0.0007722, fejlovao si zestoko.
Pored broja 21 postojalo je jos 34 druge mogucnosti, to si kompletno zanemario. Mogao je operater da napise i bilo koji drugi broj i da bas on izadje. Dakle, nije bilo bitno u racunici dali ce izaci bas 21 vec dali ce se poklopiti bilo koji od preostalih 35 brojeva a sanse za to jesu 2.86%. Ne brini, nisi ti najpametniji ;)
 
Poslednja izmena:
@Džekson, nikako da provalim šta izvodiš već 10 stranica unazad? Pogotovo ne ovu tvoju matematiku, a prilično mi dobro matematika ide.

Ovo je namješteno 98% ili oko toga i neko mora da odgovara, a i u slučaju da nije namješteno treba da se odgovara jer ako im se ovako dešavaju "tehničke" greške možete samo zamisliti šta bi bili u stanju podvaliti (i bog zna koliko puta do sad jesu) pod tim izgovorom.

Jednostavno je: jer nemate pravo na namještanje. - treba neko da odgovara
Nemate pravo na tehničke greške jer to takođe utiče na regularnost takmičenja, jer bog zna koliko puta vam se "desilo" to (mada ne vjerujem da su greška u ovom slučaju, prije da je greška u namještanju). - opet neko treba da odgovara
 
Poslednja izmena:
Da im sad nađu dokaze da su varali, magnete, video snimke, priznanja, opet će narod igrati i opet će ih varati. Ista stvar kao i sa onim šibicarima na pijaci i ostalom kockom, nema leka protiv toga.
 
Poznata činjencia je da naš narod više vjeruje riječima vrhovnih poglavara nego svojim očima. Zato nam se društvo i raspada.
 
Ali kako se koristi guzva oko muvanja da se propagira privatizacija, i to da se naglasava da ce se prodati strancima. Inace nemam nista protiv u ovom slucaju, ukine se monopol na priredjivanje igara na srecu, pa onda moze da se proda bilo kome. Ali se time forsira prica kako smo mi svi neposteni i nesposobni, pa se sve treba prodati, ako ne i pokloniti...uvod u privatizaciju Telekoma, koji je zlatna koka.
 
Da, ako ostave monopol a prodaju to bi bila još veća kradja. Lutrija sa monopolom, zlatna koka.
 
Tresla se gora rodio se mis.
Ode lutrija na dobos. Ko je posumnjao da je ono od pre neki dan samo uvod u nesto vece tj. privatizaciju mozda je bio u pravu.
 
Nisam hteo da se mešam, ali me je Igoritza oduševio svojim argumentima. I onim od pre neki dan i ovim današnjim. Lično mislim da je loto u dobrom delu namešten, iako poznajem (rođak mojih prijatelja) jednog dobitnika sedmice. Ipak, mislim da ova ******ština od pre nekoliko dana apsolutno ne dokazuje prevaru.

A, što se Igoritzine matematike tiče - šta ako operater nije pogrešno klinuo, nego pogrešno video broj? 21 liči na 27, zar ne? Takođe pomeranje vremenske granice za uplate ne dokazuje apsolutno ništa. Ako postoji želja da se namesti izvlačenje, za to je dovoljno i 5 minuta. Zapravo, ako je cilj da se namesti dobitak nekome, za to je dovoljan i prenos uživo. Ništa ne mora da se radi unapred, a pogotovo ne satima unapred. Priču o "čudnim" i "nečudnim" kombinacijama ne bih ni komentarisao.
 
Jos samo da neko objasni vezu izmedju verovatnoce da se nesto desi i samog dogadjaja. To sto je verovatnoca da je u pitanju greska veoma mala, nije nikakav dokaz da je u pitanju namestaljka (isto kao sto nije dokaz ni da nije namestaljka).
Svi pokusaji da se matematickom verovatnocom dodje do zakljucka sta i zasto se desilo su mlacenje prazne slame.
Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno