Šta je novo?

LG Nexus 5X

Aj probaj da ostaviš telefon na tom punjaču 5-10min(ugašen ekran) i onda proveri sa ampere.
Ako ti opet prikaže tako neku malu vrednost, onda je do adaptera sigurno..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@beyondtime , vidim da si pre 5x koristio G pro 2, možeš li napisati utiske i poređenje između njih?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Sta te tacno zanima?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kamera, baterija, ekran. Da je brži i da ima bolji softver to znam :D

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Kamera je bolja to sigurno. Ekran isto, drugacije su kalibrisani, gpro2 ima bas zasicen ekran u odnosu na 5x. Za bateriju ne znam, ali verovatno je tu gpro2 bolji.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma ima problem telefon kad nije fast charger, na svim punjacima na kojima mi se g2 punio za 1h45min-2h5-10min, ovde mu treba 3h i jace, pokazuje na ampere aplikaciji 500-600 mah, probao sa 2 adaptera i sa kablom posebnim sa type c na jednoj strani a obicnim usb-om na drugoj, mene to malo nervira, ali zato ga punim samo fast i ne brinem, alj ne preporucujem da ga pubite na obicnom jer smara mnogo cekanje, brzi punjac je odlican , ja sam svoj originalni zaboravio u gradskon prevozu i kupio novi choetec koji totalno isto puni kao fabricki i prezadovoljan sam.
 
pa 5x je bolji u svakom pogledu :)

ekran je bolji (mada na gp2 je bio sasvim ok ekran), kamera je mnogo bolja - pogotovo u lowlight, fluidnost takodje. drzi vise stvari u ramu, bolje hvata wifi (gpro2 je bio prilicno los po tom pitanju).
jedino sto je bolje na gpro2 je zvucnik, mada je on bio pozadi pa je to umelo da smara. zvucnik je najlosija komponenta 5x ali za te pare ne moze bolje.
power i volume dugmici su mi vise odgovarali pozadi i dosta su veci na gpro2 i tu mu dajem prednost. mada koliko su ih pljuvali na 5x mislio sam da ce se raspasti posle 3 dana. sasvim su okej, jedino treba malo navike posle onih pozadi.
zvuk tokom razgovora je sasvim dobar, a u slusalicama isti kao na gp2, mozda za 10% bolji na 5x.
baterija je tu i tamo, bolja je nego na 2 godine starom gp2, ali ne mnogo. ovaj kad bude bio star 2 godine bice veselo :)
i prednost gp2 ide double tap to wake, to mi ovde bas nedostaje. to valjda dolazi sa N 7.1. sto se tice brzog punjenja, tu nisam osetio neku veliku razliku jer se i LG punio bas brzo.

u svakom slucaju za ~250e (u zavisnosti 16/32 GB) 5x je ubedljivi best buy, ma kakav bb - kradja :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam taj kabal i puni sporo, 300-400 mah. Ali verovatno jer je 3m dugacak, ali i da je normalne duzine mislim da bi opet punilo sporo .
 
Jel bezbedno nositi telefon u prednjem dzepu farmerki i sesti dok je tu telefon? Pitam posto je malo tesno u tom slucaju.
 
Ja tesko sedam sa telefonom u dzepu... Kola ne mogu da vozim, mogu da sedim na stolici... I ne obuvam se isto, imam osecaj da ce se skrcati xD
 
jel stigao nekom OTA ili svi furate neke custome?
 
jel moze pomoc oko komandi ovog OTA sideload-a,

To apply an OTA update image:


With the device powered on and USB debugging enabled, execute:
adb reboot recovery
The device is now in recovery mode and an Android logo with red exclamation mark should appear on screen.
Hold Power button and press Volume Up once, and a menu will be shown. Select the option of
Apply update from ADB
Run the following command:
adb sideload (ota file.zip)
where (ota file.zip) is replaced with the file you have downloaded and verified.
Once the update finishes, you should reboot the phone by choosing:
Reboot the system now


stao sam kod komande adb sideload u kom tacno formatu trebam da posaljem komandu za sideload nexusu crn je ekran na nexusu i ceka komandu ota fajl se zove bullhead-ota-nrd90m-fdb8250a i zipovan je naravno u istom je root folderu gde je i minimal adb folder


edit: provalio falilo je.zip da se dopise blah
 
Poslednja izmena:
Prvi utisak - koliko je lagan telefon!
Bukvalno perce u odnosu na note 4 :D
 
Meni se to nije svidelo što je tako lagan... [emoji4] Neka te lepo služi...
 
U principu za tehniku i nije dobra, mada lakše je za nošenje u džepu ...
Hvala Joco cheers


Trenutno instalira peti/šesti update - toliko nije bilo na samsungu za 2 godine :D
 
Post iz G4 teme u vezi LG garancije: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?344857-LG-G4&p=4773968&viewfull=1#post4773968

Poštovani,

Hvala što ste kontaktirali LG korisničku službu.u
- Lg mobilni telefoni imaju 24 meseca garancije, osim Ukoliko je telefon kupljen u slobodnoj prodaji i na garanciji pise godinu dana. U svakom slučaju važeće je ono što piše na garantnom listu. Sa fiskalnim računom i Garantim listom možete se obratiti našem ovlašćenom servisu Mobis. Servis Mobis se nalazi na adresi: Bul. Mihajla Pupina 117, Blok 31. Br. tel: 011 3133 314 i 062 8262 077.

Molimo Vas da ispunite dole navedenu anketu u cilju poboljšanja naše usluge tako što ćete oceniti naš rad na osnovu našeg odgovora.
Ako mislite da naš odgovor nije bio potpun, molimo Vas pošaljite Vaš upit ponovo i mi ćemo Vam se brzo javiti.
U slučaju dodatnih pitanja u vezi naših proizvoda ili usluga slobodno se obratite našoj korisničkoj službi pozivom na broj 011/36-30-500 (Pon-Pet - 08-18 časova).

S poštovanjem,


LG Electronics
KORISNIČKI CENTAR

Ja sam imam fiskalni blok racun na FP obrascu i garantni list gde jasno pise da imam garanciju u trajanju od 2 godine. Valjda bi mi priznali to, pa nisam ukrao telefon...
 
Poslednja izmena:
Ja baš mislim da ne bi.. to im je samo nepotrebno cimanje,popravljas ga tamo gde si ga i kupio
 
Probao bih svakako drage volje, ali nemam sta da reklamiram. :D
 
Valjda garancija mora biti od ovlascenog servisa a ne od bilo koje radnje.
 
Problem je sto spominju: "Lg mobilni telefoni imaju 24 meseca garancije, osim Ukoliko je telefon kupljen u slobodnoj prodaji i na garanciji pise godinu dana. U svakom slučaju važeće je ono što piše na garantnom listu."

A garanciju od 12 meseci ne daje nijedna da kazemo ozbiljna radnja, zvanicna garancija je 2 godine. To me buni sad.
 
Nemam pojma, al nema sanse da ce oni da popravljaju telefon kupljen u trange frange radnjama.
 
gdDmgVqF.png
BU94vNKM.png


www.google.com/android/beta

Bezobrazno :)
 
Jel u pitanju opticka varka kad se gledaju bocne ivice ili je ovaj telefon minimalno zaobljen? Stavljao sam lenjir, sve je ravno, a kao da vidim minimalnu zaobljenost kad mu gledam bocne ivice.
 
Nisam to primetio ...
Piše mi u garanciji :

Novu bateriju je potrebno formirati. Neophodno je puniti bateriju prva 3 puta po 12h.
Nakon toga bateriju možete dopunjavati po želji

:)
 
Bože sačuvaj, odakle ti ta garancija?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno