Šta je novo?

LG Nexus 5X

fkloznica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2010
Poruke
23,672
Poena
975
U najavi najbolji telefon ove god :)

Sto se tice lg nexusa kod njega pre ocekujem s808/s810 nego ubicu s820. Verovatno ce biti osetno jeftiniji od metalnog nexusa.

----------






Corvus Corax
- Već imaju otključan bootloader (otključava se sa "fastboot oem unlock" ili "fastboot flashing unlock" komandom, briše internu memoriju telefona)
- Žele da urade update trenutnog stock firmware-a koji su na neki način izmenili (imaju root, koriste custom kernel ili su obrisali neku fabričku aplikaciju)

Ukoliko ispunjavate prethodno navedene uslove, ovo je postupak bez brisanja interne memorije telefona, sa zadržavanjem custom recovery-ja (ukoliko je prisutan) i bez gubitka podataka u okviru aplikacija (ne briše se Data particija).


1. Skinuti Nexus 5X factory image po želji - OVDE

2. Dobijenu arhivu (bullhead-XXXXXX-factory-XXXXXXXX.tgz) otpakovati u C:\Nexus 5X

3. Otvoriti Nexus 5X folder, unutra ćete videti image-bullhead-XXXXXX.zip. Otpakovati tu arhivu u isti folder.

4. Skinuti paket - Fastboot i ADB 26.05.2016.zip

5. Otpakovati skinutu Fastboot i ADB 26.05.2016.zip arhivu u folder u kome ste otpakovali fabrički imidž (C:\Nexus 5X).

6. Ugasiti telefon i staviti ga u fastboot mod (taster za utišavanje zvuka i taster za uključivanje dok se ne pojavi Android sa otvorenim stomakom)

7. Nakon ulaska u fastboot, povezati telefon sa računarom.

8. Sačekati da se drajveri instaliraju. U slučaju nepostojanja drajvera, skinuti ih i instalirati - OVDE

9. Otvoriti "Command prompt" iz Start menija i uneti sledeće komande:

Kod:
cd C:\Nexus 5X
fastboot flash bootloader bootloader-bullhead-[U]XXXXX[/U].img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash radio radio-bullhead-m[U]XXXXX-X.X.XX.X.XX[/U].img
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash vendor vendor.img
fastboot reboot

[U]*[/U] nakon svakog reda potvrditi komandu sa Enter i sačekati da telefon isprati komandu
[U]X[/U] - promenjive u zavisnosti od verzije fabričkog imidža

10. Uživanje u ažuriranom, brzom Nexus 5X. ,)



Želite da obrišete kompletnu internu memoriju telefona i vratite ga u fabričko stanje?

Ispratite korake od 1 do 8 (preskočiti korak 3)

9. Pokrenuti flash-all.bat i sačekati da se proces završi. Telefon će se restartovati kada proces bude gotov.

10. I opet uživanje u ažuriranom, brzom Nexus 5X. ,)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1436950538801.png
    uploadfromtaptalk1436950538801.png
    132.1 KB · Pregleda: 1,871
Poslednja izmena od urednika:
Huawei cijena sadasnjeg Nexusa i trebalo bi da opravda hw-ski.
Lg naslednik N5, sa 350$.

Jel tako nesto ciljas?
 
Pa ono. Ja se nadam da ce biti oko 500$ a lg oko 350. Ali znajuci da je huaweu cilj da napadne usa trziste mozda bude i svih 650$ . iskreno se nadam da nece biti toliko skup,ali...

Ali za njega 99% nalazim pare :) mora se..
 
Ako novi nexus 5 ostane na 5 ili maksimalno 5.2 inča razmislio bi o njemu. 5.7 ne dolazi u obzir
 
Lg je to. Dzabe mu i 4.7 incha
 
Mnogo toga. Kvalitet izrade(puca plastika sama od sebe),zvuk,noice cancilation mic ,vibra motor.. Sve u svemu djubre.

Poslednji dobri lg je nexus 4.

Ja bih bio najsrecniji kada bi se oni bavili samo serpama friziderima i televizorima :)
 
Zato nikada ne kupiš prvu seriju jer uvek ima feler neki. Ja sam super zadovoljan za 320 eura koliko sam ga platio. Ni jedan problem hardverski nemam. A drndam tri neksusa 5

Mislim i ja sam ljut na samsung sto su u s1 ugradili krš memoriju zbog koje se telefon raspada a platio sam ga skoro 500 eura. Uvek ima nekih problema

Baš me briga generalno da li ce biti lg, huavej ne bi uzeo sigurno.
 
Poslednja izmena:
A sto ne bi uzeo Huawei? Po cemu su oni gori od LG-ja koji na svakom modelu ima gomilu propusta u izradi?
 
Zato što mi je idući telefon iPhone.

Rekao sam zašto ga ne bi uzeo, zato što mi 5.7 ne dolazi u obzir.
 
Poslednja izmena:
Aha, my bad. Mislio sam da si rekao da ga ne bi uzeo jer je nekvalitetan za razliku od LG-ja.
 
Promenio sam puno telefona i nikada nisam imao nekih problema, svi su bili ok. Osim jednog simensa, tako da za mene su svi proizvodjaci ok.
Mislim sestrin galaxy nexus i moj s1 imaju isti "problem", sada ja treba da vicem samsung djubre, ne, jednostavno ugradili su krs deo, ne mogu tu nista da uradim i da promenim.
 
Poslednja izmena:
Ja ću sigurno uzeti bar LG. Imao sam N4, sada imam N5, i nikada nikakvih problema koji se navode nisam imao. 5,7 inča mi je preveliko,valjda. Moram videti uživo, krastavac, nekad mi je i 5 inča bilo isto tako preveliko.
 
Ako bude imao bezele kao mate 7 to ce biti super.. Verovatno blizu dimenzija kao note 5,sto je samo po sebi pobeda.

Vec vidim dizajn uvecanog honor 7, def jedan od lepsih mobova u najavi ako se to desi :) ( meni je crno siva verzija honor 7 najlepsi mob trenutno na trzistu )
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koliko su kostali Nexus 4 i Nexus 5 kad su se pojavili? I jel su se brzo pojavili kod nas (na kupujemprodajem ili gde se vec moglo kupiti) i jel cena kod nas bila mnogo veca nego u inostranstvu?
 
300 i 350$ ako me secanje dobro sluzi.. Nexus 5 je mogao da se uzme za 330e 30ak dana posle predstavljanja.(bg nov bez garancije) doduse tada je bila velika razlika izmedju dolara i evra pa se zato isplatilo da ga dovuces iz usa i prodas za ok novce. Sada ce to ici mnogo teze.
 
Poslednja izmena:
N5 je bio nešto preko 400 na KP, bio dostupan skoro odmah po izlasku
 
Ja sam ga kupio novog za 330e cim se pojavio na nasem trzistu ili eventualno 20ak dana posle.(neki decko ga doneo iz australije)
Sam otvorio kutiju.
 
Poslednja izmena:
Znaci ovaj novi se moze ocekivati do 350 bez garancije i 400 sa garancijom onako napamet receno...neverovatno mi to zvuci,bilo bi dobro. Imam ponudu za Z2 za par nedelja kad dodjem sa mora,ne znam da li da ga uzimam ili da cekam ovo cudo...
 
Ne verujem. Odnos dolar/evro ubija cene. A opet ne zna se ni koliko ce da kosta..
Uzmi z2 ovaj nece izaci do novembra/decembra
 
Samo cu se smoriti ako z2 ostane na M (ne verujem da ce ga zakucati na 5.1.1)
 
Čekam ovo i ako kamera/cena ne budu krš kupujem Nexus...

5.7" nikakav problem :)
 
300 i 350$ ako me secanje dobro sluzi.. Nexus 5 je mogao da se uzme za 330e 30ak dana posle predstavljanja.(bg nov bez garancije) doduse tada je bila velika razlika izmedju dolara i evra pa se zato isplatilo da ga dovuces iz usa i prodas za ok novce. Sada ce to ici mnogo teze.

Mislim da Nexus 5 nikad nije bio 300$, bar ne u prvim mesecima prodaje, u Evropi se prodavao 349e za 16gb i 399e za 32gb verzije, isto tako i u Americi samo u $...

To je bilo nekad, kad je to bila najbolja ponuda jer su Samsung i drugari drali, dok nisu dosli Kinezi, narocito Oneplus koji je postavio granicu na 299e/349$ (i 249e/299$ za 16gb), a nakon toga i gomila vrlo solidnih telefona od 5,5" sa cenama od 130-250e...
Tako za neki vrh srednje ponude sa dobrim specifikacijama se racuna 300e, mada i Kinezi ce to da prelaze jer maksimalno budze nove flagship telefone...

Pretpostavljam novi manji Nexus 300-350e, veci 450-500e, a mozda i do 600e...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na nexus 4 kada sam pisao 300$… posto je kolega pitao i za njega.
Ali slazem se sa ovim sto si napisao. Ja cenim lg model oko 400$ huawei oko 600$
 
Ako planiraju da se vrate na staru cenovnu politiku (kao i za N5) onda ne ocekujte S820 u tom jeftinijem LG nexusu, to ce ostati rezervisano za ''premium'' huawei nex. phablet.
A taj LG nex. daj boze da ima S808 i 1080p displej, S810, 2k uz neku jedva prosecnu bateriju bi mogli da znace autonomiju kao kod starog N5..
 
Nazad
Vrh Dno