Šta je novo?

Asus laptop baterija

seahorse

Poštovan
Učlanjen(a)
28.07.2015
Poruke
69
Poena
60
Pozdrav, nov sam na Benchmark forumu ali već dugo pratim novosti na vašem web sajtu :)

Imam problem sa ASUS laptopom (model X551CA), naime Windows 7 mi ne prikazuje informacije o praznoj bateriji već se samo u toku rada iznenada isključi (kao kada biste držali power button), dok je ranije pokazivao dva obaveštenja (jedno na 15%, drugo na 5%) a zatim bi laptop odlazio u hibernaciju i po priključivanju na punjač mogao bih da nastavim rad. Sada se laptop naglo isključuje i to bi verovatno moglo da izazove neki hardverski kvar (možda grešim)? Šta bi moglo biti? Windows je ažuriran, instalirani su svi drajveri, nema virusa i temperature svih komponenata su uredu.

U podešavanjima je uključena hibernacija ukoliko se baterija skroz isprazni, međutim to se ne dešava... Pokušao sam kalibraciju baterije (pražnjenje do 0% i punjenje do 100%) ali to nije pomoglo.
 
Poslednja izmena:
Verovatno baterija polako crkava. Meni je tako pre par meseci poceo da se gasi kad padne na oko 30%, pa je u kratkom roku (mesec-dva) potpuno prestala da radi.
 
Hvala na odgovoru, mada sam primetio da je ovo odmah počelo da se dešava nakon sveže instalacije sistema. Da li i kako mogu proveriti ispravnost baterije? Laptop je star godinu dana.
 
HP ima program hp battery check, pogledaj da li ima nesto slicno za Asus.
 
Detaljno sam pogledao njihovu download sekciju sa različitim drajverima i alatima međutim nisam našao ništa što bi pokazalo ispravnost baterije. Da li postoji neki univerzalni program?
 
Koristim već dugo HWMonitor ali nisam znao da mogu da pogledam ispravnost baterije. Hvala! Trenutno je 34%
Capture.PNG
 
Moguće, to verovatno može da se proveri? Mada mi je čudno što se dešava od reinstalacije sistema...
 
Napuni 100% i prati na koliko % će da se ugasi laptop. Ako je npr. na 35%, možda možeš da podesis da se gasi kad battery level padne na 40%.
Meni je tako prvo crkla jedna ćelija, pa na kraju komplet.


Moguće i da si nešto čačkao oko power plana, ali ne bi nikako trebao sam da se gasi iznenada. Morao bi da odradi shutdown
 
Moj stari Asus laptop ima u BIOS-u opciju-u pokretanja procedure za "refresh" baterije. Pretpostavljam da to uradi jedan pun ciklus punjenja i pražnjenja kako bi elektronika u bateriji ispravno detektovala kapacitet. Pročešljaj malo BIOS.
 
Laptop se isključuje na oko 20%, da znam da postoji podešavanje u Power Options gde može da se poveća critical level.
Neki laptopovi imaju i BIOS-u tu opciju ali kod mene nisam naašao, možda da probam ažuriranje BIOS-a?
 
Tesko da će update biosa pomoći. Probaj da nadjes neki program koji radi kalibraciju baterije, mada mislim da je to u sustini punjenje i praznjenje par puta.
Mozda nesto ovako:
http://smarter-battery.en.softonic.com

Meni je na putu nova baterija iz Kine, za 25$ sam bio voljan da rizikujem. Videcu kakva ce biti kad stigne (ako stigne :) )
 
Ok su te baterije zamenske iz Kine, prodao sam ih vise komada i dobro se pokazale. Nikada nece da crknu sve celije 100%, otvarao sam par baterija, obicno jedna-dve riknu dal vidljivo u vidu curenja ili nevidljivo, sto mora da se rastura, razlemi i proveri unimerom. Generalno ima posla, ali ako je samo jedna ili dve onda se isplati, unutra su klasicne 18650 kao za Police lampe i power bankove:
http://www.ebay.com/itm/Original-SA...attery-1pcs-/351465987174?hash=item51d5015c66
Moze i neka no name ali mislim da se ne isplati zezanja, bolje Samsung jer su one obicno u originalnim baterijama. Vise od dve se vec ne isplati jer kostaju oko 12-15$ dve a za 25$ pa navise imate novu celu.
 
Ažurirao sam BIOS ali nisam dobio tu opciju, za sada je jedino rešenje povećanje na 20% u Power Options... Primetio sam da se dnevno povećava wear level za 2%, sada je već 39, da li je previše brzo?
 
Ništa, hvala vam u svakom slučaju. Inače se wear level i dalje povećava (sada je 41% dok je pre 3 dana bio 34%)... Jedino rešenje za sada je da svakog dana povećavam procenat u Power Options kada će se laptop ugasti kako naglo gašenje ne bi oštetilo druge komponente. Čudno mi je da je sve krenulo za jedan dan a laptop je star godinu dana. Hvala i pozdrav :)
 
Da ne bih otvarao novu temu, zamolio bih da pogledate temperature - meni se čini da su malo veće (obično kada se otvori YouTube) inače se kreću od 60-65. U idle modu (kada ništa nije otvoreno) je oko 50c.

Untitled.png
 
Pretpostavljam da kao pretraživač koristiš Chrome? Malo sam eksperimentisao sa poznatijim pretraživačima, i kod video sadržaja i generalno pretrage, Chrome je najviše angažovao resurse računara-notebooka pa je i T kod upotrebe Chrome-a bila najviša, potom IE i kao najmanje zahtevan se pokazao FF. Vredi pokušati dok ne zameniš bateriju tj. ne promeniš pastu, očistiš hladnjake itd...
 
I meni je baterija raspad sistema, Wear 57%, isto se naglo gasi bez obavestenja. Nekad ode i u hibernaciju ali bez obavestenja. Uradio kalibraciju baterije i refreshovao je medjutim isto.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=189397

Asus N50V, baterija model A32-N50. Ima ih par na eBayu, ne znam koju naruciti. Morel pomoc?! :)
 
Nazad
Vrh Dno