Šta je novo?

OnePlus Two

Btw sta mu je ovaj taster sa leve stane?
 
Meni se dopada, fino mu leži sandstone poklopac. Home button (senzor otiska prsta) malo štrči kao i na Meizu MX5, ali je opet sve to zajedno daleko lepše od Samsung S6 (Meizi i OPT i gomila drugih kineza). Da ne pričam koliko bolje izgleda od ostatka "velike" ekipa (LG, Sony, onaj konzervirani HTC). Ako cena bude dobra moj sledeći fon, ipak je Oxygen bolji izbor nego Flyme.
 
Slažem se. Nije mi izgled ne znam šta ali dobro, ne mogu reći ni da mi je ružan. Pošto će cena svakako biti 389$ -> 389€ uz troškove dostave negde u EU i troškove dostave toga do nas kasnije, dakle ispod 450€ teško i to da se ima ok kombinacija. Previše. A po specifikacijama nije ništa toliko bolje da bi me nateralo da razmišljam da pređem sa OPO.
 
The camera of the smartphone is a 13MP unit with optical image stabilization, laser focus, and 1.3 µm pixels.

Ipak ima OIS. A po veličini pixela ovo nije 1/3", ipak je veći. Ima šanse da bude odlična, naročito ako bude nekih mod kamera aplikacija kao za keca.
 
To bre, dual sim, jedino me to nerviralo što ne postoji kod OPO. Mislim da ću prodati OPO i uzeti OPT kada budem mogao.
 
Odlican telefon su napravili, bar ovako na papiru. Ja da pravm telefon, tako bih razmisljao. Dakle nisu se vodili nikakvim megalomanskim idejama. Napravili su odlican telefon na svim poljima, ne padajuci pod uticaj trendova, koji su uglavnom bespotrebni i sluze manje vise da se pokaze "ciji je veci". Ovo je filozofija slicna Apple-u. Ne prati trendove, vec kreiraj svoj trend koji ce drugi pratiti. Svidja mi se sto su ostavili 1080p display, koji je vise nego dovoljan za bio koji mobilni telefon, cime ce svakako ustedeti mnogo baterije i cpu kapaciteta, a opet telefon ce leteti. Jos su unapredili kvalitet samog ekrana (slicno kao Apple, koji ne gura neku bespotrebnu rezoluciju, ali su im ekrani uvek medju najboljima), sto je svakako vrlo pozitivno. Sam hw, sa 4gb rama i ostalim stvarima je zver koja ce da uz ovaj 1080p display pravi cuda. Baterija jos bolja od prethodne, koja je vec bila odlicna. Kamera sa ovim senzorom, krupnim pikselima, i jos optickom stabilizacijom, obecava vrhunske rezultate. Vizuelno, nezahvalno je pricati, jer ukusi su razliciti, ali meni je telefon lepsi od prethodnog, a prethodni je vec bio prlicno lep telefon. Finger senzor je odlicna stvar. Kada sam kupio svoj 5S mislio sam da je to ******. Cak sam ga jedno vreme drzao iskljucenog. Sada kapiram da je to mnogo korisna i mnogo bitna stavka. U sustini jedino sto mi se ne svidja, je taj dual sim. To me bas nervira kod telefona.

Sve u svemu, mislim da su napravili odlican posao. Jos da su cene ostavili na prehodnom nivou, razbili bi se od prodaje.
 
Poslednja izmena:
Tako nekako. Još da vidimo kako to radi u praksi, kakve fotke pravi, kako 810 utiče na performanse i bateriju... Ali potencijalno odličan telefon
 
^ sve je to lepo ali S810? Nijedan proizvodjac jos nije uspeo da resi mane tog cipseta, svi telefoni sa istim ispastaju na vise nacina zbog qualcomm propusta. Inace je OPT odlican za te pare samo tesko da ce imati autonomiju kao OPO.
 
Koliko vidim malo su mu spustili klok, max za A57 jezgra je 1.8, ne 2.0 kao kod M9 npr.
 
^ sve je to lepo ali S810? Nijedan proizvodjac jos nije uspeo da resi mane tog cipseta, svi telefoni sa istim ispastaju na vise nacina zbog qualcomm propusta. Inace je OPT odlican za te pare samo tesko da ce imati autonomiju kao OPO.

Milsim da je unutra revidirana verzija chipa. Ocekujem da autonomija bude ista jer u startu ima vecu bateriju koja moze da nadoknadi mane chipseta i, verovatno, jos uvek nedovoljno optimizovanog forka Androida.
 
[youtube]91av8wCH7CI[/youtube]

[youtube]sH2wATV8h9M[/youtube]

[youtube]pkPlrBxzPaM[/youtube]

sta je sa invajt sistemom ?

baterija se puni 3 ipo sata..
 
Poslednja izmena:
Dobar telefon ali za naše tržište ne baš... Bolja je kupovina Lg g4 sa našom garancijom. Crnja kaže da je baterija lošija nego na OPO i da izbaci oko 4.5 sot što je dosta slabije. Telefon ok izgleda, meni nije ružan ali ne donosi ništa novo i drugačije od konkurencije kao što neki pričaju. Sve je uglavnom već viđeno sem usb-a koji i nije neki upgrade jer ne podržava fast charging...
 
slazem se. ovo je blagi fail. mada ako nexus podbaci ostaje samo ovaj opt..
 
Meni je totalno ql što će konačno bambus leđa imati smisla, jer sa strana je metal, a ne plastika koja imitira bambus.

Ja dolazim iz iPhone sveta, prešao sam na OnePlus One i nikad se nisam pokajao. Ovakvi pomaci i mala doterivanja su meni normalna stvar. Menjaš samo ono što ima smisla menjati. Zašto bi menjali ono što je bilo sasvim ok? Samo radi promene? To bi tek bilo bez veze.

S obzirom da svi drugi flagship telefoni danas koštaju tu negde oko 700E ne vidim ovo kao fail u bilo kom smislu.
 
slazem se. ovo je blagi fail. mada ako nexus podbaci ostaje samo ovaj opt..

Naravno da ce da podbaci,kao i uvek uostalom.
Sem softvera sve ostalo je goli prosek na neksusima,ali je bar cena u skladu s tim ako nista drugo.
 
Mislim da će huawei razvaliti sa nexus-om ove godine... To je Kinezima odlična ulaznica na američko tržište... Ali sugurno neće biti ok cena za naše uslove. Premium cena, jer se očigledno ceo svet loži da što više plaća telefone...
 
Slažem se. Nije mi izgled ne znam šta ali dobro, ne mogu reći ni da mi je ružan. Pošto će cena svakako biti 389$ -> 389€ uz troškove dostave negde u EU i troškove dostave toga do nas kasnije

399€ za 64gb model + dostava... ispade da je Evro slabiji od $...
 
Eto to je to, ispod 450€ nema šanse. Previše, pogotovo za nekog ko ima OPO, premali upgrade za previše para.
 
^Čitao sam negde da do kraja godine dolar jača a evro još pada i da će biti 1/1... Možda je preterivanje ali videćemo...
 
Jedino sto su mozda mogli, ako zanemarimo dizajn, koji je manje vise ok, da daju podrsku za sd karticu u drugom sim-u, promenjivu bateriju kad vec ima zamenska ledja, fast charging ako vec nema bezicno... nisu to komplikovane stvari a vecina dobrih kineza ima...
Videcemo kako se ponasa baterija i sam 810, da li vredi tih 100e doplate...
 
Milsim da je unutra revidirana verzija chipa. Ocekujem da autonomija bude ista jer u startu ima vecu bateriju koja moze da nadoknadi mane chipseta i, verovatno, jos uvek nedovoljno optimizovanog forka Androida.

Ako se dobro secam i htc M9/Sony Z3+ (i jos neki telefoni, ZTE itd) imaju S810 V2.x i ta revizija se navodila kao prednost tj da su navodno otklonili probleme pa se na kraju ispostavilo da od toga nema nista. Sto se autonomije tice Z3+ se jos i drzi nekako ali fail-uje u testovima brzine, istim onim gde Z3 sa S801 kida vecinu konkurencije pa cak i taj Z3+. Slicno je i sa htc, M8 je brzi od M9.. uz to M8/Z3 imaju bolju autonomiju od novijih modela.

Koliko sam primetio Z4 tablet je jedini uredjaj za sada koji dobro radi sa S810, hvale i brzinu i autonomiju a to je mozda posledica velicine samog uredjaja (10.x'' tablet) pa verovatno zbog daleko vecih dimenzija od telefona S810 unutra nema vece probleme u radu. Verovatno je tako sa svim tabletima koji imaju taj cipset (ili tek treba da se pojave).

Sta ce biti sa OPT ostaje da se vidi.. mozda su nekako resili ili bar ublazili sve te propuste.
 
Poslednja izmena:
Uoste ne vidim ovo kao fail! Mnogo mi se svidja!
 
Kakava je situacija sa signalom, uzecu ga u Usa, da li ce hvatati 4g kod nas u Srbiji?
Jel postoji mogucnost da iz Usa porucim evropski model?
 
Poslednja izmena:
Kakava je situacija sa signalom, uzecu ga u Usa, da li ce hvatati 4g kod nas u Srbiji?
Jel postoji mogucnost da iz Usa porucim evropski model?

naravno da ne kad roba ide iz magacina tog regiona.
 
Nazad
Vrh Dno