Šta je novo?

Isti problem sa dve razlicite tastature

Nabukodonosor

Čuven
Učlanjen(a)
10.12.2003
Poruke
5,622
Poena
815
Imao sam Microsoft Wireless Desktop 7000 komplet misa i tastaturu, ali je tastatura pocela iz nekog razloga da prekida dok se kuca, preskoci pola slova. Mislio sam da su baterije, menjao i isto se desava. Menjao sam i usb na koji mi je prikljucen dongle, bio je na front panelu, sada je pozadi direktno u plocu ubacen. Na kraju sam promenio tastaturu, kupio Rapoo 8900 isto bezicnu, ali je posle nekoliko dana pocelo i na njoj da se desava. Iz tog razloga pretpostavljam da nije do tastatura, vec je nesto drugo problem. Jel ima neko ideju sta bi moglo da uzrokuje ovo?
 
Pozajmi od nekog laptop ili desktop, i isprobaj obe tastature sa njim (kod sebe u svojoj kući/stanu).
Ako i dalje imaš iste probleme imaš zagađen etar, to jest ono što ti je rekao nemanja.
Ako nemaš probleme tada je hardverski ili softverski problem sa tvojim računarom uzrok.
 
Imam laptop, ali yebiga to se desi 2 puta u toku dana mozda, ne neprestano. Evo npr. sad dok kucam.
 
Vazi, probacu to. Hvala. Mada ne znam sta bi moglo da pravi problem, baza za fiksni telefon mi je u prizemlju, ja sam na spratu, imam bezicni mis i to je to.
 
Može svašta da mu smeta...
Koliko se sećam postoji aplikacija koja analizira signale (za android) i gde se oni nalaze, pa možeš i sa njom da probaš. Pitaj u temi za aplikacije jer ne mogu da se setim kako se zove.

Poslušaj poolmakera. Eliminacijom ćeš najlakše otkriti uzrok.
 
Poslednja izmena:
I meni se isto desava, ali sa dve razlicite potpuno nove zicane usb tastature, prikacene na desktop masinu. Nije konstantno, ali u 95% vremena. Dok je racunar u BIOSu radi 100% normalno. Sumnjao sam u viruse, mada nema nista. Nisam nikada sreo takav problem.
 
Skloni mobilni telefon malo dalje od tastature i sve ce biti u redu.
 
I meni se isto desava, ali sa dve razlicite potpuno nove zicane usb tastature, prikacene na desktop masinu. Nije konstantno, ali u 95% vremena. Dok je racunar u BIOSu radi 100% normalno. Sumnjao sam u viruse, mada nema nista. Nisam nikada sreo takav problem.
Butuj bilo koji live linux, koristi ga neko vreme pa ako ne bude u njemu problema tada znaš u čemu jeste.
To jest ako ti rade normalno tastature pod linuxom tada je problem u windowsu, ove ili one vrste ali jeste unutar windowsa.
 
I ja sam imao iste probleme sa Logitech bežičnim kompletom, često zezala tastatura, a i miš povremeno, kao da gube signal, iako je risiver bio na manje od pola metra udaljen. Sklanjao Wifi antene, mobilni, menjao USB portove i ništa. I na kraju sam kupio za smešne pare Microsoft Wired 400 komplet, i rešio brigu.
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao iste probleme sa Logitech bežičnim kompletom, često zezala tastatura, a i miš povremeno, kao da gube signal, iako je risiver bio na manje od pola metra udaljen. Sklanjao Wifi antene, mobilni, menjao USB portove i ništa. I na kraju sam kupio za smešne pare Microsoft Wired 400 komplet, i rešio brigu.
Kao što vidiš kod pokretača problem postoji i sa Microsoftovom i Rapoo bežičnom tastaturom.
Što je vrlo indikativno da nije problem do tastatura.

Nije rečeno da je bilo do tastatura i miševa kod tebe.
A možda i jeste.
Bilo kako bilo, prešao si na drugu tastaturu i rešio stvar.
 
Nazalost ne, jer mi se to ne desava nonstop, vec npr. moze da se desi da se 2-3 dana ne desi uopste, a da se cetvrti dan desi 10 puta u toku dana. Nema nekog pravila.
 
Verovatnije jeste da tastaturama nešto ometa signal.
Ali nije garancija i 100% da je tako.
Jedini način da budeš siguran šta nije u pitanju je taj koji sam opisao.
Čak i ako na primer koristiš te iste tastature negde drugde i rade normalno to opet ne isključuje (manju) mogućnost da je problem u tvom desktopu.
 
Sta jos moze da bude problem? Jer cu da poludim polako. Nije mi jasno kako je ta MS tastatura radila jedno 2 godine pre nego sto je nesto pocelo da joj smeta?! A nema nista novo u blizini nje. Jedino ako je komsija preko puta kupio neki telefon koji zraci celo naselje. Promenio sam tu MS tastaturu jer sam mislio da se pokvarila, a ono i ova se isto ponasa...
 
Sta jos moze da bude problem?
Samo ta dva uzroka su moguća.
"Prljav" etar kao dosta verovatniji.
I da nije problem u smetnjama već u tvom računaru.

Dok god ne znaš u čemu je tačno problem tastaturu treću ne vredi da kupuješ.
Osim ako joj se ručno može nameštati na kom wi-fi kanalu radi, a i tada nije garancija da će raditi ok.
 
Za neki dan menjam ssd i jos par stvari, pa cu da instaliram windows ponovo, pa cemo da vidimo da li ce to da resi problem mozda.
 
Posle reinstalacije windowsa i promene nekoliko komponenti, ponovo ista situacija. Znaci poludecu vise. Desava mi se nekoliko puta u toku dana. Jel ima neko ikakvu ideju kako bih mogao da resim ovaj problem??
 
Pazi, 100% sam ubedjen da je to problem, jer imam isti problem sa dve razlicite tastature. Zayebano mi je jer mi treba po ceo dan racunar gde mi je ova tastatura, a nema drugu trenutno. Ajde smislicu nesto, da nadjem drugu tastaturu. Ali do tada, da uzmemo za primer da je problem zagadjenog etra, mada mi nije jasno kako jer nemam nista novo bezicno, osim Logitech MX Master misa, sta mi je ciniti, kako resiti taj problem?
 
Pazi, 100% sam ubedjen da je to problem, jer imam isti problem sa dve razlicite tastature. Zayebano mi je jer mi treba po ceo dan racunar gde mi je ova tastatura, a nema drugu trenutno. Ajde smislicu nesto, da nadjem drugu tastaturu. Ali do tada, da uzmemo za primer da je problem zagadjenog etra, mada mi nije jasno kako jer nemam nista novo bezicno, osim Logitech MX Master misa, sta mi je ciniti, kako resiti taj problem?
Ne moraju smetnje da dolaze od tebe, i loša mikrotalasna iz komšiluka može da pravi haos.
Samo primer, ne kažem da je to u pitanju.

Možeš kupovati drugu, pozajmljivati od nekog neku bežičnu pa je testirati pre kupovine, možeš i online kupiti neku tastaturu pa je testirati 14 dana koliki je rok da je možeš vratiti i dobiti pare nazad...

Dok god ne znaš u čemu je tačno problem (bežičnu) tastaturu treću ne vredi da kupuješ.
Osim ako joj se ručno može nameštati na kom wi-fi kanalu radi, a i tada nije garancija da će raditi ok.
 
Zaboravih da napomenem da mi trenutna tastatura radi na 5ghz. U pitanju je Rapoo E9270P.
 
Nazad
Vrh Dno