Šta je novo?

Problem kod reprodukcije titlova iz mkv kontejnera

Ilion

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2014
Poruke
3,482
Poena
160
Imam neobičan problem sa reprodukcijom titlova iz mkv kontejnera, odredjeni titl (obično sa početka) se non-stop ponavlja izmedju ostalog redovnog titla u naizmeničnim intervalima.

Problem se ne dešava kada se titl nalazi u posebnom srt fajlu već samo ukoliko je u okviru mkv kontejnera.

Problem se dešava na identičan način sa vlc i sa pot player-om.

U pitanju je sveža instalacija Windows 7 Ultimate x64 koju koristim već godinama.

Slim drivers kaže da su svi driveri up to date. I na prethodnoj instalaciji je korišćen slim drivers za ažuriranje drivera. Nije bilo problema sa reprodukcijom titlova iz mkv kontejnera.

Za razliku od prethodnog puta, sada je os na ssd-u ako je bitno.
 
Možda su loši titlovi. Kažeš da rade eksterni titlovi. Ali, da li je u pitanju isti fajl? Da li si izvukao taj fajl iz MKV-a pa onda radi normalno ili si eksterni upakovao u MKV pa neće da radi?
 
Nisu loši titlovi. Probao sam nekoliko random fajlova i isto se dešava.
Jedan fajl je epizoda serije koja mi čuči pola godine na hardu i do ove epizode nije bilo problema sa titlovima ranije.

Da budemo 100% sigurni sutra ću probati i neke stare filmove za koje sam milion posto siguran da su dobri titlovi iz mkv kontejnera. Ovi što rade su bili eksterni titlovi, ne ti iz mkv kontejnera.
Inače, uglavnom i skidam sa titlovima unutar kontejnera i ne sećam se da su ikada bili loši, možda samo kada je neka budzevina od ripa ali to baš ekstremno retko.
Probacu sutra popodne i mpc hc i javiti.
 
Izvuci titl iz tog MKVa, pa okači ovde.
 
Hvala puno na idejama i pomoći. Javljam oko 18h za VLC. :)
 
Probaj pre toga da li imaš iste probleme i sa portabilnim VLC playerom, nemoj ništa menjati od njegovih podešavanja, samo pusti film preko njega pa javi.

Instalirao sam portabilni VLC i identična je situacija kao i sa MPC HC koji sam takodje probao.

@svi ostali
Probao sam sada više filmova i nije uvek problem sa titlovima iako su titlovi na tim drugim filmovima u okviru mkv kontejnera takodje. Problem postoji kod odredjenih mkv kontejnera iako su titlovi 100% u redu. Ne vidim u čemu može da bude problem.
U ovom trenutku jedino vidim razliku da je su ovi fajlovi na kojima titl radi loše encodovani sa x264 dok kod ovih gde rade dobro to nije navedeno, pise samo da je h.264
Medjutim, ovi drugi mkv fajlovi na kojima nije dobro radio titl je navedeno isto samo h.264 pa ih sada ponovo skidam jer sam ih obrisao. Mogu da pošaljem link sa brzih servera zainteresovanim da probaju (1,6gb).

Problem sa titlovima je kod dve serije koje su u 720p i 1080p.

S obzirom da su iste serije, isti encode, isto sve... normalno puštale titlove na prethodnoj instalaciji, 100% sam ubedjen da je problem do mene.

Nešto je do podešavanja OS-a ili do drivera.

Kada sam prikačio ssd, pratio sam ova uputstva od A do Š.
http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje

Da nema nešto veze sa ovim?
 
Poslednja izmena:
Po ovome izgleda da jeste nešto do tebe.
Veliko je pitanje šta tačno, i koliko se isplati loviti tako specifičan kvar, trebaće tu vremena a uspešan ishod je neizvestan.
Ja bih na tvom mestu napravio system image trenutnog windowsa, uradio clean install windowsa, prvo instalirao samo video player, prekontrolisao situaciju sa titlovima, potom dalje updateovao drivere (prvo chipset, potom grafika) i nakon svake instalacije bilo čega kontrolisao stvar sa titlovima.
Za ova podešavanja za ssd sa pcpractica sam ti pisao ranije, ništa od njih nije bitno u današnje vreme, ahci ti je već uključen a ostalo ništa ne trebaš podešavati (osim eventualno ako imaš 16-32gb rama).
 
Izvuci jedan od tih titlova iz MKV i okači ga ovde. Možeš da koristiš gMKVExtractGUI u kombinaciji sa MKV extract. Ili koristi mmg.exe tako što ćeš dečekirati sve osim titla.
 
Izvuci jedan od tih titlova iz MKV i okači ga ovde. Možeš da koristiš gMKVExtractGUI u kombinaciji sa MKV extract. Ili koristi mmg.exe tako što ćeš dečekirati sve osim titla.
Izvoli druže.

Inače, kada učitam ove titlove ovako raspakovane takodje dolazi do istog problema bez obzira da li koristim originalni naziv ili izmenjen.
 

Prilozi

  • titl.rar
    25.9 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Na čini mi se pretposlednjem Potplayeru kod mene isto dolazi do ponavljanja.
Probaj sa starim verzijama Potplayera, nešto je falično sa ovim prevodima ili sa novijim verzijama Potplayera.
Probaj na primer i u Gom playeru, čisto da se vidi da li će ih on pustiti normalno.

Update, faličan je prevod, otvori ga u notepadu pa ćeš videti.
Update 2, ne vidim na koji je način mogao ovaj prevod da se ispravno reprodukuje, kako kažeš da jeste ranije bilo.
Digao si i sebi i nama lažnu uzbunu :)
 
Poslednja izmena:
Jel imaš flat internet da ti bacim link od 720p verzije iz koje su ovi titlovi?

1,3gb, uptobox, skida po max brzini.
 
Poslednja izmena:
Na čini mi se pretposlednjem Potplayeru kod mene isto dolazi do ponavljanja.
Probaj sa starim verzijama Potplayera, nešto je falično sa ovim prevodima ili sa novijim verzijama Potplayera.
Probaj na primer i u Gom playeru, čisto da se vidi da li će ih on pustiti normalno.

Update, faličan je prevod, otvori ga u notepadu pa ćeš videti.
Update 2, ne vidim na koji je način mogao ovaj prevod da se ispravno reprodukuje, kako kažeš da jeste ranije bilo.
Digao si i sebi i nama lažnu uzbunu :)

I na ovim titlovima se isto dešava. Ovi pouzdano nisu pravili problem pre nekog vremena. Tj, sve epizode iste sezone pre ove od istog encoder-a su dobro radile na staroj instalaciji.
 

Prilozi

  • titlovi 2.rar
    18.8 KB · Pregleda: 13
Kada se deo titla ponavlja a nije mu mesto tu, Subtite workshop to sredjuje za 3 sekunde. Padajuci meni edit>timings>duration expander/reducer dodati expand 0.001 sekundu na svim titlovima ali stiklirati prevent overlapping, to sredjuje titlove 100 %, vise puta koristio.
 
Proverih maločas, titl je loš. Remux-eri (posebno sa iTunes-a) se ne cimaju mnogo da provere titlove, pa se ovakve greške jave sa vremena na vreme.

Nije do tebe ništa.

PS: Nije ovde problem do preklapanja, već postoje odvojeni tajminzi za iste stvari/rečenice koje se ponavljaju.
 
Poslednja izmena:
Ma video sam ali ajde, manja je verovatnoća da skinem novu seriju posle sveže instalacije windows-a sa faličnim titlom (što se inače nikada ne dešava da bude faličan) i da sledeće veče krenem da gledam 9 epizodu druge serije posle pauze od nekoliko meseci i da ona ima isti problem nego ovo što se desilo sa Loto izvlačenjem.
Me mad. [emoji35]

Gom isto čita titlove. Sada ću da puknem novu win instalaciju samo zbog ovoliko instaliranih plejera. [emoji35]
 
Znaš li kako je iritirajuće čitati non stop hi hi sorry i'm late! [emoji35] haha
Učinimi se da joj čujem i glas!
 
I na ovim titlovima se isto dešava. Ovi pouzdano nisu pravili problem pre nekog vremena. Tj, sve epizode iste sezone pre ove od istog encoder-a su dobro radile na staroj instalaciji.

Probaj ovaj titl...
 

Prilozi

  • The Exes - 04x09 - Get Her to the Greek.KILLERS.English.C.orig.rar
    11.8 KB · Pregleda: 16
Znaš li kako je iritirajuće čitati non stop hi hi sorry i'm late! [emoji35] haha
Učinimi se da joj čujem i glas!
Džaba si digao uzbunu sebi i nama, samo si trebao otvoriti prevod i pogledati :)
Utešna je stvar da je sve ok sa playerima i ostatkom sistema.
 
Probaj ovaj titl...
Uploader Humans epizoda (sa problematičnim titlom) ima isti user name kao ti, bez godine samo. Taman krenuo da mu pišem a stiže mi notifikacija da me je dexter citirao na benchu! wtf! :p :d haha koincidencije me napadaju! :S:
 
Poslednja izmena:
Nisam ja uploader :) , mozda jedino tajming nije dobar za izdanje koje ti imas, al se bar ne ponavlja jedna recenica non stop :d
 
Poslao sam bratancu link da skida. Za 20tak minuta cemo pouzdano znati da li je do mene ili titlova.

Da, nije dobar tajming na titlovima što si zakačio.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam bratancu link da skida. Za 20tak minuta cemo pouzdano znati da li je do mene ili titlova.
Druže biću naporan, ali moram, ne valjaju titlovi, dovoljno je da otvoriš bilo koji od njih ručno i sve je jasno.
Ne moraš čak ni to, postavio sam ti screenshoot otvorenog titla.
I ne, nije moguće da su ovi isti titlovi ranije bili ispravno prikazivani.
 
Druže biću naporan, ali moram, ne valjaju titlovi, dovoljno je da otvoriš bilo koji od njih ručno i sve je jasno.
Ne moraš čak ni to, postavio sam ti screenshoot otvorenog titla.
I ne, nije moguće da su ovi isti titlovi ranije bili ispravno prikazivani.
Ne, sve je ok. Čitam sve tvoje postove ali sam jako puno stvari radio dok je trajala komunikacija u ovoj temi.

Tek sam večeras prvi put koristio alat za ekstraktovanje titlova iz mkv kontejnera.
Mnogo toga sam instalirao i kliktao dok je trajala ova prepiska. :)

Znam sve, u pravu si, ali mi je neverovatna koincidencija da se baš tako dogodi.

Laptop i drugi desktop su mi na selu. Sada sam se setio da mogu da probam fajlove i na tv-u ili telefonu i da, titl je 100% loš. Kod bratanca takodje.

Jbt kakav glup trip. :(
 
Uh, vi već rešiste stvar. Odlično. ;) Ništa lakše nego kad ima sa čim konkretno da se radi.
 
Poslednja izmena:
Da, brzo su rešili stvar samo sam ja bio tvrdoglav da prihvatim očigledno rešenje.[emoji20]

Hvala puno svima. [emoji2]
 
Nazad
Vrh Dno