Šta je novo?

Grafička karta 6 dana kasnije?

circulation

Cenjen
Učlanjen(a)
03.09.2013
Poruke
60
Poena
159
Narode pozdrav svima! Složio sam ceo komp. i5 4590,ploča b85 Pro Gamer, hyperx ram i Turboduo r9 270 Powercolor(nema x). Radilo je sve perfektno nakon instalacije W8.1 ali evo poslednja 2 dana, kao da secka (prilikom gameplaya) i da izbacuje horizontalne linije (u meniju dok učitava) u nekoliko igrica. Ovo mora biti softver, ne može se kartica pokvatiti nisam igrao ni 10 sati sve ukupno. Reinstalirao sam drajvere, promenio kablove, čačkao sve u opcijama catalyista pa vraćao na default i opet isto. Da li stručnjaci imaju ideju o čemu se radi?
 
Imaš integrisanu

Ovo mi ne bi palo na pamet nikad. Stavio sam kabl u hdmi na matičnoj, restartovao komp, ali nema slike? da li se to podešava u biosu negde?

etit: ja nigde u biosu ne mogu da nađem opciju da upalim cpu grafičku. bios je asus uefi
 
Poslednja izmena:
Kada diskretna nije prikacena, integrisana se (uglavnom) automatski koristi.

Trazi nesto tipa Graphics Configuration, Primary Display.
iGPU je integrisana grafika.
 
Poslednja izmena:
Advanced tab => System Agent Configuration => Graphics Configuration => Primary Display => Auto/PCIE/iGPU
 
hvala Kolos, ovo Advanced tab => System Agent Configuration => nemam...
 
Ono je slika BIOS-a Asus B85 Pro Gamer ploče. :)
 
Hvala svima, posebno Kolosu. Uspeo sam da prebacim na grafiku od CPU, ali ništa ne mogu da ustanovim. Igrice se žale da nema dovoljno memorije, i ako to zanemarim kad se uđe u igru sve secka i raspada se. Mislim, jednostgavno je preslaba ta kompjuterska grafika.
Inače, da se požalim da mi u nekom trenutku i PES secka, iako se on u principu tera s grafikama od 5 godina. Još uvek sam siguran da grafičkoj ništa ne fali već da se neki softver razbrčkao.
 
ako ih sad instaliram dok je uključena radeonka, hoće li se pobrkati sve?
 
Ne, ali izvadi Radeonku iz kucista kada vec nije u upotrebi. :D
 
Tačno tako, ne znači ako je nova da ne može da pobrljavi posle 6 dana :)
 
Uh, ovde se stvar zakomplikovala. Ne mogu ništa da ustanovim uz intel grafiku jer je preloša za igre, tu sve secka samo po sebi. Glavna grafička u principu dobro radi samo malo secne u meniju dok učitava - horizontalnih par linija, po nekad i u nekim igricama. To i da hoću ne mogu da reklamiram zar ne?
 
Ako se radi o grafickoj karti, bilo kakve linje, crtice ili tacke ukazuju na neispravnost.
 
Uh, ovde se stvar zakomplikovala. Ne mogu ništa da ustanovim uz intel grafiku jer je preloša za igre, tu sve secka samo po sebi. Glavna grafička u principu dobro radi samo malo secne u meniju dok učitava - horizontalnih par linija, po nekad i u nekim igricama. To i da hoću ne mogu da reklamiram zar ne?
Šta ima da ustanoviš sa integrušom?
Ona je nebitna za tvoj problem.

Po ovome do sada napisanom uopšte nije isključeno da imaš problem sa novom grafičkom a najpouzdaniji način ti je da isprobaš grafu u drugom računaru.
Možda ti nije i najlakši način ako nemaš kod koga to da uradiš, ali u interesu ti je da se potrudiš.
Pa ako i u drugom računaru sa njom imaš linije ili druge smetnje u igrama (ili van njih, nebitno) tada je grafa za reklamaciju.
 
Šta ima da ustanoviš sa integrušom?
Ona je nebitna za tvoj problem.

Po ovome do sada napisanom uopšte nije isključeno da imaš problem sa novom grafičkom a najpouzdaniji način ti je da isprobaš grafu u drugom računaru.
Možda ti nije i najlakši način ako nemaš kod koga to da uradiš, ali u interesu ti je da se potrudiš.
Pa ako i u drugom računaru sa njom imaš linije ili druge smetnje u igrama (ili van njih, nebitno) tada je grafa za reklamaciju.

Hvala svima, probaću danas kod komšije da instaliram grafičku. Jedino je problem što sam gotovo uvek van kuće i ovo se sad odužilo.
 
Šta ima da ustanoviš sa integrušom?
Ona je nebitna za tvoj problem.

Po ovome do sada napisanom uopšte nije isključeno da imaš problem sa novom grafičkom a najpouzdaniji način ti je da isprobaš grafu u drugom računaru.
Možda ti nije i najlakši način ako nemaš kod koga to da uradiš, ali u interesu ti je da se potrudiš.
Pa ako i u drugom računaru sa njom imaš linije ili druge smetnje u igrama (ili van njih, nebitno) tada je grafa za reklamaciju.

Pa ni sam ne znam šta sam hteo da ustanovim sa integrisanom karticom ali je to bio jedan od saveta s prethodne stranice. Hvala svima, probaću danas kod komšije da instaliram grafičku. Jedino je problem što sam gotovo uvek van kuće i ovo se sad odužilo.
 
Pa ti prijatelju budi malo kući, 2-3sata, izvadi kartu i probaj kod nekog drugog. Ne znam kako očekuješ da ti pomognemo, a ti nemaš vremena čak ni da je probaš dal je ispravna.
 
Horiznotalne linije=pandrknula graficka! Nosi to na reklamaciju!
 
Da zatvorim priču, zamenio sam grafu za još bolju i prezadovoljan sam. Hvala svima na pomoći.
 
Nazad
Vrh Dno