Šta je novo?

Stanje na tržištu konzola

Igrao sam Combat Evolved na PC-ju, trojku, Reach i četvorku na X360. Bolji mi je bio Unreal II: Awakening od Combat Evolved.
 
Soni je najbolji zato sto ima Little Big Planet!
 
Po meni su bolje ekskluzive na Xbox-u u ovom trenutku nego na PS4, mozda se situacija preokrene sledece godine kada izlaze neke dugoocekivane igre za Sony, ali ko zna sta ce MS ponuditi kao odgovor Sony-u... Dok je Phil Spencer na celu Xbox-a nema zime :D
 
Opet, TVOJE mišljenje, ne generalizuj. I iz tvojih postova vidim da verovatno nikad nisi igrao halo, ili si keca igrao u poslednjih nekoliko godina na pc-u

Nije upravu ni za Goldeneye. Ta igra je bila znatno naprednija od bilo koje pucačine na PC-u u to vreme: pogledaj kako su izgledale misije i objektivi u Goldeneye u vreme dok su se ostale pucačine i dalje držale skupljanja ključeva. Pa onda stelt i ohrabrivanje da protivnike ukloniš na što nečujniji način, nešto što je u to vreme bio potpuno novi koncept u 3D igrama. Pa onda ukupna prezentacija igre.
Fora je što pola toga ne možeš pohvatati ako igru igraš danas i ako nisi upoznat sa tim periodom kada su pucačine u pitanju.
 
Nije upravu ni za Goldeneye. Ta igra je bila znatno naprednija od bilo koje pucačine na PC-u u to vreme: pogledaj kako su izgledale misije i objektivi u Goldeneye u vreme dok su se ostale pucačine i dalje držale skupljanja ključeva. Pa onda stelt i ohrabrivanje da protivnike ukloniš na što nečujniji način, nešto što je u to vreme bio potpuno novi koncept u 3D igrama. Pa onda ukupna prezentacija igre.
Fora je što pola toga ne možeš pohvatati ako igru igraš danas i ako nisi upoznat sa tim periodom kada su pucačine u pitanju.
Čovek računa da ako se njemu ne svidja onda se ne svidja ni milionima drugih ljudi.
 
Ti si sve to igrao pa znaš da je jadno?
Ima Halo, gears, forza, onda izlaze quantum break, crackdown i još ekskluziva koje su najavljene.

Druže kada komentarišeš nečiji post prvo ga pročitaj, ja nisam nigde napisao da su igre MS jadne, nego je potez kupovine ekskluzive na godinu dana Tomb Raidre jadan. Sony ima mnogo bolje ekskluzivne igre i to može da potvrdi bilo ko ko nije zagriženi xbox fan. Pre svega sony ekskluzive su raznovrsnije mnogo, ima mnogo više žanrova. Blodborn,The Order1886 Litl big planet, Kill zone shadow fall, uncharted, infamous second son, Horizon,last Guardian ima ih još koji će izaći ili su već izašle. MS ekskluzive nisu loše ali su sony bolje.
 
Nije upravu ni za Goldeneye. Ta igra je bila znatno naprednija od bilo koje pucačine na PC-u u to vreme: pogledaj kako su izgledale misije i objektivi u Goldeneye u vreme dok su se ostale pucačine i dalje držale skupljanja ključeva. Pa onda stelt i ohrabrivanje da protivnike ukloniš na što nečujniji način, nešto što je u to vreme bio potpuno novi koncept u 3D igrama. Pa onda ukupna prezentacija igre.
Fora je što pola toga ne možeš pohvatati ako igru igraš danas i ako nisi upoznat sa tim periodom kada su pucačine u pitanju.

Ma nemam ja pojma. Zato imamo znalca poput tebe, Kellhuse druže, da nam objasni šta i kako ;)
 
PS3 exclusive:

Serijali: God Of War, Uncharted, Little Big Planet, Killzone, Metal Gear Solid, Gran Tourismo, Infamous, Ratchet & Clank, Motostorm, Resistance, SOCOM, Yakuza...
Single: Heavy Rain, The Last Of Us, Journey, Beyond Two Souls...

XB360:

Serijali: Halo, God Of War, Crackdown, Fable, Forza Motosoport

Šta reći više...

Inače, ne lepite mi label funboy. Kući imam Xb360, ali realno u igraonici sam uvek imao jedan XB360 i nekoliko Sonija. Kad su izašle konzole najnovije genracije, niko me nije pitao u igraonici kada će stići ili da li je stigao XBox One. A PS4 sam uzeo zbog moranja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od starta planirao da imam obe konzole, ali bih Xbox uzeo onda kada se pokaže vrednim kupovine, dok sam PS4 uzeo bukvalno bez razmišljanja.
I sad u šteku imam par hiljada €, za svoje potrebe, kao novac za hobije i gluposti i i dalje mi Xbox One izgleda kao bacanje novca. Btw inače sam škrt do zla boga, zato i imam taj štek ;).
 
Isto i ja (sa tim sto nemam nista u steku)... :d

Jos uvek mi se ne isplati da uzimam XO zbog par razlicitih igara, tamo kasnije kada ih bude vise mozda cu onda.
Ali i tada, ne znam da li ce mi se isplatiti ili bolje iznajmiti/pozajmiti konzolu...
 
Ja od starta planiram onu koja bude prva hakovana ,)

Da placam 50 evra za 5 sati igranja kapitalistickim smradovima-ne hvala
 
Pa hoće zaludna američka deca, kao što su kupovala i do sada. Taj FPS je mnogima prvi FPS u životu pa ga zato glorifikuju, a igra je realno ništa specijalno od prvog dela na ovamo. Ko je igrao FPS pre Halo, sigurno se nije napalio na isti kao što nisam ni ja. Slično važi za Nintendo fanboje i Goldeneye sa N64.

Mnogo su jače multiplatforme ovu generaciju. Bloodborne, jedina jaka ekskluziva ove generacije, neće dobiti nastavak u skorije vreme. Već ide multiplatformski Dark Souls.

Ne lupetaj. Da - cisto kao FPS je prosek ali je sve to nadomestio neverovatno zabavnom i interesantnom pricom i fenomenalnom muzikom.
 
Muzika jeste sjajna, to stoji. Ovo ostalo... hahahaha :d

Pogledaj jedan Mass Effect koji je realno pokrao gde je stigao i taj univerzum, dizajn vanzemaljskih rasa, priču i to uporedi sa komedijom od protagoniste iz Halo (Master Chief) i mnogo smešnijim alienima. Halo je SF za ljubitelje teletabisa.
 
Poslednja izmena:
Ne lupetaj. Da - cisto kao FPS je prosek ali je sve to nadomestio neverovatno zabavnom i interesantnom pricom i fenomenalnom muzikom.

Ne bih se složio ni da je kada je čisto dizajn i gejmplej u pitanju bio prosek. Sve ono što sam rekao stoji imo, sada samo zamisli da si takvu nešto igrao na Xboxu pre petnestak godina.

A evo primera toga kako je igra primljena od PC igrača par godina kasnije, i dalje kao stvarno vanserijsko ostvarenje:
http://www.sk.rs/2003/11/siop01.html
 
Poslednja izmena:
Jel imas obe konzole pa znas?
Imam ja obe (a i WiiU, ne znam da li se to racuna :D) i ps4 jeste glasniji. Sa druge strane, nemaju svi ista iskustva, a i resenje je (relativno) jednostavno - http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1075088 .

U ovom trenutku da trebam da biram bez razmisljanja bih uzeo Xbox One.. Sony je totalno failovao sa igrama i sve sto rade je remaster svega i svacega, nisu mi jasni ljudi koji mogu opet da prelazi GoW3, The Last Of Us itd. , ne kazem ko igra prvi put pa ajde ali ovakav broj remastered igara je vec preterivanje
Jako je bitno da li imas gejmerski pc ili ne. Ako nemas, PS4 je bolji izbor, osim ako:
- obozavas M$ ekskluzive
- vise volis X1 gamepad nego DS4
- imas drugare koji se igraju na Live-u

Taj FPS je mnogima prvi FPS u životu pa ga zato glorifikuju, a igra je realno ništa specijalno od prvog dela na ovamo. Ko je igrao FPS pre Halo, sigurno se nije napalio na isti kao što nisam ni ja. Slično važi za Nintendo fanboje i Goldeneye sa N64.
Nije tacno. Ima nas koji FPS igramo od Dooma, pa opet obozavamo Halo.

pogledaj kako su izgledale misije i objektivi u Goldeneye u vreme dok su se ostale pucačine i dalje držale skupljanja ključeva. Pa onda stelt i ohrabrivanje da protivnike ukloniš na što nečujniji način, nešto što je u to vreme bio potpuno novi koncept u 3D igrama.
Kamo srece da danasnje pucacine vise lice na GoldenEye 007.

Sony ima mnogo bolje ekskluzivne igre i to može da potvrdi bilo ko ko nije zagriženi xbox fan. Pre svega sony ekskluzive su raznovrsnije mnogo, ima mnogo više žanrova. Blodborn,The Order1886 Litl big planet, Kill zone shadow fall, uncharted, infamous second son, Horizon,last Guardian ima ih još koji će izaći ili su već izašle. MS ekskluzive nisu loše ali su sony bolje.
Sada su tu negde (WiiU ih sije :D), dok Bloodborne nije izasao M$ je imao bolje. Videcemo sta ce biti u sledecih par godina, za sada je situacija losa.
 
Poslednja izmena:
Ja od starta planiram onu koja bude prva hakovana ,)

Da placam 50 evra za 5 sati igranja kapitalistickim smradovima-ne hvala

Ja sam npr. dao Poljacima 50€ i igrao svakodnevno jednu RPG igru nekoliko sati skoro mesec dana, dok je nisam prešao. A daću im još 20€ bez razmišljanja za ekspanzije. Niko te ne tera da kupuješ CoD ili BF, koji jedini i dolaze sa tih 5-6 sati gameplay-a, ali se realno i ne kupuju zbog toga.
 
A postoji i share gde najnoviju igru (koja je inače 60e) kupiš za 20ak eura.
 
Mnogo dobra :)
 
Hahahhaha, prednost M$ konzola u igrama. Svašta ovaj jadni forum mora da trpi :d
 
Ne valja kada placaju, ne valja kada ne placaju :).
 
Možda da pojasnim...

Postoji više načina ulaganja u takve stvari. Jedan podrazumeva teži početni put, ali dugoročno je jeftiniji. To znači imanje i plaćanje pojedinih gejming studija, ili makar imanje udela u njima, što ti obezbeđuje ekskluzive, ali podjednako važno, nove IP-jeve.

Drugi način je Microsoftov - kada nešto puno obećava, suni milione i milione, milijarde ako treba. To je onda skuplje, i paradoksalno, ne obezbeđuje neku naročitu kontrolu kvaliteta, a dobici i nisu toliko isplativi.


Za mene, pa i tebe i svakoga kao igrača, je bolji prvi način, jer je dugovečniji, obezbeđuje posvećenost kompanije na duži rok, rezultuje sa više igara, kvalitetnijim igrama i novim naslovima, IP-jevima i slično. Drugi način je klasičan limit udaren na sve nas kao igrače, jer zapravo se svodi na to da se da keš da bi igra koja bi inače izašla na više platformi zadrži samo na jednoj ili dve. I Sony radi takve stvari, ali više sa DLC-ovima i nekim manjim naslovima. I onda ti ostaje ružno osećanje, jer znaš da bi zapravo taj Tomb Raider 2, Crackdown ili Below mogli da se pojave na svim platformama, uključujući i tvojim, ali ne, MS će platiti da se ti (makar neko vreme) ne bi igrao, osim ukoliko ne kupiš njihov proizvod. Za Sony makar možemo da kažemo da kada izbaci ekskluzivu ta igra možda nikada ne bi ugledala svetlo dana bez njega. Za ove - jok.
 
O čemu ti pričaš? Na linku koji si gore postavio i piše da neće da plaćaju 3rd party studije za ekskluzive, nego da će ulagati u 1st party ekskluzive. To je taj "prvi" način što si napisao, a microsoft hoće da se otarasi "drugog" načina.
 
@filipenko

Sve bi to bilo ok da Sony takođe ne plaća vremenske ekskluzive, pošto se M$ izgleda povukao iz te prakse, Sony ostaje jedini koji igra prljavo :)
 
Za mene, pa i tebe i svakoga kao igrača, je bolji prvi način, jer je dugovečniji, obezbeđuje posvećenost kompanije na duži rok, rezultuje sa više igara, kvalitetnijim igrama i novim naslovima, IP-jevima i slično. Drugi način je klasičan limit udaren na sve nas kao igrače, jer zapravo se svodi na to da se da keš da bi igra koja bi inače izašla na više platformi zadrži samo na jednoj ili dve.

Naravno, mada na mene ne utice limit, buduci da se igram na svim platformama ;).
A i ovo za svetlo dana ... nekako sumnjam da Street Fighter V ili Bloodborne ne bi bili napravljeni da nije bilo Sony-a.
 
O čemu ti pričaš? Na linku koji si gore postavio i piše da neće da plaćaju 3rd party studije za ekskluzive, nego da će ulagati u 1st party ekskluzive. To je taj "prvi" način što si napisao, a microsoft hoće da se otarasi "drugog" načina.

Ti stvarno veruješ da će Microsoft sada, nakon što je rasprodao gomilu studija koje je kupio i pootpuštao silne ljude, da okupi nekakve dobre timove i/ili da uloži u kvalitetne studije i na taj način dobije 1st party ekskluzive? Ono, 180 stepeni zaokret? I to nakon što je godinama lineup ekskluziva bilo Halo +1, Gears of War +1, Forza +1?



@filipenko

Sve bi to bilo ok da Sony takođe ne plaća vremenske ekskluzive, pošto se M$ izgleda povukao iz te prakse, Sony ostaje jedini koji igra prljavo :)

I nad praksom ima praksa. Jedno je uložiti u studio kada imaš pred sobom samo early build, pomoći mu da uopšte njegov naslov ugleda svetlo dana (naravno, ne iz altruizma već iz želje za profitom, ali je opet drugačije i nosi sa sobom određeni rizik), podržati ga/naterati da napravi novi IP umesto da besomučno muze Halo ili Forzu, a sasvim drugo doći na gotovo, imati pred sobom drugi ili treći nastavak dobre igre koja je prodata u milionskim tiražima ili u tim koji je provereno napravio hit koji donosi desetine i stotine miliona pa je kolektivno napustio dotadašnji studio i reći "evo vam ček, a vi sad odložite igru za sve što nije naša konzola ili ugasite planove za izbacivanje na protivnikovoj konzoli".



Naravno, mada na mene ne utice limit, buduci da se igram na svim platformama ;).
A i ovo za svetlo dana ... nekako sumnjam da Street Fighter V ili Bloodborne ne bi bili napravljeni da nije bilo Sony-a.

Naravno da Bloodborne ne bi bio napravljen da nije bilo Sony-ja. Još kada je Demon's Souls trebalo izbaciti, Sony je uskočio. Da nije, ničega iz tog serijala ne bi bilo.
 
Naravno da Bloodborne ne bi bio napravljen da nije bilo Sony-ja. Još kada je Demon's Souls trebalo izbaciti, Sony je uskočio. Da nije, ničega iz tog serijala ne bi bilo.

Zar nije bila neka priča da Demon's Souls-a zamalo nije bilo, jer kada su prvi puta igru prezentovali Sony-ju njihov čovek je mislio da igra izgleda kao niskobudžetni krš?
 
Ti stvarno veruješ da će Microsoft sada, nakon što je rasprodao gomilu studija koje je kupio i pootpuštao silne ljude, da okupi nekakve dobre timove i/ili da uloži u kvalitetne studije i na taj način dobije 1st party ekskluzive? Ono, 180 stepeni zaokret? I to nakon što je godinama lineup ekskluziva bilo Halo +1, Gears of War +1, Forza +1?





I nad praksom ima praksa. Jedno je uložiti u studio kada imaš pred sobom samo early build, pomoći mu da uopšte njegov naslov ugleda svetlo dana (naravno, ne iz altruizma već iz želje za profitom, ali je opet drugačije i nosi sa sobom određeni rizik), podržati ga/naterati da napravi novi IP umesto da besomučno muze Halo ili Forzu, a sasvim drugo doći na gotovo, imati pred sobom drugi ili treći nastavak dobre igre koja je prodata u milionskim tiražima ili u tim koji je provereno napravio hit koji donosi desetine i stotine miliona pa je kolektivno napustio dotadašnji studio i reći "evo vam ček, a vi sad odložite igru za sve što nije naša konzola ili ugasite planove za izbacivanje na protivnikovoj konzoli".

Jel ti to pričaš o FFVII remake-u za koji je Sony platio Square Enix-u vremensku ekskluzivu (tu nema nikakve razlike u odnosu na ono što je ms napravio sa novim TR-om) , ili o Destiny ekspanziji.?

Još kada je Demon's Souls trebalo izbaciti, Sony je uskočio. Da nije, ničega iz tog serijala ne bi bilo.

Ti mora da se šališ... Sony ne da je uskočio, već je zamalo uništio serijal.

Sony jeste finansirao igru, ali im se nije dopala i shodno tome su odbili da izdaju igru van Japana, smatrali su to nepotrebnim troškom za igru takvog "kvaliteta".

Na svu sreću dobra reč se proširila među igračima te je FS posle određenog vremenskog peruoda uspeo naći izdavače za NA i EU.

Sam bog zna koliko je Sony morao usuti novca da bi FS pristao posle svega toga na još jednu zajedničku eskurtiju.
 
Možda da pojasnim...

Postoji više načina ulaganja u takve stvari. Jedan podrazumeva teži početni put, ali dugoročno je jeftiniji. To znači imanje i plaćanje pojedinih gejming studija, ili makar imanje udela u njima, što ti obezbeđuje ekskluzive, ali podjednako važno, nove IP-jeve.

Drugi način je Microsoftov - kada nešto puno obećava, suni milione i milione, milijarde ako treba. To je onda skuplje, i paradoksalno, ne obezbeđuje neku naročitu kontrolu kvaliteta, a dobici i nisu toliko isplativi.


Za mene, pa i tebe i svakoga kao igrača, je bolji prvi način, jer je dugovečniji, obezbeđuje posvećenost kompanije na duži rok, rezultuje sa više igara, kvalitetnijim igrama i novim naslovima, IP-jevima i slično. Drugi način je klasičan limit udaren na sve nas kao igrače, jer zapravo se svodi na to da se da keš da bi igra koja bi inače izašla na više platformi zadrži samo na jednoj ili dve. I Sony radi takve stvari, ali više sa DLC-ovima i nekim manjim naslovima. I onda ti ostaje ružno osećanje, jer znaš da bi zapravo taj Tomb Raider 2, Crackdown ili Below mogli da se pojave na svim platformama, uključujući i tvojim, ali ne, MS će platiti da se ti (makar neko vreme) ne bi igrao, osim ukoliko ne kupiš njihov proizvod. Za Sony makar možemo da kažemo da kada izbaci ekskluzivu ta igra možda nikada ne bi ugledala svetlo dana bez njega. Za ove - jok.

Sony radi istu stvar, mozda cak i cesce i vise od MS-a.
To sto multiplatform igre koje Sony "kupi" uglavnom izadju i za PC kasnije (ne sve) nikako ne opravdava cinjenicu da su i oni samo platili za tu "ekskluzivu" ili DLC i ne treba ih braniti a MS pljuvati. Sve je to posao i marketing.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno