Šta je novo?

Velika molba...

blazeaster

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poruke
37
Poena
304
Molio bih nekog ko ima SD2IEC, ili duplikate nekih disketa za c64 da mi se javi da obavimo neku razmenu, ili vec neki dil. Izvinjavam se ako je tema spam, ali smatram nije za oglase. Ja bih ucinio kakvu god uslugu, ili bih mu poklonio nesto za uzvrat. Treba mi nesto od igrica za C64, ono sto mislite da je vredno. Na zalost nisam ziveo u vremenu debeljka i Amige, ali ih obozavam. Duga je to prica kako i zasto i kako sam uopste saznao za njih. Molim nekog da mi napravi kopije igrica/ muzickog softvera, ili da mi da kopije koje mu nisu potrebne, moje diskete su izgubljene. Imao sam 40tak komada i nikada nisam uspeo da ih koristim. To je nabavljeno kada se moglo nabaviti, ja nisam nesto previse bio zagrizen za to, ostalo je kod drugara, on se selio tamo-vamo i izgubile su se u celom procesu. Tako da ako neko hoce da mi izadje u susret bio bih mu vecno zahvalan. Od zahvalnosti nema nista da se kupi, pa bih izasao u susret sa necime, pa i sa novcem, iako mi on predstavlja najveci problem. Jos jedan od razloga zasto otvaram ovu temu je to sto necu da mi se desi isto sto mi se desilo sa Amigom - unistio sam 2 kutije NOVIH flopija sa neispravnim driveom. Mislio sam da ja nesto radim pogresno, pa sam pokusavao i pokusavao prebaciti ADF fajlove, dok nisam shvatio da mi amiga jede diskete.
 
Sve jedno bi diskete unistio onda kada ih ubacis da ucitas igru u toj amigi.
Ako imas neki od kablova x1541 i komp sa paralelnim portom mozes prebaciti .d64 imidze na 1541 flopy i posle isti povezati sa C64 i uzivati. Isto ima varijanta programa 64hdd gde pc glumi hard disk za c64 i servira d64 imidze za c64. Meni fale ispravne 5,25" diskete imao sam neke ali slaba vajda od njih. Videcu kada se vratim iz italije da kupim neku kolicinu sa onih trgovackih sajtova vajda ce biti i ispravnih.
 
Ako imaš 5.25 disketa, mogu ti nasnimiti na njih šta god hoćeš. Ako si iz NS-a ili svraćaš ponekad u NS, javi se, za snimanje mi ne treba ništa zauzvrat :)
 
Sve jedno bi diskete unistio onda kada ih ubacis da ucitas igru u toj amigi.
Ako imas neki od kablova x1541 i komp sa paralelnim portom mozes prebaciti .d64 imidze na 1541 flopy i posle isti povezati sa C64 i uzivati. Isto ima varijanta programa 64hdd gde pc glumi hard disk za c64 i servira d64 imidze za c64. Meni fale ispravne 5,25" diskete imao sam neke ali slaba vajda od njih. Videcu kada se vratim iz italije da kupim neku kolicinu sa onih trgovackih sajtova vajda ce biti i ispravnih.
Sa PC-ja ne mogu da presnimim, jer nemam ni jedan koji ima paralelni, pa cak ni serijski port, a da je funkcionalan. Na Amigi igram Turican-a i jos par igrica koje sam nasnimio dok nisam uzeo, nov... ovaj noviji desktop :D Imam jedan pentium 2 i vise starijih laptopova, ali taj p2 ima neku muku sa slotom za procesor (slot 1), a laptopovi nemaju hardove-.-

Ako imaš 5.25 disketa, mogu ti nasnimiti na njih šta god hoćeš. Ako si iz NS-a ili svraćaš ponekad u NS, javi se, za snimanje mi ne treba ništa zauzvrat
Eto reseno! U septembru dolazim u NS, a do tad ce valjda stici diskete sa eBay-a. Jedna od dve disk jedinice sigurno radi, ovako cu bar znati da nije problem u disketama :)
 
Posto su bile diskete na ebay? odnosno koliko ce te stajati sa shipingom?
 
Nesto manje od 10$. Narucio sam jednu kutiju sa 10kom. Nasao sam i neke ovde, evo bas sam danas pravio kabl za disk drive, jer se ispostavilo da je ovaj koji imam od nekog audio/video uredjaja i imao je 5 zica mesto 6.
 
Nabavio sam nedavno neke diskete, ako uspem da ih formatiram možeš dobiti 10 komada na poklon. Kontaktiraj me na PM, da ti dam mail adresu, pa mi pošalji d64 imidže (20 komada) koje bi hteo da ti prebacim.
 
Nazad
Vrh Dno