Šta je novo?

LG Nexus 5X

Cestitam Blue Moon, sad imas super-combo odlicnih androida a da je jos 6P u kombinaciji sa Z5 to bi bilo sjajno :)
 
Hvala :) ne zalim za 6P,jer je preveliki telefon za moj ukus.
5,2 incha je idealno za moj ukus :)

Sent from my D6503
 
Mesc, to ti onaj oriđinal servis za LG, u Beogradu..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
E hvala.
Cudan neki naziv ima...

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=4813124

A može i da pozove - http://www.mesc.rs/cd/155/l/SR/kontakt-informacije


ps. Nova verzija CHECKR aplikacije i sad prolazi CHOETECH kabl :D
Samo nema više verzije od 3 metra ...

Reversible USB C Cable 2.4A http://s.aliexpress.com/Q77nYNnI
(from AliExpress Android)


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Znaci mogu da pozovem ove iz mesca i narucim adapter?
Znaci moj je taj Apu tj za Australijsko trziste sa kosim pinovima?

Sent from my D6503
 
Apu = Simpsons = Indija :)
Nebitno ti je koji trenutno imaš, samo traži za naše/EU tržište - piše gore 1800 dinara u MESC-u ili preko ebay-a naručiš za 12$ ...
 
Vazi,hvala. :)

Sent from my D6503
 
Znaci mogu da pozovem ove iz mesca i narucim adapter?
Znaci moj je taj Apu tj za Australijsko trziste sa kosim pinovima?

Sent from my D6503

Kupi samo adapter da možeš da puniš fon (ili sačekaj da ti oni pošalju, ali malo sutra ćeš sačekati, niti će ti oni poslati nešto mnogo kvalitetniji od tog što ćeš kupiti, a adapter u malom Lazarevcu imaš kod Kineza ili na buvljaku ili gvožđari), i to ti završava posao kao i drugima. Ako te baš nervira punjač sa adapterom, sa ebay naruči odriginal za EU samo punjač bez kabla (ostavljao je Danlio link baš za LG). Nema potrebe da bacaš pare ovde, imaš adapter sa kojim možeš da sačekaš da stigne. Imaš i adapter da naručiš koji ide na standardan usb kavbal da ga spojiš za pc, ili kabal još bolje:
http://www.gearbest.com/samsung-cables-adapters/pp_265428.html
http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_288342.html?wid=21
 
Poslednja izmena:
Treba mi savet od vas - Da li cekati nove Pixel telefone (da im cena opadne) ili da sada kupim 5x?
Bas se dvoumim oko toga poslednjih par dana.
5x istice zvanica podrska u oktobru sledece godine?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Pa, ako ti je do sistema, novi ćeš dobiti i sledeće godine, negde u to vreme koje si spomenuo. Dakle, miran si što se toga tiče do kraja leta 2018. Posle dobijaš security zakrpe. Što se tiče pada cena Pixel telefona, sobzirom da ih pravi HTC, ne nadaj se da će brzo da im padne cena.
 
Treba mi savet od vas - Da li cekati nove Pixel telefone (da im cena opadne) ili da sada kupim 5x?
Bas se dvoumim oko toga poslednjih par dana.
5x istice zvanica podrska u oktobru sledece godine?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
Kupuj odma 5x i uzivaj. Posle kad padne cena za novi pixel na tebi odgovarajucu, prodaj lepo 5x i pazari pixel i ostace ti kesa vise. 5x moze da izgubi na vrednosti mozda 50e za pola godine, pixel ce padati mnogo vise.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav ekipa

Jucer sam nabavio 5X 32GB verziju. Predhodno sam imao Lumia 950, testirao malo windows platformu, pa sam ispao iz fazona sto se tice androida.
Telefon je dosao sa zadnjim buildom Android 7.0 NRD90S. Sve je super, telefon radi savrseno. Interesuje me da li da ostavim stock, ili postoji neki custom rom koji preporucujete? Da li je neko instalirao modove za kameru i stereo zvuk na 7.0? Idealan bi bio neki rom koji vec u sebi ima ove modove tipa 1080p 60FPS, 240FPS slow motion itd.
 
Poslednja izmena:
Ovo poslednje ne mozes da dobijes na 5x, 240 fps ima mod ali lose radi, bar tako kazu nisam probao

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Za 240 fps se samo instalira camera x sa xda, modovana Google kamera.
Makar je na MM bilo tako.

Sent from Nexus 6P
 
Kupi samo adapter da možeš da puniš fon (ili sačekaj da ti oni pošalju, ali malo sutra ćeš sačekati, niti će ti oni poslati nešto mnogo kvalitetniji od tog što ćeš kupiti, a adapter u malom Lazarevcu imaš kod Kineza ili na buvljaku ili gvožđari), i to ti završava posao kao i drugima. Ako te baš nervira punjač sa adapterom, sa ebay naruči odriginal za EU samo punjač bez kabla (ostavljao je Danlio link baš za LG). Nema potrebe da bacaš pare ovde, imaš adapter sa kojim možeš da sačekaš da stigne. Imaš i adapter da naručiš koji ide na standardan usb kavbal da ga spojiš za pc, ili kabal još bolje:
http://www.gearbest.com/samsung-cables-adapters/pp_265428.html
http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_288342.html?wid=21
Ne nervira me punjac sa adapterom ali adaptera nema ni u jednom pc shopu ni u gvozdjarama(imaju neke druge)kod kineza nisam gledao.
Iz inostranstva ne mogu da narucim a i ne ceka mi se 15 dana da ne mogu da koristim fon,a stoji mi kuci.
Stvarno sam popizdeo mada ovi iz Logica su mi rekli da ce mi poslati adapter i da je to taj,jedini koji su imali i slali do sad.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Pozdrav ekipa

Jucer sam nabavio 5X 32GB verziju. Predhodno sam imao Lumia 950, testirao malo windows platformu, pa sam ispao iz fazona sto se tice androida.
Telefon je dosao sa zadnjim buildom Android 7.0 NRD90S. Sve je super, telefon radi savrseno. Interesuje me da li da ostavim stock, ili postoji neki custom rom koji preporucujete? Da li je neko instalirao modove za kameru i stereo zvuk na 7.0? Idealan bi bio neki rom koji vec u sebi ima ove modove tipa 1080p 60FPS, 240FPS slow motion itd.


Je l moze poredjenje L950 vs n5x iz prve ruke? Kamera, baterija, fluidnost i kesiranje i da li su sredjene aplikacije sada za win? :D
 
Poslednja izmena:
Koje aplikacije? WM i multitasking
[emoji23]
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Na WP8.1 Music i Int Exp su jako losi, a messenger, viber, skype, pages manager for fb ocajni, plus sto za vecinu stvari i ne postoji aplikacija. Kazu da su sredili malo Win, a i ipak je ovo flaghip, pa zato pitam.
Ali da ne idemo u off, nisam pitao da bi se poredili sistemi, vec da se napravi poredjenje telefona iz prve ruke, jer su mob po specifikacijama konkurentni, a covek jedan od retkih koji je imao oba :D
 
Nexus osjetno brzi, fluidniji od 950-ke. Razliku u kvaliteti aplikacija cu pripisati developerima u facebooku, viberu itd. Aplikacije koje dodju uz telefon, one osnovne su sredjene i sve stima. Recimo meni je photos aplikacija bolja na L950. WM 10 od prije pola godine i sad je nebo i zemlja, ja sam bio prezadovoljan telefonom, redovno mjenjam sve tri platforme cisto iz znatizelje. Multitasking je odlican, smijem se usuditi reci da je lumia tu bila bolja, ali ne i brza. Fali mi vec 2K amoled display sa L950 i kamera u pro modu te continuum preko wifi. Sve ostalo je na strani nexusa. Napokon sad na viberu mogu sherovati video veci od 24MB hehe. U sustini nije tolika razlika jer su slicni hardwerom. Nisam fan ni jednih ni drugih ni trecih, ali windows trenutno ima jedini problem a to su nezainteresovani developeri.

Da ne idem previse u off, koga interesuje jos nesto imaju poruke. Uglavnom ubacio sam danas twrp i root, za sad mi ne treba nista vise. Cekat cu neki ispeglan CM14 ROM.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Treba mi savet od vas - Da li cekati nove Pixel telefone (da im cena opadne) ili da sada kupim 5x?
Bas se dvoumim oko toga poslednjih par dana.
5x istice zvanica podrska u oktobru sledece godine?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk

Neće njima skoro da padne cena, ni sledeće godine u ovo vreme neće koštati kao sada 5x. To je moje mišljenje, ako pogledam koliko sada košta htc one m8, a kada je on izašao 2014. god. Drži htc odlično cenu.
 
Poslednja izmena:
5X ne može mnogo dole ...
6P malo i super :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sta mi preporucujete od modova za sesticu?Jel taj Kroma Rom toliko dobar?I kako se pokazala baterija na njemu?I jos nesto,kakav je proces roota,jel mora nesto mnogo da se budzi ili je jednostavno?

Sent from my Nexus 5X
 
Sta mi preporucujete od modova za sesticu?Jel taj Kroma Rom toliko dobar?I kako se pokazala baterija na njemu?I jos nesto,kakav je proces roota,jel mora nesto mnogo da se budzi ili je jednostavno?

Sent from my Nexus 5X

Prvo ide otkljucavanje bootloadera, to se uradi cim kupis telefon, flesujes sedmicu, i odradis rut (kada stavis twrp iz njega flesujes superSU), sve zajedno 15 minuta posla sa sve skidanjem roma.
 
najruznija stvar na N mi je ovaj mali x koji stoji kod signala kad je iskljucen mobilni internet. totalna glupost.
logicnije mi je da ne stoji nista a kad se ukljuci da se pojavi znak
 
Nazad
Vrh Dno