Šta je novo?

Stanje na tržištu konzola

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,887
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Danas posetio VG Chartz posle par meseci i prijatno sam bio iznenađen stanjem vezanim za prodaju konzola novegeneracije. Sony je razbio ostale takmace i zauzeo više od 50% tržišta. Time je delimično ispravljena nepravda sa predhodnom generacijom konzola gde su imali ubedljivo najbolju konzolu, takoreći remek delo, a zauzeli tek 32% tržišnog udela. A konačno su i MS-u pokazali da im nije mesto u ovoj grani industrije. Inače, Sony pravi konzole koje traju odnosno imaju dug tržišni vek, tako da se i PS2 proizvodio do skora i izalizile su igre za njega. A ne kao kod MS-a gde bi izlaskom nove konzole stara ostala bez podrške.

Takođe, vidim da je Nintendo prešišao kritičnu masu od 10 mil prodatih konzola, inače bi Wii U bio osuđen na brzo gašenje. U segmentu mobilnih konzola Nintendo je razbio Sony, ali tu nije toliki novac tako da treba već da razmišljaju o sledećem koraku.

Sve u svemu, biće zanimljivo videti koje će biti prodajne cifre PS4 s obzirom da su svi najavljivali krah konzolarnog tržišta, kao i to da je PS4 prerušeni PC koji će biti hardverski zastareo već 2 godine po izlasku (odnosno ovih dana).
 
Ne ide MS-u bas toliko lose kao sto neki misle ili zele da misle. Problem za njih je sto Sony-u ide odlicno a za to je izmedju ostalog zasluzan i sam MS.
Sto se tice ovoga da ce konzole hardverski da zastare... mislim da ne postoji nesto sto se zove "hardverska zastarelost" kad su konzole u pitanju. Jer realno i prilikom izlaska ako poredis sa PC hardverom konzole su zastarele. Ali kazem to je duga prica i druga tema. Mislim da ce ova generacija da se zadrzi bar 7-8 godina. Jedino MS ako zeli moze da promeni planove i izbaci sledecu konzolu ranije. Sony nema potrebe da to radi.
 
Jedino zbog cega je Sony mnogo bolje prosao je hardverska superiornost PS4 u odnosu na XOne, i MS-eva glupost oko kinecta i u startu vece cene (sada se XOne klot moze naci za 300eur na KP kod madjara) za slabiji HW... Drug i ja smo skoro kupili One za 260eur, i iskreno konzola je odlicna, kad izadje Win10 verzija za nju bice jos bolja. A EA access je nesto najbolje sto su ubacili, za 30$ godisnje dobijete razne igre, i ustedite dosta para, sto u Srbiji gde je tesko izdvajati svaki put po 60$ za igru odlicna stvar. A i MS je konacno poceo da pomera stvari u dobrom pravcu, naravno nece to puno poremetiti prodaju PS4, ali ce svakako povecati prodaju One-a i smanjiti udeo Sony-a.
 
Demn... Mikrosoft bot ! Kakva čast !!!
 
Demn... Mikrosoft bot ! Kakva čast !!!

Nisam bot, pogotovo ne od MS-a, jedino sto njihovo koristim je Windows, a konzola je kod druga, za telefon imam iPhone... Ako sam nesto pogresno rekao reci mi, tj ispravi me gde sam pogresio? MS je dosta poboljsao Xbox od njegovog izlaska, pratio sam razvoj situacije, I sto se tice software-a mnogo veci napredak su imali u odnosu na Sony. Evo po meni, Sony-evu dobru prodaju odrzavaju par dobrih ekskluziva tj remek delo TLoU, Bloodborne (koji ja iskreno ne volim, jer ne volim teske igre gde lomis dzojstike), eventualno Killzone, I par igara od third party publisher-a koje dolaze uz konzolu, I naravno kao sto sam i rekao u prethodnom postu, HW superiornost, pa su cross-platform igre lepse (ne mozda toliko da se bas primeti razlika, ali opet, ima razlike)... Moze da prica ko sta hoce, ali MS se trudi oko svoje konzole koliko toliko, jer nema nacina da nadoknadi slabiji HW, ali moze da parira kvalitetno. Sony je definitivni pobednik ove mozda i poslednje generacije ovakve vrste konzola, I to im niko ne moze osporiti, ali ako se neko trudi da nesto poboljsa, onda je to MS.
 
^ deeeec rajt !
 
Sta je poboljsano? Napravili konzolu gabarita VHS rekordera iz 1984. i pride cigla trafo. Inzenjerima pucati u kolena.
 
Sta je poboljsano? Napravili konzolu gabarita VHS rekordera iz 1984. i pride cigla trafo. Inzenjerima pucati u kolena.

Mislio sam na sam software, konzola realno jeste ruzna, ali zato imaju bolje reseno hladjenje, a I necujna je pri najvecim opterecenjima (kada igramo Unity npr, samo se muve cuju, konzola ni malo), I ne pregreva se... Ali da, mozda su dizajneri mogli malo bolje da je dizajniraju, ali sta da se radi, kompromis je cudo :)
 
Sta je poboljsano? Napravili konzolu gabarita VHS rekordera iz 1984. i pride cigla trafo. Inzenjerima pucati u kolena.

Ako je ta cigla resenje da ne vristi konzola kad temperatura u sobi predje 22 stepena, onda zasto da ne?
 
Koja to konzola vristi kad temperatura u sobi predje 22 stepena?
 
Nebitno, ja sam imao felerican primerak, kao i hiljade na YT-u, a vidim i da je PS4 nasledio isti feature. Nemam pojma uopste da li X360 i Xone imaju tih problema, gledam sta je Marko napisao pa me podseti.. Sigurno da ogromna vrela kutija za napajanje koja je unutar vec zbijenog pakovanja, ne pomaze da se ne pregreva i pali fen za kosu vent.. Spoljno napajanje nije nikakav problem, ako eliminise tu iritantnu pojavu kad igras u letnjem periodu..
 
Poslednja izmena:
Lozac standardno lupeta o necemu sto je video na posteru :d

Realnost je ta da Microsoft kao i za sve sto radi poslednjih 30 godina usporava napredak i zna samo da kupi nesto sto je kod drugog napravilo pare pre dve godine, a racuna na neobavestenost vecine. Nikad nista svoje i novo nisu imali i zato se raspadaju, kako u konzolama tako i u Windowsu.
 
Poslednja izmena:
Boris nije merodavan. Kod njega u sobi su vecite ekvatorijalne temperature. Koliko se secam po temama i pc mu je isao do tacke topljenja.

Nema ovde konzolnog ratovanja niti imam nameru da branim Playstation koji je debelo zakazao na drugim poljima. Poslednja dobra konzola koja je imala tonu dobrih igara je PS2. Sa PS3 sam se zakopao. PS4 ne bih ni stapom dotakao.

PC master race rules[emoji1]
 
Poslednja izmena:
Borisu se topi i PC na ovim vrucinama, jos ga nije ni overklokovao kako dolikuje jednom amd pc-u :) a przi cpu na 65c dok surfa/slusa muziku sa otvorenim kucistem i ne sme da vozi simulacije u onim danima kada N.Macura naredi da se nose flasice sa vodom :d
 
Poslednja izmena:
Poznato je koliko se cooleri u PS4 cuju kad su neke igre u pitanju, toliko da se mnogima konzola nalazi u drugoj sobi zbog buke, nema potrebe napadati Borisa, cinjenica je da se PS4 mnogo vise cuje od One.
I pored ovoga, PS4 ima vise prednosti i svakako je po meni bolji izbor da ne ispadne da sam hejter, ali cinjenice su cinjenice, nema potrebe za sarkazmom.
 
Poslednja izmena:
Jel imas obe konzole pa znas? I ti i Boris...cuj videli, culi, procitali...manite me tih gluposti. Moj PS4 se uopste ne cuje puno, cak sta vise, jedino kad zavrti cd, mada ni to nije nista nepodnosljivo...Jos satro neki nose konzolu u drugu sobu zbog buke, lol, a gde im PC onda stoji, verovatno u podrumu..
 
Svi puni sranja o obe konzole a većina nije imala nijednu. Imao sam obe konzole i obe su fantastične. Svaka ima neku svoju manu ali u principu ništa posebno, lako se predje preko toga. PS4 se čuje ponekad, ali i to je toliko slabo da ne verujem da nekome može da smeta, a kamoli da drži u drugoj sobi.
Svi jedva čekaju da pljuju ili jednu ili drugu konzolu a niko ne piše iz iskustva, nego samo što su načuli na internetu.
A prvi post je smešan, ms nema sta da traži sa konzolama, lol :D
 
U ovom trenutku da trebam da biram bez razmisljanja bih uzeo Xbox One.. Sony je totalno failovao sa igrama i sve sto rade je remaster svega i svacega, nisu mi jasni ljudi koji mogu opet da prelazi GoW3, The Last Of Us itd. , ne kazem ko igra prvi put pa ajde ali ovakav broj remastered igara je vec preterivanje
 
Pa ako ćemo gledati samo po igrama onda prednost ima PS4 jer uzimajući uobzir čak i samo te eksluzivne remaster verzije igara,one su bolje od svega što MS nudi kao svoje ekskluzive a argument tome je i ova jadna kupovina Tomb Raider-a na godinu dana.
Ti si sve to igrao pa znaš da je jadno?
Ima Halo, gears, forza, onda izlaze quantum break, crackdown i još ekskluziva koje su najavljene.
 
Ima Halo, gears, forza, onda izlaze quantum break, crackdown i još ekskluziva koje su najavljene.

Sve sami hitovi. Meni je tu eventualno Forza zanimljiva. Halo je bio i ostao prosek FPS i posle petog nastavka mislim da retko koga to interesuje, taj Quantum Break je od tvoraca Alan Wake (namerno nisam napisao Max Payne), igre sa relativno interesantnom pričom i najsmorenijim gejmplejom ikada. Crackdown stvarno ne bi komentarisao.

Nije ni Sony mnogo bolji sa ekskluzivama, i kod njih na prste jedne ruke možeš nabrojati zanimljive igre. Jbte ljudi čekaju igre kao Planetside 2 ili ARK, toliko je suvo...
 
Sto se tice Sony-ja od novog God Of Wara, The Last Of Us, Gran Turisma ni traga ni glasa.. ne sumnjam da ce izaci kad tad ali kad ce se to desiti, a ti serijali su jedini koji me zanimaju ozbiljnije.. ovo sto je do sad izaslo i sto je ekskluzivno je do jaja jadno.
A Xbox One po najavama ce da sasije sa ovim igrama Gears 4, Halo 5, Forza 6, Quantum Break
 
Poslednja izmena:
Sve sami hitovi. Meni je tu eventualno Forza zanimljiva. Halo je bio i ostao prosek FPS i posle petog nastavka mislim da retko koga to interesuje, taj Quantum Break je od tvoraca Alan Wake (namerno nisam napisao Max Payne), igre sa relativno interesantnom pričom i najsmorenijim gejmplejom ikada. Crackdown stvarno ne bi komentarisao.

Nije ni Sony mnogo bolji sa ekskluzivama, i kod njih na prste jedne ruke možeš nabrojati zanimljive igre. Jbte ljudi čekaju igre kao Planetside 2 ili ARK, toliko je suvo...

Tebi, ali zato milioni drugih ljudi kupuju i igraju halo, ne pričaj za sve zato što to stvarno nije istina. Ok, tebi se ne svidja, ali nije kao da nikog ne interesuje i niko neće da kupuje.
 
Pa hoće zaludna američka deca, kao što su kupovala i do sada. Taj FPS je mnogima prvi FPS u životu pa ga zato glorifikuju, a igra je realno ništa specijalno od prvog dela na ovamo. Ko je igrao FPS pre Halo, sigurno se nije napalio na isti kao što nisam ni ja. Slično važi za Nintendo fanboje i Goldeneye sa N64.

Mnogo su jače multiplatforme ovu generaciju. Bloodborne, jedina jaka ekskluziva ove generacije, neće dobiti nastavak u skorije vreme. Već ide multiplatformski Dark Souls.
 
Crackdown stvarno ne bi komentarisao.
Zbog čega?

Pa hoće zaludna američka deca, kao što su kupovala i do sada. Taj FPS je mnogima prvi FPS u životu pa ga zato glorifikuju, a igra je realno ništa specijalno od prvog dela na ovamo. Ko je igrao FPS pre Halo, sigurno se nije napalio na isti kao što nisam ni ja. Slično važi za Nintendo fanboje i Goldeneye sa N64.
Otvorene mape, vozila, za to vreme odličan AI, da ne spominjemo odličnu grafiku, muzičku podlogu, priču znatno ozbiljniju od onoga što je do tada bio standard za pucačine koje nisu bazirane na nekoj postojećoj licenci...
 
Poslednja izmena:
Ova tema je bukvalno napravljena da makne sva ona nepotrebna preplicanja iz ostalih tema.
I iako sam mislio cemu ovo da jos vise rasprsi haoticno polemisanje, upravo sam shvatio da je to jako dobro, da se sva ta "histerija" svede ovde.
Samo imam jednu zamerku, mislim da se tema trebala zvati "Stanje na trzistu konzola i PC-a" :d

Procenjujem da ce se ovde vrlo brzo dogurati do desetina strana. Ajmo, rokaj :d

I zaista, ne salim se, pohvala za temu :)
 
Pa hoće zaludna američka deca, kao što su kupovala i do sada. Taj FPS je mnogima prvi FPS u životu pa ga zato glorifikuju, a igra je realno ništa specijalno od prvog dela na ovamo. Ko je igrao FPS pre Halo, sigurno se nije napalio na isti kao što nisam ni ja. Slično važi za Nintendo fanboje i Goldeneye sa N64.

Mnogo su jače multiplatforme ovu generaciju. Bloodborne, jedina jaka ekskluziva ove generacije, neće dobiti nastavak u skorije vreme. Već ide multiplatformski Dark Souls.
Opet, TVOJE mišljenje, ne generalizuj. I iz tvojih postova vidim da verovatno nikad nisi igrao halo, ili si keca igrao u poslednjih nekoliko godina na pc-u
 
Nazad
Vrh Dno