Šta je novo?

OnePlus Two

A koliko je dostava za evropu? Imam brata u belgiji pa na njega da narucim.
 
[YOUTUBE]GPcvZ7bW1YM[/YOUTUBE]
 
Bas tako, izgubljena godina kada su telefoni sa S soc u pitanju. Ostaje samo da se vidi da li je sony na Z5 seriji uspeo to nekako da resi (term. pasta i heat p.), sve je moguce ali realno su male sanse.
 
A maler...a ja ga porucio pre neko vece :( . ako bude tako los,ide na dobos odmah.

Moze li se to softverski resiti ?
 
Ne, može se umanjiti neki proizvodjaci su izdavali ispravke neke ( možda sony).. ali mislim da generalno to nije tek tako resivo jer je sam s810 verovatno problematičan..
 
A jbte :(... Mada ja sve sninke sto sam gledao niko nije pomenuo pregrevanje,igre normalno rade
 
Radice normalno. Gpu je prejak,i kada smanji takt na 350mhz izvlaci svaku igru normalno.
Jedini problem sto ovaj soc urnise bateriju,i bice za 30-40% slabija nego na opo iako je veca
 
Nije mi jasno zašto uništava bateriju kad je na ovom snimku konstantno hladniji od 801 u OnePlus One, naravno zbog throttlinga, ali nije mi jasno šta onda uništava bateriju ako nije toplota.
 
Ja koliko sam video bat sasvim lepo drzi 4.5-5 h. Daleko duze od daleko skupljeg s6 edge
 
Nije mi jasno zašto uništava bateriju kad je na ovom snimku konstantno hladniji od 801 u OnePlus One, naravno zbog throttlinga, ali nije mi jasno šta onda uništava bateriju ako nije toplota.
Mozda je gladniji. Vise soka vuce. Za sada ne postoji niti jedan mob sa s810 koji ima odgovarajuce trajanje baterije u odnosu na velicinu iste.

M8 lagano 6h sot ,m9 veca baterija ista upotreba oko 4h sot. Opo moze oko 6,7h sigurno ovaj opt veca baterija ako izvuce 5 da se peva. Mi note s801 baterija oko 5,6h sot ,isti mob sa s810 ne znam da li moze preko 4h..

Krivo mi sto ne mogu da se setim koji je ono bese sajt koji meri potrosnju soc-a..
 
Poslednja izmena:
To je moguće, ali me čudi da su tako fejlovali u odnosu na starije soc-ove, baš bedak.
 
Koristio sam zilion telefona,oneplus one mi je ubedljivo najbolji itelefon koji sam uzivao da koristim. Zaista jr bio flagship killer 2014-5...

Sad mi krivo sto sam bacio 400$ na novi, ako bude pravio takve probleme prodacu i OPO i OPT i uzeti s6 edge
 
^^ Uzeli su default arm referentna jezgra. Nisu stigli da ih kostumiziraju kako oni kazu,opustila se stoka :)
Zato su sada ova nova na s820 njihova( valjda im i samsung nesto pomaze) custom jezgra kao krait u s800 seriji
 
Poslednja izmena:
I zaboravio sam da sw javno zahvalim clanu daxico, zaista mi je vise nego izasao u susret i ne samo pozivnicu dao nego i nalog da bi se porucio ( jer je pozivnica bila vezana za nalog)

Pravi car !
 
Eh kad bi neko uvezao odmah bi ga kupio , posto nemam uslova da ga narucim...inace je otisao z2 na dobos
 
Za 15 dana meni stize moj, ako ne budem happy odmah se prodaje Nikola1994. Mada iskreno voleo bih da ne dodje do toga, zaista mi je prirastao srcu opo kao brand.

Citam sad ovo

"Given that the OnePlus 2 comes with the same chipset (although a newer v2.1 version), many users are concerned that the phone may overheat as the above mentioned devices.

However, things may be slightly different in case of OnePlus. The company has used Flex cooling mode, with a patented H-Cube multi-core scheduling tech. Apart from the software tweaks, the OnePlus 2 comes with layers of graphite sheet, copper alloy shield as well as thermal gel to manage the heat generated."
 
Nije mi jasno zašto uništava bateriju kad je na ovom snimku konstantno hladniji od 801 u OnePlus One, naravno zbog throttlinga, ali nije mi jasno šta onda uništava bateriju ako nije toplota.

Jbga, nesto nije u redu sa tim S810.. ali lates rece da M9 u normalnoj upotrebi radi normalno i brzo, problem je samo to sto je autonomija kraca nego na M8. Verovatno se previse pljuje S810 ali je cinjenica da problemi postoje..
 
Samo da javnem da sam uzeo op2... Review ovih dana :)
 
Super,da te lepo sluzi.
Gde si ga uzeo i koliko si ga platio ? :)
 
Na kp sam uzeo,450 je bio... Sta znam,solidna cena...
 
Super cheers

Aj bas da vidimo da li je u praksi (van sintetike) S810 fail/tako los kao sto se prica ;)

Sta si radio sa Z2?
 
Hvala,hvala..
Imam problem sto nece da mi odradi update oxygena ,ali prvo da ga napunim pa cemo videti sta i kako...
Otisao z2 juce ekspresno,cim sam video ovaj oglas...
 
onda si uzeo model za kinesko trziste i taj nece update, moraces rucno vrlo je lako imas tutorijale na netu imao sam i ja isti problem.
 
Odradio sam ručno, ceo rom na 2.0.1 pa ota 2.0.2... Vidim neki novi će izaći 2.1 sredina sept...
 
Daj baci prve utiska :)

I probaj da li imas onaj bag kada drzis/obavijes levom rukom mob a desnom pritisnes home dugme i u 80% slucajeva ne reaguje na dodir
 
Telefon je PRELEP. Tu nemam šta da dodam, svi znaju kako izgleda, uživo još bolje. Mislio sam da će biti osetno veći i teži od z2(što i jeste po spec) ali se ne oseti uopšte... Dugmici su sjajni, nema mrdanja, ono dugme za silent je isto kul, nema kliktanja volume (lici na ono ajfon rešenje). Desi se da omasim volume i power, ali ga palim na double tap, tako da nije strašno.
Ekran je ok, ništa vau i fenomenalno, prosek ips( recimo lepše mi deluje na z2 i m8)...ima mali problem sa auto osvetljenjem(mada mislim da je do oxygena to), nešto slično što je i g2 imao, ali ne toliko strašno. Na 100% je odličan. U suštini drago mi je što su ostavili fhd, ne znači mi toliko, koliko jača baterija(o njoj ću posle par ciklusa)... Zvuk, meh, ok, više gotivim stereo, jak, ali opet kažem ništa specijalno, razmazio me m7.
Fingerprint radi 9/10,verovatno jer ja nisam očitao lepo prst, i probavao sam to na 2.0.0 koji je imao probleme, sad bi trebalo da je to ispravljeno na 2.0.2. Telefon je brz, bez laga ili bilo čega (ipak je stock), mada idalje mislim da ću ići na cm, deluje mi bolje...
Evo upravo sam probao, radi bez problema.. Peglaju ovi iz op, videćemo kako će biti kasnije... Kameru nisam testirao, ovih dana ću. Toliko za sada...
Edit: nema šanse da se naviknem hardverske dugmice, mnogo su mi nisko :/
 
Poslednja izmena:
Uninspiring design
- Sandstone cover feels rough and a bit cheap
- OxygenOS needs a LOT of work
- The interface is slow and choppy — sometimes to an extreme!- 
No NFC- 
Extremely unreliable laser auto focus when shooting video- Panorama, HDR, and Clear Image modes all disappoint
- Call quality is simply unacceptable- Battery life is underwhelming
Dizajn je subjektivna stvar, meni je prelep, nfc ok, fali, meni nije bitan, kameru nisam probao ali gledajući primere sa neta deluju ok, baterija je ok, mislim da ce biti s mojim korišćenjem oko 5h...sad sam na 2.5 sa 60% preostalo...
Kvalitet razgovora je ok, uopšte nije strašno kako su na areni predstavili...
Jedino za sta se slažem da oxygen treba peglati s tim da su ovi iz arene testirali 2.0.0, koji je mnogo gori od 2.0.2 koji je trenutno
 
Nazad
Vrh Dno