Šta je novo?

Tab na Windowsu

andramisko

Cenjen
Učlanjen(a)
01.02.2014
Poruke
909
Poena
180
Pomoc, imam tablet na Androidu i nisam mogao da odradim neke stvari dok sam bio na putu. Uzeo bih tablet na Win, ali da li oni funkcionisu kao i laptopovi-desktopovi, ili ima ogranicenja. Naravno ne mislim na brzine procesora i ram memo, vec za cisto poslovnu upotrebu + filmovi ? Neki nizi ili srednji segment dolazi u obzir, jeftiniji, vidim da tu ima i Asusa, Toshibe...?
 
Recimo 8", sada taj imam, neka sredina ali ne manji.
 
Nadjoh Toshiba Encore WT8-A-102 Win 8.1+Office 8",QC Atom Z3740/2GB/32GB/BT/GPS za 22.000 d ?
 
vec imam Acer A1 i radi bez problema, mada mislim da je Toshiba ozbiljniji
 
A da li se moze sve odraditi na win tabu kao i na compu ?
 
Koristim lenovo miix 3 8" vec mesec dana i veoma sam zadovoljan
 
Pa ne znam koluka je batetija, ali drzi dosta dobro, za odgledwnu epizodu serije od 45 min spadne oko 15% baterije na stadn by rezimu drzi danima, juce sam dobio update na win 10, tablet je extra. Sve radi fluidno i odlicno i dosta je upotrebljiv, android pored ovoga izgleda smesno.
 
Pomoc, imam tablet na Androidu i nisam mogao da odradim neke stvari dok sam bio na putu. Uzeo bih tablet na Win, ali da li oni funkcionisu kao i laptopovi-desktopovi, ili ima ogranicenja. Naravno ne mislim na brzine procesora i ram memo, vec za cisto poslovnu upotrebu + filmovi ? Neki nizi ili srednji segment dolazi u obzir, jeftiniji, vidim da tu ima i Asusa, Toshibe...?

Moje iskustvo posle godinu ipo dana sa Asus T100 transformer tabletom, je da su Windows tableti daleko daleko kompletniji uređaji od bilo čega drugog. Windows 8 je bio loš za desktop računare, ali na tabletu a posebno na 2 u 1 uređajima je bio odlična kombinacija. A sada nakon apdejta na Windows 10, ovo je stvarno jako dobra platforma za sve.
Ako hoćeš da odradiš povremeno i nešto za posao, preporučujem ti neki konvertibilni uređaj koji u paketu donosi i tastaturu pa možeš da ga koristiš i kao lap-top.

I na kraju, topla preporuka da sačekaš par nedelja, čeka nas talas novih uređaja koji će unapred dolaziti sa Windows 10, i što je još važnije, sa novom Intel platformom za tablete, Cherry Trail, koja će doneti dosta jaču grafiku pa će i sam uređaj biti dosta življi i brži. Ne vredi sada kupovati staru generaciju koju će za par nedelja ili meseci povući iz prodaje, jedino ako se ovi naši prodavci opasulje pa spuste cene pred smenu generacija, što uglavnom ne rade jer ovo je Srbija.
 
Ja sam pre par meseci uzeo polovan T100TA (z3740/2GB/32GB) za 150€ i jako sam zadovoljan uređajem. Koristim ga za posao, ubačen u domen, instalirao VPN, klijent za VMWare ESXi, podesio sve što treba za pristup serverima i storidžima, RSAT i ostale programčiće koji mi trebaju i radi fenomenalno. Baterija traje čitavu večnost, nikad mi se nije desilo da me ostanem bez iste. Za posao je Windows i dalje jedini pravi izbor.

S druge strane u odnosu na Galaxy Tab S 8.4 koji mi je tablet koji koristim za sve ostalo, T100TA je težak kao cigla u poređenju (544g bez docka, 1089g sa dockom u odnosu na 298g za SGTS 8.4), ekran je mnogo lošiji, Windows i dalje ima lošije rešeno upravljanje touch ekranom nego Android, neobavezne igrice za gubljenje vremena su (Boom Beach i sl.) i dalje su uglavnom za iOS/Android i sl.

U principu, ako želim da bilo šta korisno radim uzimam T100TA, ako želim da zalegnem i nešto čitam, gledam YT ili igram igre, uzimam SGTS 8.4.

T100TA mi je jako zgodan jer je sa 3G modemom postao sastavni deo ranca, gde god da idem, mogu da se povežem na firmu i odradim to što treba, bez potrebe da cimam mnogo teži laptop, brinem da li imam dovoljno baterije i sl.

Trenutno pokušavam da nabavim kao službeni tablet HP Pro 608 G1 u konfiguraciji sa Atom x5-Z850/4GB ram/128GB eMMC/LTE što bi mi omogućilo da imam samo jedan lagani 8 inčni tablet tablet koji bih mogao svuda da nosim, koji ima jako dobar ekran, ima Windows i može da mi koristi u poslovne svrhe, a da bude dovoljno jak da kad ga ubacim u dock na koji su nakačeni monitor, tastatura, miš i LAN služi kao desktop mašina.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre par meseci uzeo polovan T100TA (z3740/2GB/32GB) za 150€ i jako sam zadovoljan uređajem. Koristim ga za posao, ubačen u domen, instalirao VPN, klijent za VMWare ESXi, podesio sve što treba za pristup serverima i storidžima, RSAT i ostale programčiće koji mi trebaju i radi fenomenalno. Baterija traje čitavu večnost, nikad mi se nije desilo da me ostanem bez iste. Za posao je Windows i dalje jedini pravi izbor.

S druge strane u odnosu na Galaxy Tab S 8.4 koji mi je tablet koji koristim za sve ostalo, T100TA je težak kao cigla u poređenju (544g bez docka, 1089g sa dockom u odnosu na 298g za SGTS 8.4), ekran je mnogo lošiji, Windows i dalje ima lošije rešeno upravljanje touch ekranom nego Android, neobavezne igrice za gubljenje vremena su (Boom Beach i sl.) i dalje su uglavnom za iOS/Android i sl.

U principu, ako želim da bilo šta korisno radim uzimam T100TA, ako želim da zalegnem i nešto čitam, gledam YT ili igram igre, uzimam SGTS 8.4.

Trenutno pokušavam da nabavim kao službeni tablet HP Pro 608 G1 u konfiguraciji sa Atom x5-Z850/4GB ram/128GB eMMC/LTE što bi mi omogućilo da imam samo jedan lagani 8 inčni tablet tablet koji bih mogao svuda da nosim, koji ima jako dobar ekran, ima Windows i može da mi koristi u poslovne svrhe, a da bude dovoljno jak da kad ga ubacim u dock na koji su nakačeni monitor, tastatura, miš i LAN služi kao desktop mašina.

U pravu si što se tiče prednosti Android tableta, za laku zabavu ima prednosti, jedino što meni 90% takvih stvari rešava Nexus 5 telefon, i onda stvarno pored Windows tableta ne vidim potrebu da imam još jedan identičan takav uređaj samo sa većim ekranom.
 
Ja imam Nexus 5, ali ga ni ne koristim kući, daleko mi je udobnije da radim na GT 8.4, zašao već u godine da mi ne prija da buljim u 5 inčni ekran na duže.

Nekako mi je idealna veličina ekrana 8-9 inča. T100TA sa njegovih 10" i 544g mi je previše velik i težak kada zalegnem i čitam nešto.

Mada ako nabavim ovog HP-a, i T100TA i GT 8.4 idu na oglase :)

Inače ogromna prednost Windows tableta je puna podrška za USB - imaš USB port, ubaci uređaj, instaliraj drajver i vozi.

Na T100TA sam kačio USB na COM port adapter, 3G modem, miša, tastaturu, docking station sa LAN-om i USB VGA karticom, štampače, skener, radio update FW na raznim uređajima, sve sa tableta i sve radi.

Na Android/iOS tabletima sa svim tim bih mogao samo da se slikam.
 
Poslednja izmena:
Da li postoje Win tableti do 200E na kojima je moguce poslati sliku na TV i da li je neko probao to u praksi?
 
Poslednja izmena:
Da li postoje Win tableti do 200E na kojima je moguce poslati sliku na TV i da li je neko probao to u praksi?

U principu potraži modele koji imaju podršku za Intel WiFi/miracast za wireless povezivanje. Naravno, treba ti i WiDi/miracast kompatibilan TV ili dongle, a i tad zna da bude malo čupavo hoće da radi, neće da radi.

A možeš i preko HDMI kabla da povežeš ako tablet ima HDMI (npr. Asus T100TA) ili da koristiš USB VGA karticu (ja sam Lenovo Miix3-830 koji nema HDMI izlaz povezivao na monitor ili TV preko HP-ovog USB docking stationa koji u sebi između ostalog ima i USB VGA adapter).
 
Poslednja izmena:
Ma mislio sam na HDMi povezivanje, u Android tablet svetu mi se čini da to nije opcija koja se podrazumeva koliko za Windows tablete.

Kako se Kinezi pokazuju u ovom svetu, ako ih ima uopšte?
 
Koji bi ste mi tablet/hibrid preporucili za oko 300e na Win platformi, posto sam odustao od androida?
 
Jel kupovao ko ovaj tablet? Iskustva? Dobre su mu spec i dobro dodje imati dual OS, ali pitanje je koliko je pouzdan.
 
Kupovao je neko slican, i iskustva su ok, ali to je bilo par dana nakon kupovine, sta se dalje desavalo, to ne znam... Pretrazi malo, mislim da ima tema o njemu..
 
Hvala, pronasao sam temu, neki stariji model je u pitanju sa 2gb ram. Mada cekao je dosta dugo da mu stigne, i jos su ga odrali na carini, a tablet je kostao svega 100$, mogu tek da zamislim sta bi se ovde desilo, tablet bi izasao min 350e.

Da se vratim sta se kod nas u Srbiji moze naci za nesto preko 300e, npr. Lenovo Miix 3, Asusu transformer t100tam, Acer swich 10 i Acer One S1002-18XH, svi sa 2GB RAMa, i cini mi se da imaju identicne SoC, osim asusa, koji ima za nijansu jaci. Nisam naisao na nista bolje za ove novce...
 
Ja ne bih sada kupovao Windows tablet/hibrid.

Kod nas na lageru su trenutno samo stari modeli sa Atom Z37xx SoC-ovima. Sačekao bih da se pojave novi modeli sa Atom x5-Z8x00 SoC-ovima i 4GB RAM, ima ih dosta najavljenih za kraj godine.

Pre nekoliko meseci sam uzeo T100TA (Z3740, 2GB, 32GB) polovan u odličnom stanju za 150€ i jako me lepo služi, ali ne bih kupovao nov takav po trenutnim cenama.
 
Poslednja izmena:
Vidim i ja da su to sve stari modeli, koji imaju i 4 god. od kad su izasli, ali i novi koji budu izasli imace cenu kao i oni pre 3-4god. znaci oko 500e, dok ce ovim starim modelima,verovatno, jos vise opasti cena. Meni se bas ne daje 500e za hibrid, koji ce eto sluiti za net i jos neke sitnice. Hvala ti na savetu, verovatno mi je pametnije da sacekam, mada videcu jos...
 
Stavih ga i u drugoj temi, ali i ovde da ti odgovorim:

Asus Transformer T100HA (Atom x5-Z8500, 4GB RAM, 64GB)

http://www.amazon.de/T100HA-FU029T-N...eywords=t100ha

Kupiš ga negde u okruženju, vratiš PDV i to izlazi negde na tvoj budžet oko 300€ (Ok, možda malo preko).
 
Video sam da si pisao, čitam skoro sve teme koje imaju veze sa tabletima/hibrida.
Ipak cu sačekati malo, valjda ce se uskoro pojaviti i kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno