Šta je novo?

SSD minimalnog kapaciteta za Ubuntu - na šta obratiti pažnju?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,944
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, hoće buraz da meni ostavi SSD Samsung 840 od 120GB a sebi bi kupio neki malog kapaciteta (instalacija plus par programa, sve ostalo je na eksternom ili u oblaku :p).

Da li kupovati na šta god naiđe, bilo koji kontrolor, bilo koji proizvođač?
 
На 14.04 TRIM, подразумевано, ради само на Самсунгу и Интелу. Лако се укључује за остале, то није проблем, него то што код лошијих контролора може да дође до корупције фајлова при великом оптерећењу ссд-а.
 
Ja visevod godinu dana koristim kingston v300 60gb na mint mate i nisam za sada imao problema. TRIM sam rucno ukljucio. Doduse nikad nisam napunio disko vise od 40% tako da ne znam ima li ovaj model problema sa korupcijom fajlova.
 
Kod mene Samsung 840 od 120GB radi od kad se pojavio kod nas, recimo godinu dana. Izdeljen na 4 particije jer imam multiboot: win7, mint 17.2, mint kde, data particija.
Mint 17 radio savršeno od prvog dana, od pre nedelju dana i upgrade na 17.2, isto sve ok.
 
ja imam ubuntu na 10gb od 40gb, koliko ima kingston v40 (koji je ustvari intel inside). trim je aktivan.
godinama mi \ stoji na njemu, home je na hdd-u naravno.

no mislim da je ova informacija slabo korisna kad nema vise ni da se kupi toliki ssd
 
Da li bilo problema ukoliko bi se Linux instalirao na ceo ili deo diska Ssd Evo 250 Gb? Posto sam nasao na neke raznorazne preporuke i savete za podesavanje linuxa na Ssd disku, ispade cela nauka od toga.
 
ja nisam imao problema sa time na Kingston V300 120GB
 
Meni ubuntu stoji na 10gb na kingstonu od 40gb. Ostalo je windows koji baš i ne koristim...
 
Ubuntu 15.10 pusten na SanDisk U100 128Gb SSD (na 117gb available zauzme tipa 12Gb sa nekim dodatnim paketima), nikakvih problema za sada (par dana), Ko hoce da proba, samo napred. :wave:
 
Instalirao Ubutnu 14.04 LTS, za pocetak na jednom delu diska, za posle cemo videti.
 
Nazad
Vrh Dno