Šta je novo?

Sta za Kodi?

chelios

Cenjen
Učlanjen(a)
14.09.2012
Poruke
288
Poena
170
Imam nepametni tv i stari raspberry pi sa 256 MB RAM-a koji radi ali je odavno dao svoje. U nedoumici sam da li da kupujem raspberry pi 2 ili mozda neki second hand HP desktop (jedini minus koji ja vidim je toplota koja se oslobadja stalnim koriscenjem racunara) ili mozda nesto trece. Dakle treba mi prvenstveno da na njega mogu postaviti Kodi, da radi normalno i da mogu raditi stream svega i svacega sa svih ostalih uredjaja u kuci. Kakva su vasa iskustva i predlozi, RPi 2, HP ili neki drugi koristen SFF desktop ili mozda nesto trece. Zahvaljujem na svim predlozima i dobroj volji da se podeli koja korisna informacija i iskustvo.
 
Ja koristim raspberry pi 2 i zadovoljan sam. Neprekidno je uključen, smešno troši. Mobilni koristim kao daljinski upravljač. Jedina mana je malo lošija slika koja se streamuje sa neta u tamnim delovima (vide se kvadratići u delu od tamno sive do crne, koliko god da je dobar izvor). U pitanju je Openelec. Kada puštam sadržaj sa drugih uređaja u kući, slika je besprekorna.
 
...U nedoumici sam da li da kupujem raspberry pi 2 ili mozda neki second hand HP desktop...

Android TV Box-ovi su sada već postali standard za opamećivanje dumb televizora. Izbor je jako veliki, a cene povoljne. Jel moguće da njih nisi razmatrao?!?

Npr: http://www.amazon.com/Andoer-MK808B-Plus-Quad-Core-Bluetooth/dp/B00PU52CGA (ima toga i na eBay i Aliexpress)

Imamo čak i višegodišnju temu o njima: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?291706-Mogućnosti-Android-multimedia-player-a
Slobodno je čitaj odnazad pošto počinje tamo negde 2012.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima.
@NShappy znam za temu bacim oko povremeno, ali me interesovao konkretno savet za Kodi. Inace zbog vrlo loseg iskustva sa androidom na mobilnoj platformi nisam neki pobornik istog ali reko da proverim kakva je situacija kad su ova "opametnjavanja" TV-a u pitanju.

Juce sam kod drugara snimio i Amazonov fire stick, nisam stigao konkretnije da se igram ali mi je sad i ta opcija unela pometnju, nisam nesto preterano bio zagrijan za Android (izgleda da je ista situacija kao i sa mobitelima istreses vrecu para i opet problemi), stari RPi vec imam pa sam tu na domacem terenu, jos da se pozabavim sa FireTV pa cu da donesem konacnu odluku. Hvala svima jos jednom.
 
Koristim mk808b plus pola godine, nemam primjedbi. Na gearbestu ti je 28$, guram android i na njega kodi. Može i openelec. Ima hardware acceleration i h.265. 720p stream na kodi bez problema, na 1080 mora custom ROM i čačkanje. Imaš i druga rješenja za 40$ i koji više, beelink koji gura 4k. Pogledaj modele na gearbestu i geekbuying pa pitaj
 
Nazad
Vrh Dno