Šta je novo?

Asus ruter RT-N12+ alternativni firmware?

jorgovan

Čuven
Učlanjen(a)
13.03.2002
Poruke
4,505
Poena
785
Ne znam da li je do firmwarea ili nečeg drugog ali mi Asus RT-N12+ ruter brljavi u Repeater modu. Signal je generalno slab od mreže koju reemenituje (dve crtice) i mreža jednostavno povremeno zaglupavi. Po resetu rutera proradi.

Mislio sam da probam sa alternativnim firwmare-om da vidim možda to malo pomogne.

Da li je neko stavljao neki drugi ROM i koji?
 
Imam isti taj ruter, i isti taj problem sam imao, prvobitan plan je bio da ga koristim u repiter modu samo dok ne provucem lan, brzina u repiter modu nije mogla ni telekomov adsl da isprati, signal isto kao i tebi 2 crte mozda i manje -.-. Sve u svemu smesno, bolje mi bilo da se direktno kacim na taj originalni ruter :(

Ja sam presao na WDS, podesis na koji AP da se poveze(pri cemu AP ne sme da bude zasticen), ali uzmes i sakrijes SSID(jedino resenje -.-). Signal je bio bolji i brzine su bile koliko toliko konstantne...Ali, "Ne moz' to bez kabla" :D

To je moje licno mozda neko ima nesto bolje :)

BTW. inace to je rt-n11p ruter, za rusko trziste, mozda ti pomogne imaju oni neke firmwarove :D
http://www.ixbt.com/comm/asus-rt-n11p.shtml
NISAM PROBAO NISTA, SVE STO POKUSAVAS, POKUSAVAS NA SVOJU ODGOVORNOST!!!
 
Uzeo i ja RT-N12-D1, baš zbog repeater mode-a. Ako je to isti kao vaš, onda bolje da iz sadašnjeg adsl modem routera idem žicom u Asusov wan pa tek onda da pravim AP?
 
Definitivno bolje žicom. Ja sam morao da ga vežem žicom na kraju. Za tih par dana na žici nije pravio probleme, videćemo na dalje.
 
Malo je nepošteno od Asusa što reklamira ovaj router kao 3-in-1 a sa svim opcijama, a da ne navede da je većina opcija dostupna samo kada radi u router mode-u. Stavio sam najnoviji firmware ali evo šta mi fali od opcija sada kada radi u repeater mode, a piše na kutiji i svuda na sajtovima da bezuslovno ima:

- Hidden SSID, nema
- MAC filtering, nema
- Guest SSIDs, nema
- Parental controls, nema
- URL filter, nema
- QOS, nema

:(
 
Poslednja izmena:
Verovatno nigde ne piše da "bezuslovno" ima.

I normalno da u repeater nema QOS, URL Filter i sl..
 
Došlo vreme da se flešuje neki novi rom. Malo guglah i ne nađoh nijedan *wrt rom za rt-n12+... a ni za ovu nt11p varijantu. Da li neko zna drugi kompatibilni rom?
 
Nazad
Vrh Dno