Šta je novo?

Savet? Novo napajanje ili ventilator

core2extreme

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruke
78
Poena
160
Imam LC POWER LC600H-12 V2.31 600w napajanje koje je postalo bucno. Kada se tek upali racunar radi sve ok ali odjednom pocinje da bruji, ocisceno je, ventilator nema onu rupu gde se sipa masinsko ulje da bi se podmazalo ali mislim da nije do toga jer je sve cisto. Kada pokrenem neku igru pocinje jos vise da bruji tako da smeta usima. Ja ne znam da li je ono slabo za moju konfiguraciju ili mogu promeniti samo neki drugi ventilator, pa trazim vas savet koji da kupim da stavim u ovo napajanje a da mu broj obrtaja bude dovoljan?

A evo i konfiguracije pa procenite da li trebam neko jace da kupim jer se slabo u to razumem...

AMD FX8320 3.5ghz 4ghz turbo
MSI 970A G43
PowerColor PCS+ R9 270X 2GB ddr5
1tb hard disk
256gb ssd 840 pro
8+2+2=12GB ram DDR3 1333mhz
Kuciste elite430 sa 3 ventilator

to je to... ako je veliko opterecenje ovih komponenti za ovo napajanje preporucite mi neko koje ce biti dovoljno a i tiho. Hvala unapred
 
Kako znaš da zvuk potiče od napajanja? Jel si ga zaustavljao u radu pa si se uverio da je do njega a ne nekog drugog ventilatora?
 
To napajanje jeste malo knap, 400 - 450W pravih W za stalnu upotrebu. Ni ventilatori im nisu neke ale. Oznake jačine u Watt-ima su uvek za maksimalno opterećenje na vrlo kratke staze, uvek treba računati na 25 - 35 % ispod te oznake, za stalnu upotrebu.
 
Kako znaš da zvuk potiče od napajanja? Jel si ga zaustavljao u radu pa si se uverio da je do njega a ne nekog drugog ventilatora?

Da, od njega potice, iskljucivao sam sve ventilatore i on jedini stvara tu neku cudnu buku i spustao se na dole uvom da slusam i bas je u napajanju to. zna li se brzina ventilatora u napajanju koja je da bih znao prema njoj da nadjem neki tihi ventilator ili mi preporucite neki pa da lemim zice i da spojim da radi sa drugim ventilatorom. Hvala
 
To napajanje jeste malo knap, 400 - 450W pravih W za stalnu upotrebu. Ni ventilatori im nisu neke ale. Oznake jačine u Watt-ima su uvek za maksimalno opterećenje na vrlo kratke staze, uvek treba računati na 25 - 35 % ispod te oznake, za stalnu upotrebu.

aha, i primetio sam da mi je desna strana kucista uvek vrela dok igram igrice neke, iako imam LC Cosmo cool 120 sa drugim tihim ventilatorom i temperatura nikad ne prelazi 50stepeni dok igram igrice pa sam se pitao mozda je napajanje slabo pa ga nesto gusi?
 
Ja sam mu nakon 2 god promenio vent kad je postalo bucno, stavio sam neki bitfenix iz shinobi kucista i nakacio ga direktno na plocu, ne cuje se a ladi extra...imao sam klokovan pII 955 i 270 a sada tera i5 i 270...
 
Ako mu je istekla garancija (znaci, matoro je) a imas pare, onda bolje kupi novo i kvalitetnije napajanje. Ako ces pak da menjas ventilator, onda ti se ne isplati da kupujes neki skup - ja sam recimo u matoro Chieftec napajanje stavio Arctic Cooling F12 (ima i jeftinijih, ali i skupljih od njega), ali ga nisam kao bora bora povezao direktno na plocu, vec sam seckao zice i lemio kako bi napajanje samo kontrolisalo brzinu ventilatora (kao sto je bilo i pre zamene).
 
600h originalni vent ima crvenu i crnu zicu, tako da mi se nije lemio 3pinski vent jer su mu sve 3 zice crne, tako da sam isao na sigurniji nacin.
 
Jel moze neka preporuka tihog napajanja koje ce biti tise u radu I pri igranju igrica? za moju konfiguraciju

AMD FX8320 3.5ghz 4ghz turbo
MSI 970A G43
PowerColor PCS+ R9 270X 2GB ddr5
1tb hard disk
256gb ssd 840 pro
8+2+2=12GB ram DDR3 1333mhz
Kuciste elite430 sa 3 ventilatora
 
Budzet?
 
Ono sto se prodaje kod nas je model sa HX na kraju. Razlika je u tome sto su stavljeni losiji kondenzatori. Ja bih ipak isao na Antec, to je Sesonic platforma. A 550W je vise nego dosta ako nece biti neki CF ili SLI.
 
Ono sto se prodaje kod nas je model sa HX na kraju. Razlika je u tome sto su stavljeni losiji kondenzatori. Ja bih ipak isao na Antec, to je Sesonic platforma. A 550W je vise nego dosta ako nece biti neki CF ili SLI.
Vidi stvarno, nije tačno ovo na itsvet, niti je to taj model, niti cena. E mamu him lažljivu, prevarantsku
 
Poslednja izmena:
Mislim da je covek pre tri meseca pazario napajanje. :D
 
A sta bi na kraju,jel to lc power od 600w dovoljno za 270x i fx 6300? I ja sam nesto u tripu ovih dana zbog napajanja ,koje je najbolje za 5,6 hiljada? I kako da znam koliko stvarno vati ima napajanje,ovo lc power je zapravo nekih 450 (zato i jesam u tripu jer mi racunar rosi oko 430)
 
Jeste, dovoljno je za FX-6300 i R9 270X. Na defaultu ukupno trose ispod 300W, tako da nema sanse da ti ceo komp trosi ni 400W. ;)
LC600H-12 je ubedljivi best buy u rangu 3-5 hiljada.
 
Poslednja izmena:
Do 40 eura je best buy LC 600H (ali kosta vise), ili 5000 dinara je Chiftec iArena 500W(37 eur) pa i CoolerMaster Elite Power 500W RS-500-PCAP-J3(37 eur), mada novi LC 600H ima sertifikat 80 bronze (mozda samo stampa na kutiji ?) (35 eur).
Ukratko taj je redosled bar po meni:

1. Chitec iArena 500W
2. CoolerMaster 500W RS-500-PCAP-J3
3. LC 600H, ako moze sa nalepnicom ;) znaci
 
iarena kombinovano izbaca manje na +12v nego lc.
 
iArena 500W je bilo veoma dobar izbor kada je do pre nekih pola godine kostalo 3900-4000din. Otkad su ga digli na 4700+ din, iz principa ne treba kupovati.
Pa apsolutno nema sta da trazi pored LC600H-12, koje ide za 3900din.
 
Poslednja izmena:
ja imamneki lc od 650w povadio skoro sam ga reparairao izbacio njegove originalne kondenzatore i na njihovo mesto ubacio nippon chemicon i nichicon,smesno mi je u nekim rewievima kad testiraju nekio skupo napajanje i napomenu da ima nicihicon ili elnu u napajanju a sam taj kondenzator ih ne kosta vise od $4-5
 
svaka cast napokon 105 C, a u fabrici usteda pa puta broj pa ubrzanje pa kisela voda i spajalice
 
Nazad
Vrh Dno