Šta je novo?

Par nedoumica oko HD 6870x2

DukeLander

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poruke
12,140
Poena
1,205
Iako je vec imam duze vreme (PowerColor HD 6870x2 2GB GDDR5) i nisam imao problema do nedavno kada je pocela da zakucava.Ispostavilo se da se pregrevala tj bese matora pasta,zamenuo i sve ok...
Dok sam vijao sta je problem instalirao MSI AfterBurner i vidim da u nekim igrama ponekad rade oba GPU a ponekad samo jedan.
Npr u WoT-u radi samo jedna i to full opterecenje tj razbija se od rada dok druga kulira...
Mislio sam da znam nesto pa krenem da cunjam po netu i sada vise nista ne znam... :)

Interesuje me sledece:

-CrossFireX radi samo u full screen modu?
-CrossFireX radi non stop u igrama ili to uvek zavisi od igre/podrske iste za CFX (naravno,u Winu je podeseno "Enable CFX")?
-koliko imam GPU memory width, 256 ili 512,jer na zvanicnom sajtu nije navedeno,neki programi i sajtovi kazu 256,neki 512?
-koja je nVidia ista ili klasu bolja od ove moje ATI?

Hvala unapred
 
28_pc687x2oc_gpu-z.png


- zavisno od podrške (drajvera)
- 256 , kao što piše . memorije imaš takodje duplo manje nego fizički , jer imaš klasičan krosfajer X, samo sa bridž čipom.
- gtx 660 (bez Ti )
 
Ispade da je dzaba x2 kada ne koristi obe ili...?
GTX 660 je ista kao solo 6870,zato mi nije jasno... koja je poenta onda x2?
 
Da,bas je bila pristupacna,vidim da je bila oko 520 $ kada je izasla... ja sam je dobio bas jeftino pre 2 god cini mi se,oko 80€,tako nesto...

Polako cu da vijam akcije sa 750 Ti... :)
 
Marketinski trik za one koji ne znaju da igre ne koriste dual gpu kako treba.
A i kontam da je u ono vreme bila pristupacna.

Ma daj, veci deo igara koristi dual gpu ok, sto bacas hejt?

Tek bi neki R9 270 bio brzi od toga sto imas.
 
Ne koriste kako treba...? Ista stvar sa CF/SLI.





Ne isplati ti se da ides na GTX750Ti.
Minimum Radeon R9 270, ili da cekas GTX950.
Pa o tome pricam, odavno sam imao SLI sistem, ali cak i tad je podrska bila i vise nego ok.
 
Pojedine igre podrzavaju (iskoriscavaju) dual gpu, pojedine ne.
WoT ne, npr. dok GTA V da.
 
Pojedine igre podrzavaju (iskoriscavaju) dual gpu, pojedine ne.
WoT ne, npr. dok GTA V da.

WoT je pisan nogama i ne treba da bude reper za bilo sta. Zelim da kazem da mnoge igre iskoriscavaju dual gpu.
 
Slažem se, trebao sam napisati da je većina igra danas optimizovana za dual gpu.
 
Znaci,da naranim svinje i nish ne diram...
 
Koji procesor imas? Mozda zbog njega nemas uvek dobru iskoriscenost.
 
Phenom 965... ne verujem da je on kriv,nikad ga nisam video da radi na 100%...
 
Phenom 965... ne verujem da je on kriv,nikad ga nisam video da radi na 100%...

Moze da se desi posebno ako nije overklokovan(postoje igre koje ne koriste preko 2 jezgra) ili mozda ako throttle-uje zbog temperature(jel mogu Phenom II procesori da to rade?).
 
naravno.

ohladi ga ljudski, i digni takt na bezbednih 3.8ghz .
 
Sta da hladim kad se ne greje niti vidim ikakve potrebe za dizanjem takta... ne igram ja ne znam kako preterano zahtevne igre i sl...
Jedino usko grlo (koje vecina ima) je bio HDD,resen sa SSD,masina leti sto se tice mojih potreba...

Malo sam se igrao sa FurMark i sl programcicima:

-Opalio full HD test,pratio temp,grafa se zadrzala na oko 85°C i masina se iskljucila za 2 min... proverim,nikakav log,nikakav trag,cak nije ni bilo traga da se Win nepravilno iskljucio_Opalim ponovo i isto,skontam Chieftek 800W modular napajanje se pregreva jer je i posle iskljucivanja masine vent PSU i dalje hladio PSU...
Posle 10-15 min "istrage" skontam da mi jedan prastari poveci dodatni vent u kucistu vuce previse struje,tj bese usijan a nakacen na chasis fan na maticnoj.Uklonio i stres test prekinuo posle posle 15-tak min...

-CrossFireX radi SAMO u full screen modu (windowed framerate oko 15,full screen skoro 40)
-Igrao se sa OC i ova grafa je operisana od OC,jako male razlike u frame rate-u a velike u obrtajima ventova,koji su i ovako dosta bucni...

Sumarum: grafa je i dalje extra ako je igra podrzava... u sustini nema potrebe da je menjam...

Hvala na savetima momci...
 
Nazad
Vrh Dno