Šta je novo?

Samsung Galaxy Tab S2 (8.0"/9.7")

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
285469_SM-T715_Black_black_Dynamic_Online_S.png


Naslednici Tab S modela.

The Tab S2 will be offered in two screen sizes: 8.0-inch and 9.7-inch. Samsung is switching to a 4:3 aspect ratio for the displays this time around (with a resolution of 2048×1536 pixels), and if you think watching videos will be a lesser experience as a result, you would be right. Samsung is touting the Tab S2 as a productivity and reading tablet and has refrained from using the word video anywhere in the press release; that’s all well and good for the most part, since the iPad has continued to attract quite a few people with a similarly shaped display.

Like the Tab S, the Tab S2 features a fingerprint sensor built into the home button (the sensor works on touch instead of a swipe.) A big highlight of the new tablet is that it runs on Android 5.0 Lollipop with Samsung’s newest version of TouchWiz on top. Couple that with the octa-core Exynos 533 processor – an upgrade over the Exynos 5420/Snapdragon 800 of the original Tab S – under the hood and you can expect the Tab S2 to be considerably smoother and faster than any of Samsung’s existing tablets. It also means you get support for themes; you will also see a couple of Microsoft apps pre-loaded out of the box, along with 100 GB of free OneDrive cloud storage for two years.

That OneDrive storage shouldn’t be needed though, as the tablet comes with 32 and 64GB storage options, in addition to a microSD slot that supports 128GB cards. Other specs include 3GB of RAM, an 8-megapixel rear camera, a 2.1-megapixel front-facing camera, and LTE (there should also be a Wi-Fi-only variant) connectivity. Basic connectivity options are all on-board as well, including Wi-Fi a/b/g/n/ac, GPS (with GLONASS), and Bluetooth 4.1. The 9.7-inch variant comes with a 5,870 mAh battery, while the 8.0-inch variant sips the juice from a 4,000 mAh battery.

Galaxy Tab S2 8.0 Wi-Fi: Euro 399
Galaxy Tab S2 8.0 LTE: Euro 469
Galaxy Tab S2 9.7 Wi-Fi: Euro 499
Galaxy Tab S2 9.7 LTE: Euro 569

Samsung announces the 5.6 mm thin Galaxy Tab S2
Samsung Galaxy Tab S2 hands-on
 
Poslednja izmena:
Vrh vrhova, jako mi se sviđa pravac u kojem idu tableti. Tablet od 9,7" težak samo 360 grama, savršenstvo. A manji model od 8" samo 260 grama.
Debljina 5,6 mm.
 
Sinoć vidoh da su se ovi tableti pojavili u poslovnici Mts-a.Danas sam uzeo manji model.Za sada prezadovoljan.Sve radi brzo i fluidno.S obzirom kako je stavljena zamerka na bateriju, nije loše.
Screenshot_2015-12-02-16-32-19.png
Screenshot_2015-12-02-16-32-24.png
A da sam ga maltretirao jesam.D3 go,mts tv go sa 4g,torente,youtube,fotkanje itd.
 
Poslednja izmena:
Ova serija im skoro nimalo nije ispracena. Jel si imao tab S, koliko je bolja dvojka?
 
Ja imam privatno S8.4 i imam jedan S2 9.7 u firmi na testu. Razlika ispod haube nikakva, a onako najočiglednija je promena odnosa ekrana sa 16:10 na 4:3 koja mi se lično baš i ne sviđa, ali stvar ukusa.
 
Imam i tab S 10.5. Dvojka je dosta tanja i ima po meni bolji ekran,mada je gustina veca na tab s i ovo je manji ekran.Definitivno dvojka radi brze,mada je i tab s izuzetno brz.Malo je nezgodno da ih upoređujem, jer nova stvar je uvek lepša.Za gledanje filmova bolji je tab s jer je odnos 16: 10..Baterijom sam zadovoljan,izvuce preko 5 sati teskog maltretiranja.Lte radi odlicno i na jednom i na drugom.Danas sam uspeo da dobije 99mb downloada na tab s 2 u mts mrezi.U mts je tab s sa 16gb,dok je tab s2 sa 32 gb.
 
CPU deo na oba je sličan, gpu deo je brži na S2 (pogotovu sa smanjenom rezolucijom) kao i memorija.

S2 ima lošije rešen zvuk - oba zvučnika su ispod tastera pa kad ga držiš u landscape modu zvuk dolazi sa desne strane, što uz 4:3 odnos ekrana daje dosta lošiji osećaj kad gledaš video.

Pošto su prešli na 64 bit SoC (Exynos 5420 na starom i 5433 na novom modelu), sistem dosta više zauzima na novom - makar mislim da je to razlog. Od 16GB koliko imam na oba uređaja, sistem na S8.4 zauzima ~4.4GB dok na S2 9.7 zauzima ~7GB.

Voleo bih da sam probao S2 8.0, ali lično meni je S8.4 daleko praktičniji uređaj od S2 9.7.
 
Poslednja izmena:
Aha hvala, koliko pratim skoro dve godine nista novo da izbace. Valjda ce uz s7 da bude neki veci pomak.
 
Nazad
Vrh Dno