Šta je novo?

WR741ND - ne kaci van sobe /preko 3m

polossan

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2009
Poruke
347
Poena
170
Pozdrav

-ako moze pomoc il neki dodatni savet-
Gore pomenuti model koristim preko god. i po, na njega nakacen ikom/cisco epc3208g- nije bilo problema do juce.
Ruter se nalazi na provetrenom/tamnijem mestu, nepusaci, nije pokriven, nije ni pomeran odavno pa da recimo njegova antenica baguje zbog toga
Signal je full, dok sam u sobi wi-fi radi bez problema, cim zatvorim vrata tj odem do druge prostorije,
iako signala ima ne da mogucnost kacenja na ruter. znaci ne zuti uzvik vec dobijam poruku
>Windows is Unable to Connect to the Selected Network< - nevezano da li je u pitanju mob/lap/tablet

probano sledece
-reboot rutera kroz web interfejs
-menjanje imena mreze
-ukidanje wpa2 zastite i ostavljanje otkljucane mreze
-reset rutera na rupicu pozadi
-promena firmware-a
-promene kanala na kojem emituje signal > 11 kombinacija (tipa zagusen komsiluk)
-promene moda > od bgn mixed pa na sve ostale kombinacije
i nista nije pomoglo :mad:

u sobi gde se nalazi dakle radi wifi normalno i kaci se na sve uredjaje bez problema
ali u drugoj prostoriji signal, vidi normalno u listi mreza ime koje sam stavio na ruteru al ne da kacenje - zanimljivo recimo ako stavim neki Security i pokusam da se nakacim na ruter, pita normalno za pass, stavim pogresan dobijem odmah poruku da nije dobar pass, stavim dobar dobijem posle 2s poruku >Windows is Unable to Connect... - ne stavim pass na mrezu i opet nakon 2s ista poruka

Ima li neko neku ideju sta jos da odradim ? Signal tipujem da je ok, u sobi full, u kujni/drugim sobama jedna crta manje, terasa 2 crte manje al do juce normalno radilo kacenje/net svugde a sada samo u sobi gde se nalazi ruter - antenica do sada bila polozena, skinuo/vratio gledao da nije napukla, sve ok al nema kacenja.
 
Poslednja izmena:
Ako si sve to probao, nema sta drugo nego da je delimicno "krepao"...Menjao si firmware, resetovao ga,itd , reklamacija, ako je pod garancijom.
pozz
 
Otvori ga pa pogledaj u kakvom su stanju kondenzatori.
 
zahvaljujem na oba odgovora

Nazalost ruter vise nije u garanciji (iako sam ga kupio pre jedno godinu i po, firma/uvoznik koja radi i servis kaze da mu tece 26.ti mesec te da je van garantnog roka - mana je sto je fiskalni skroz izbledeo te odsad cu morati da kopiram racune i stavljam u fioku )
Nakon tog infa, otvorio sam ga i koliko vidim (golo oko- bez opreme) sve izgleda ok, ne klati se nista, nema garezi, naduvenosti... tako da sam danas pazario/pukao pare za novi (te i kopirao racun :p) a sa ovim starim ima da se igram malo za vikend kad budem imao vise free vremena/ nabavio lemilicu
 
a koji si firmware stavio? ako nisi, probaj ddwrt, u njemu ima i opcija promene jacine signala i jos trista cuda pa mozda pomogne.
 
Kolege,da ne otvaram novu temu...
Dajte predloge za ruter koji je jeftin a da ima bas bas jak wifi signal.
 
Nazad
Vrh Dno