Šta je novo?

Fotografisanje svadbi (split)

Super je što se podsmevate meni koji pokušava Gizmu da objasni kako da razmišlja unapred i koje skilove treba da nabaci kroz nekoliko godina ukoliko želi ovim poslom da se bavi.

Dok ga vi učite kao da će za dve godine biti 1995. godina, da broji kolko ima gostiju i da razdvaja na sitnu decu i penzionere, pa onda da množi i da gleda koji auto vozi kum i na osnovu toga da odredi koliko da naplati po slici i da li se kuma napila i da li će moći da joj uvali 70 slika. Verovatno ga spremate da slika venčanje Arkana i Cece.

One koji razmišljaju kao ovi drugi gledam svake nedelje i klošari su, pa ne znam što to želite i Gizmu.
 
Ih bre, pa nisam ni ja baš toliko mlad i naivan :) Valjda mogu da procenim ko me uči pogrešno i priča bez nekog iskustva, a ko je zapravo u tim vodama i zna šta i kako. Pusti forum, nisam ni ja očekivao da ću ovde doći do nekog revolucionarnog saznanja, pa kad budem bio spreman da se bacim na ovakav posao sešćemo mi lepo da se ispričamo.
 
Gledam ovaj thread i to je upravo primer zasto se sve polako pomera o cemu Bane prica :d:d Isto ovako raspravljamo o gomili tema gde vecina pojma nema o cemu prica, recimo nije uopste lako znati sta je to dobar auto, jer to nije ni luksuz unutra, ni dizajn spolja, a pogotovo ne znaci najjeftiniji auto neko godiste. Nije lako znati sta je dobar ni kompjuter, pa zato na specijalizovan kompjuterskom forumu vecina uopshte ne razume sustinu, vec juri najvise Mhz i vati, a sta da pricamo o prosecnom kupcu :) Ali cak se i to menja kako vreme prolazi, pogledati Appleove rezultate :)

Ali opet, kako Bane kaze, ma koliko sporo, sve se ipak pomera, jedan po jedan covek polako kapira i tako se menja sve. Pre 10 godina ja nisam mogao da udjem u restoran da radim video, ne kao fotograf. Danas ja radim svuda i u 90% slucajeva sa fotografom koga su mladenci odabrali. To sve pored najjacih "fotografskih mafijasa" koji mi ne mogu nista, a ja im ceo dan dupe pomeram :) Sve zato sto su mladenci ukapirali da moze mnogo bolje za iste pare, problem je samo sto to "obrazovanje pojedinca" sporo ide...
 
Poslednja izmena:
Za mene je Porše odličan auto :)
 
Glavni motiv ove Gizmoove priče je novac. I dok je tako, neće ga biti. Kada se bude fokusirao na kvalitet, onda možda bude napravio svoje "ime" i "brend," a onda će stići i novac.

+1

Citam od pocetka teme i stigao sam dovde i mislim da nema potrebe dalje da citam...ali procitacu jer sam mazohista :d
 
^ To je nesto o cemu je mnogo lakse pricati nego upotrebiti u praksi :) Vecina je u fazonu ako moze brze, jednostavnije, lakse. Ako hoces da radis kvalitetno, nista od toga ne moze :) Treba srpljenja, truda, da radis vise od svih za iste pare, da bi na kraju dosao do necega, i to je onaj brend o kome Bane prica. I opet, dzabe da se ovo pise i da svi procitaju kada vecina nece upotrebiti u praksi, ici ce na lakse i brze, a onda ce da kuka kako nema posla i para :) Lenjost je prokletstvo covecanstva :)

Ma sve bi bilo super i cool da čak i ovde niste ubacili priču o Apple-ju i Japanskim automobilima. :D

Pa upravo zato ta prica i postoji, vecina ne kapira, ali jedan po jedan i za 1000 godina kada svi ukapiraju, vise nece postojati 99.8% kompanija kakve su danas :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno