Šta je novo?

LG Nexus 5X

Citam malo po netu, uglavnom kazu da je do HW-a, e jbt taj tel. N5 gura sve bez problema.

Ja opet sumnjam da je do enkripcije, oa nije HW iz praistroije da ne moze gurati proces enkriptovanja i dekriptovanja.

Ne bih ni znao za ovo da covjek nije spomwnuo i da nisam googleao sad malo da vidim o cemu se radi. Pogadja veliki broj korisnika ima anketa vise od pila.

@Telep sta da uradim da vidim to uspoprenje.[emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ma ta enkripcija ih ubija, da je moj fon ja bio to odma iskljucio.
 
Enkripcija plus 808. Procitajte review priv-a na android police isto spominju povremen totalno random lagove. Mislim da su i za g4 rekli isto (ajoj sada sam gotov kada dodje LG possy). A i lik koji pravi kataklizm je manje vise isto rekao.
 
Imao sam ElementalX kernel i podešavanja za njega koja navodno daju dobre rezultate. Ista priča. Baterija se i da srediti, performanse. Radi on brže ali i dalje zabode.
 
Da nisam procitao, ne bih ni znao. Zanimljivo. Nisam gasio enkripciju, isto sam mislio placebo.
 
Vjerovatno zavisi od proizvodjaca tih chipova, sumnjam da je kod svih isti...Samsung, Sandisk, Elpida, Hynix itd. ko zna... :) Neko ima performanse issuse neko ne.
 
Ali LG, kao i svi ostali telefoni su prepuni bloatwarea. Alo, antivirus u G3??? Pa da li su oni normalni???

Poenta Nexusa je sto je cist Andorid, onako kako ga je Google zamislio. Ni N5 svojevremeno nije imao najbolju kameru ni najbolje hw, ali su ga ljudi kupovali zato sto je cist. HTC One m7 sam odmah konvertovao u GP verziju, tako da ne gledam Sense vec 2 godine. Necu da gledam ni TW ni LGUI ni SonyUI ni MIUI ni xyzUI.. Jednostavno me ne zanima sta su proizvodjaci stavili od sw i modifikacija u svoje telefone. Smatram da je potpuno glupo sto trose vreme na te stvari. Mnogo jeftinije bi im bilo da nista ne diraju, samo da portuju klot Android na svoj hw i eventualnu ubace neku svoju app. UI modifikacije i ponudjeni servisi su uglavnom uzasni. Npr.. ASUS ubacuje neke cloude i chatove, u uredjaje koji se kupuju deci da se igraju ljutih pticica i gledaju youtube. Bilo bi super da proizvodjaci izbace statistiku koliko NJIHOVIH kupaca zaista koristi NJIHOVE servise. Pa velika vecina ne koristi ni Google servise, zasto bi neko koristio Samsungove/LG/Sony/ASUS/.... servise?? Razumem da zele da naprve razliku u odosu na konkurenciju, ali na taj nacin nece vezati korisnike za sebe i nece ojacati brend. Samo ako ponude kvalitetan proizvod, sa odgovarajucom podrskom mogu da zadrze korisnike.

Ne razumem sad ovde raspravu o kvalitetu izrade, itd. N5x mozda nema vrhunske materijale, 6p je sasvim solidan. Postoje ljudi koji gledaju osecaj u ruci, postoje drugi koji gledaju funkcionalnost, postoje treci koje ne podnose modifikacije androida. Ubedjivati se ko je u pravu je besmisleno. Ko je zadovoljan sa svojim LG/Samsungom/Sony/OPPO/Meizu/... neka uziva i komentarise u odgovarajucim temama za to. Stvarno me ne zanima da citam o koznim ledjima G4 ili o krivom ekranu Samsung Edgea u ovoj temi.
Ne nazivam vas izbor pogrdnim imenima (kao sto neki govore npr. sljamsung). Postujem svaciji izbor. Postujte i vi nas izbor.
 
Poslednja izmena:
pitacu jos jednom ako neko ima 5x ili 6p gde su proizvedeni telefoni koji vam je 7 i 8 br IMEI koda
 
Ma koja crna aplikacija. Rasteretio ga maksimalno, sve neke osnovne aplikacije najneophodnije i ono isto. Do telefona je.
Druže imam 5x od nove godine nijednom mi nije štucnuo tako da ne mogu da poverujem u to što pišeš. Baterija isto sasvim solidna, tu negde sa 6s koliko sam mogao da primetim pošto ga imam u kući. Meni je enkripcija isključena, mada se ne sećam laga ni dok je bio enkriptovan.
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo izneo svoje utiske. Moguće da ja ne znam da koristim telefon ili da sam fan nečega tamo pa zato pljujem 5x.
 
Kako koristite android kad izlazite iz aplikacija? Da li samo na home dugme ili back?
 
Jesi video da se u bar 5-6 postova ljudi argumentovano žale na konkretne lagove? Pogotovo na stock, mada ni drugačije nije mnogo bolje. Takođe videćeš isto što sam i ja rekao, da nakon reseta radi lepo a kako vreme prolazi...
 
Ne znam koliko si dugo imao telefon, iz tvojih dosadašnjih postova, čini mi se veoma kratko vreme i za to vreme si non stop čačkao nešto, instalirao romove, pa vraćao na stock, igrao sa xposed, nisi ni skinuo enkripciju. Treba pustiti telefon da dođe malo sebi, da ga koristiš kao telefon a ne kao igračku, vremenom, kako nauči način tvog korišćenja i baterija i performanse zasigurno postaju bolje zbog odličnog memory managementa i dozea na 6.0.
Zaista ne znam kako bilo ko može da se žali na ovaj telefon, pa u telenoru je za 20 i kusur hiljada jeftiniji od s6 koji može da ima exynos koji hoćeš opet će da baguje zbog TouchWiza. Ali s6 iako ima ****** bateriju i baguje, ipak je flagship pa mu je oprošteno. Nego ljudi se oslanjaju mnogo na ove *****ske recenzije sa androidcentral i sličnih manijaka,uzimaju sve što kažu zdravo za gotovo.
Nisam fanboy ali kad imam sto aplikacija i telefon radi kao zmaj sa baterijom koja izdrži ceo dan konstantnog korišćenja ne mogu da se složim sa takvim konstatacijama.
 
Poslednja izmena:
Imao sam ga dovoljno da zaključim da nije uopšte bolji od G4. Ni po kojoj osnovi. Sem eto što se tiče podrške. Radi lepo ali ne konstantno. Moje opažanje. Zato je i prodat. Nema on šta da se navikava i uči niti šta ti ja znam.
 
Imao sam ga dovoljno da zaključim da nije uopšte bolji od G4. Ni po kojoj osnovi. Sem eto što se tiče podrške.
"Samo" toliko, što je inače glavni razlog za kupovinu Nexusa + vrhunski čitač otiska prsta, sasvim dovoljno za nekog ko zna šta hoće.

Radi lepo ali ne konstantno. Moje opažanje. Zato je i prodat. Nema on šta da se navikava i uči niti šta ti ja znam.
Zanimljivo, jer si samo pre nekoliko dana drugačije pisao:
Ne bih ga prodao da mi nije iskočila brutalno dobra prilika ne samo da vratim uloženo, nego preko toga lepo da zaradim.
?
 
Zanimljivo je to da svaki forum ima lika koji ide i izvlači iz konteksta ono što neko piše. Da, osnovni razlog prodaje je bio to što sam za telefon koji sam platio 300e nov, prodam polovan za 350e i taman se vratim na G4.

Ali sam i pre toga, kao i danas pisao.

5X RADI SUPER KADA RADI. KAD ZABAGUJE ZABAGUJE DO BOLA. NEMA KONSTANTNO DOBRE PERFORMANSE KAO G4. TAČKA. NE ZANIMA ME ENKRIPCIJA, ROM, KERNEL (iako sam ova dva probao) JER JE I G4 STOCK. TO JE NEXUS TREBA STOCK DA LETI JER SE SVAKI DRUGI MODEL MOŽE NABUDŽITI. GDE JE ONDA PREDNOST NEXUSA? KAKAV UPDATE I PODRŠKA AKO ĆU KORISTITI CUSTOM ROMOVE, KERNELE ITD.
 
Sram te bilo sto si tako nesto napisao u Nexus temi jos si pomenuo G4, sto nisi isao u G4 temu!
 
NE ZANIMA ME ENKRIPCIJA, ROM, KERNEL (iako sam ova dva probao) JER JE I G4 STOCK.
Da te ne zanima, ne bi ni probao te rom-ove i kernele. Ko zna sta si radio :)
JER SE SVAKI DRUGI MODEL MOŽE NABUDŽITI.
Da, ali ne tako dobro kao svaki Nexus, krastavac gresis.
Da, osnovni razlog prodaje je bio to što sam za telefon koji sam platio 300e nov, prodam polovan za 350e i taman se vratim na G4.
I kao, ne bih ga prodao... [emoji57]
 
Poslednja izmena:
Zanimaju me da se igram i da izvučem maksimum, da. Ali kada kažem nešto o performansama, kameri, bateriji ja pričam o stock, fabričkom stanju jer drugačije ne bi bilo legitimno. Jer ne mogu da poredim jedan ovako, drugi onako. Sve i sa PureNexus romom, ElementalX kernelom i Ghost Pepper podešavanjima, nije mnogo bolja situacija. Nije to to. To nije Nexus.
 
Covek iznese svoje utiske a vi da ga ubijete, spustite loptu.

Ako mislite da su njegovi utisci pogresni I da laze, zaobidjite ih.
Iskreno ja sam prvi odusevljen 5x modelom, I nije mi jasno kako on moze da steka ali su to ljudi I na xda potvrdili. Mozda imaju vise vrsta nekog cipa ili tako nesto pa odjredjeni modeli rade dobro, dok drugi pak ne. Kako god, Google ce to svakako srediti ubrzo, tako da nema potrebe da se dize ovolika buka oko toga
 
Nazad
Vrh Dno