Šta je novo?

Mišljenje u vezi Asus Maximus VII Ranger

Xaurfang

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.06.2013
Poruke
79
Poena
59
Ovako, odlučio sam da nabavim sledeću konfu:

Grafička: Asus Strix GTX 750 Ti 2 GB GDDR5
Procesor: Intel Core i5 4460 3,2 GHz (Turbo do 3,4 GHz)
Matična: Asus Maximus VII Ranger (ATX, čipset Intel Z97)
RAM: Kingston 8 GB (2x4GB) 1600 Mhz DDR3

Moja trenutna konfiguracija:

Grafička: Gigabyte Radeon HD 5770
Procesor: Intel Core i3 540 3,07 GHz
Matična: Gigabyte H55M-S2H (socket 1156)
RAM: 4 GB DDR3 1300 Mhz
Napajanje: Raidmax Rhino RX-550PA 550 W
HDD: Western Digital 600 GB (ATA)

Što se tiče grafičke, procesora i RAM memorije, tu nemam nedoumice i tu sam odlučio šta ću, ali imam nedoumice u vezi matične
Pitanja:
1. Da li se isplati nabavljati navedenu Asus-ovu matičnu ? Vidim da je namenjena za gejming, ja imam kinte, ali bih i da uštedim :D
2. Da li moram da nabavljam novi HDD ? Asus-ova matična je SATA 600, a ovaj HDD je ATA ?
3. Da li će napajanje od 550 W biti dovoljno da pogura navedenu konfu ?

Ako imate još neki savet ili predlog, slobodno napišite
 
1. Ne, ploca je losa. U tom cenovnom rangu treba ici na sabertooth 2.
2. Da. Ne znam da li imaju neki adapteri doduse.
3. To napajanje je djubre, ali srecom nova konfa ce ti trositi manje od prethodne.

S obzirom da kupujes zakljucani i5, bolje kupi neku najjeftiniju plocu h81, a ostalo gruni u fond za graficku i uzmi barem gtx 960.
NIkakvu svrhu nemas od z97 ploce sa zakljucanim procesorom.
 
Bacanje para, preskupa. Sto ne rece da je imperativ da izgleda lepo, onda mozes da uzmes sta hoces.
Poenta h81 ploca je da budu sto jeftinije, ta je preko duplo skuplja od najjeftinije, a nije nista bolja.

Apsolutno iste performanse ces imati sa njom i sa najjeftinijom. A te pare mozes grunuti u grafu s kojom ces zapravo moci da se igras ko covek. 750ti nije grafika za gaming bas.. to je najobicnija entry level kartica.
 
Asus H81M-K, H81M-E....

Upalis itsvet i ukucas h81 pa biras bilo sta, sve te plojke su iste maltene. Eventualno da uzmes msi H81-P33 koja je malo skuplja, ali ima hladnjak preko naponske.
 
Maximus VII Gene ;) mislim da je u tom cenovnom rangu
 
Vidim smailic, ali da skratim coveku muke, ona je skuplja od gore pomenute.
 
Ja sam se isto zaleteo da uzmem hero ili ranger pa me je drugar preokrenuo da neuzimam tako skupu plocu kad necu osetiti razliku jedno izgled,al to mi je totalno nebitno kad je kuciste svakako zatvoreno.
Na kraju zam uzeo msi z97 gd65 I bas sam prezadovoljan a cena 125e.
 
Poslednja izmena:
Za 4790k koji clockujes se isplati uzeti bolju plocu. Drugar te je zapravo zeznuo, trebao si da das 30e vise i uzmes Hero :) Mada nije losa ni ta GD65 ako je slicna kao Z87-GD65.
Ranger je golo gomno.

A OP uzima i5 koji je zakljucan, nema nikakve svrhe za Z97 plocom.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se isto zaleteo da uzmem hero ili ranger pa me je drugar preokrenuo da neuzimam tako skupu plocu kad necu osetiti razliku jedno izgled,al to mi je totalno nebitno kad je kuciste svakako zatvoreno.
Na kraju zam uzeo msi z97 gd65 I bas sam prezadovoljan a cena 125e.

Vidim, klokovan ti je cpu na 5ghz, jel ti to 100% stabilan klok za 24/7 i kakve su ti temperature u igrama, renderovanju, prime/linx itd i koliko gflopsa baca na tom taktu...? Imam isti cpu i trebace mi neko bolje hladjenje od ovoga sto imam pre nego sto krenem da se zanimam klokovanjem? Znam da taj gd65 ima 12 faza, e sad to je sigurno ona hibridna faza, kakve su ti temperature na naponskoj, vrlo primamljiva mi je bila ta ploca ali ipak uzeh z97A, godinama vec asus uzimam...
 
Zaboravi na 5ghz koje god hladjenje imas bez da skalpiras procesor.
 
Pa jeste skupa, ali je zato kvalitetna, a i mogu naknadno da stavim još jače komponente, zar ne ? :D
 
Ajde ovako, da smirimo malo strasti i budemo malo više objektivniji no što se dalo zaključiti u ovoj temi. Ja sam za života probao preko 400 modela, možda i više. Nema tog Z97 ASUS modela koji nisam izvrteo. Shodno tome, uzmi Ranger ploču i nemoj da slušaš priče tipa ploča je "gov**" i slično. Mislim „HELLO“ ovo je ROG ploča. Da li je Sabertooth bolji izbor, naravno da jeste, ali i dosta skuplja. Da li uzeti Sabertooth ukoliko imaš novca? Da bez razmišljanja.

Generalno brdo medija je ocenilo da je ova ploča nešto što je najbolje za uložen novac. Među njima su i naši lokalci, Benchmark, Digital, PC Axe itd. Da se osvrnemo na oveklok, da li je neko overklokovao sa ovom pločom. Evo ja jesam, ali jesu i gore navedeni mediji. Svakog ponaosob novinara znam, i svi su imali isti komentar, da ploča “guta” oc podešavanja i da je izvlačenje max potencijala iz ploče veoma lako. Još jednom i ja sam je probao, dve nedelje na stolu, jednostavno ploča je utegnuta, hladna i vapi za dobrim primerkom procesora.

Pored podrške za M.2 standard ploča ima:

Intel™ Ethernet + LANGuard + GameFirst III – što imaju i daleko skuplji ROG modeli
SupremeFX 2014 + Radar II – Audio koji opet imaju i dosta skuplji modeli
KeyBot + TrueVolt USB - Za one kojima su makroi i programiranje tastature za napredan gaming bitni eto rešenja
RAMDisk softver - ko zna čemu služi ceniće ;)
Ukoliko si moder, ploča ima podršku kao i skuplji modeli za OC Panel i Front Base

... još jednom ovo je ROG ploča krcata ROG opcijama i ROG kvalitetom. Da li je lošija od Formule? Da jeste! Ali za ove novce možemo da se lažemo da ima bolje, tj. nešto što će trajati duže, nešto što neće bagovati, nešto što će bolje hendlovati oc procesora itd.
 
Poslednja izmena:
Kada sam rekao da je ploca losa mislio sam u odnosu na cenovni rang. Saber je bolja ploca po istoj ceni. (ako ne racunamo 3 evra razlike)
E sad zasto sam rekao da je losa jeste sto ima 4-faznu naponsku za proc sa pwm doublerom. Ostale RoG ploce imaju pravih 8 faza, kao i Sabertooth. Dodatno Saber ide sa 5 godina garancije.

Mislim da pored Sabera nijedna ploca u tom cenovnom rangu nema sta da trazi, zato i klasifikujem ostale kao "lose" :)
 
Sve jasno, sa tim što je Saberu sad cena pala, i može se naći oko 20k, što je opet po meni best buy, 5 godina garancije svakako dođe kao bonus, ali te ploče se ne kvare tako lako, tj. gotovo su neuništive ;) Međutim ukoliko si gamer, Ranger je nešto bolji izbog.
 
Hvala svima na savetima, odlučio sam da uzmem Ranger, može lock :D
 
^
LOL

Još jedna tema preporučite mi, ali uzeću ono što sam naumio...
 
Pitam se pitam :)
 
Nazad
Vrh Dno