Šta je novo?

Asus MG279Q povučen iz prodaje

Učlanjen(a)
05.12.2004
Poruke
895
Poena
320
Od nedavno sam vlasnik pomenutog monitora. Sve radi kako treba osim što je osvežavanje ograničeno na 120Hz a reklamira se kao 144Hz monitor.
Koliko vidim, monitora više nema u ponudi u mnoštvu prodavnica. Povučen je iz prodaje pre par dana.
Ima li neko informacije o ovome?
 
Hmm ne znam, znam da je recimo Asus PG278Q imao gomilu problema kod vecine korisnika, mnogo su se zalili, pa sam u prvih pomislio da mislis na njega, jer bi mi bilo logicno da su ga povukli gledajuci ovaj klip - https://www.youtube.com/watch?v=DtXAHPUmol0

ali za tvoj model, zaista ne znam...mozda je nesto slicno.
 
Kako misliš ograničeno na 120Hz? Ja sam ga imao na testu nedavno i uredno mi je nudio 144Hz u opcijama, preko DisplayPort kabla.
 
@Gizmo
Da li si ga povezao sa DP kablom koji ide uz njega? To je mini DP ako ima ikakve veze.
 
Nisam, svojim DP na DP kablom, mozda miniDP pravi neki problem.
 
Povucen je u jednom kratkom periodu kako bi se izvrsio firmware update. Koji resava upravo taj problem koji ti imas. Mislim da je najbolje da pozoves servis i vidis sa njima kako da resis posto taj update ne mozes uraditi sam. Mozda je problem i do kabla, tako da ne bi bilo lose da probas sa dp na dp kablom pa ako problem i dalje postoji znas sta je.
 
Znam za povlacenje sa stranih trzista pocetkom maja kad je prvobitno trebao da izadje. Da li imas konkretne informacije o povlacenju sa naseg trzista?
 
Ne, za to ces morati da kontaktiras lokalno predstavnistvo / servis :)
 
Pa , na stanju kod nas ga uopste nema tako da ... Taman kad htedoh da isti uzmem ...
 
Ako ikoga zanima problem sa osvežavanjem je rešen kupovinom nove grafičke kartice. GTX 660 zamenjena sa Radeon 380X. Monitor radi na 144Hz najzad.
 
Kazu ljudi na redditu da ovaj monitor samo sa ati karticama radi na 144Hz.
 
Pitanje: zašto mi u Catalyst control panelu izbacuje za Freesync "Not Supported"? Monitor je povezan DisplayPort kablom.

 
Pogledaj da li ti je ukljucen FreeSync u opcijama monitora, koliko se secam mora prvo tamo da se ukljuci.
 
U pravu si, ima u opcijama OSD-a.
 
Kako ste generalno zadovoljni sa ovim monitorom?
Gledam nesto iz ove klase (27+''/120+Hz) sto je dobavljivo kod nas pa me interesuje.
 
Prvo koji sam kupio je imao nekih 4 mrtva piksela i jedan ogroman beli mrtav piksel, pozadinsko osvetljenje je na gornjem delu bilo jace neko na dolnjoj.....
Drugi je koji sam dobio za zamenu nije ima ni jedan mrtav piksel ali je imao malcice backlight bleeding sa desne dolnje strane, ali posle mesec dana se pojavio jedan mrtav pikes gore u desnom uglu koji je neprimetan, jedino bas ako ga trazis mozes naci.
Boje su ok ali crna je katastrofa kazu da je to standard za ovaj monitor kao i backlight bleeding.

Imas i na amazonu opis od ljudi koji su imali iskustvo sa ovim monitorom i plus jos i ovo :D.

Item Under Review

While this item is available from other marketplace sellers on this page, it is not currently offered by Amazon.com because customers have told us there may be something wrong with our inventory of the item, the way we are shipping it, or the way it's described here. (Thanks for the tip!)

We're working to fix the problem as quickly as possible.

Toliko o tome.

http://www.amazon.com/MG279Q-2560x1...F8&qid=1454504877&sr=8-1&keywords=asus+mg279q

Review:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_mg279q.htm

Ja ti savetujem da ako se odlucis za ovaj monitor, bolje da ga pogledas na licu mesta da li ti odgovara u suprotnom ces samo zivce izgubiti.

E da jos nesto samo sa ati karticama radi na 144hz dok sa nvidia 120hz max.

Srecno :D.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno