Šta je novo?

Msi karte od Ewe, bulk pakovanje?

Bulk pakovanje uopste ne znaci da je karta popravljana.
 
Ajde objasni tu logiku, kad je i inace garancija 2 godine?
 
Drugaru je dobio msi 780 gaming bulk, karta mu ide na 88c, jel to normalno, dve godine garancija.
 
Nema razloga zasto regularna karta ne bi isla u full pakovanju, pravi se isto za svaku. Ja bih se kladio na reparirano,a i ako je 2 godine za MSI u bulku,isao bih na Safir ili Powercolor u fullu, cisto da ne razmisljam jel jeste ili nije.
 
Ja sam dobio bulk od ewe-a prosle nedelje i jedino ako su je prali u masini za sudove onda je moguce da je reparirana, jer je kartica apsolutno nova i cista cak je i nov serijski broj i godina uvoza. Garancija vazi 3 godine od datuma kupovine prve kartice i to je to. Sve uredno i posteno.
 
Ne mora da znaci da je popravljana, moze da se desi da je menjan vent/hladjenje, bios ili slicno..takodje, imao sam 3-4 reparirane karte, sve su bile kao nove.
 
Ja sam dobio bulk od ewe-a prosle nedelje i jedino ako su je prali u masini za sudove onda je moguce da je reparirana, jer je kartica apsolutno nova i cista cak je i nov serijski broj i godina uvoza. Garancija vazi 3 godine od datuma kupovine prve kartice i to je to. Sve uredno i posteno.

Uredno i pošteno (i po zakonu) bi bilo da si dobio novu garanciju na karticu.
 
Uredno i pošteno (i po zakonu) bi bilo da si dobio novu garanciju na karticu.

Jel nije problem da mi nadjes u zakonu o zastiti potrosaca gde to tacno pise i kakav je slucaj sa repariranom tehnikom i skroz novom zamenom ?
 
Na MSI reparacije ide godinu dana garancije. Barem je tako bilo u mom slučaju. MSi 5850 TFII, kupljena u EMMI-ju, evo već treću godinu fura bez problema.
 
Tad su isle po godinu,pa ih je zakon primorao da i na reparirane dignu na 2.
 
Gde moze da se vide cene tih karti?
 
Imaš ih u oglasima s vremena na vreme. A kod zvaničnih prodavaca ih sada možeš naći jedino ako imaš neku vezu unutar uvoznika, distributera...
 
Mora da se ima veza da se pazari, eeej Srbijo moja.
 
Pa ima na kp sapphire sa godinu dana garancije od 50 do 100e, hd7770 do 7950.
 
Te su iz outleta (ili je u pitanju krsenje zakona), trece nema. Od 1.1.2012. je to pitanje regulisano zakonom
 
Znaci sad mi crkne gtx780 i nude mi bulk pakovanje 780 sa starom garancijom, mogu da prijavim inspekciji za krsenje zakona?
 
Nema veze koje je pakovanje, bitno je da je zamenjena karta nova, i da pocinje teci potpuno nova garancija.
 
Znaci sad mi crkne gtx780 i nude mi bulk pakovanje 780 sa starom garancijom, mogu da prijavim inspekciji za krsenje zakona?

LOL :d ne. Nije bulk pakovanje krsenje zakona, krsenje zakona je prodavati nove (cak i reparirane) karte/tehnicku robu sa manje od 2 godine garancije. Outlet je za polovno/nefabricki popravljano, te stoga ide manje (po politici prodavca).
 
Poslednja izmena:
Kršenje zakona je ako mu ne daju novu garanciju.
 
Evo po stohiljaditi put:
Zakon o obligacionim odnosima

Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.
 
To apsolutno niko ne postuje. Daju ti novu kartu, i nastavlja da ti tece garancija od dana kada si dobio sa reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Meni je zamenjeno barem 7-8 stvari u nekoliko prodavnica i svi su ispoštovali novu garanciju. Neki samoinicijativno neki uz malo objašnjavanje. Kada vidi da znaš svoja prava i rešen si da ih ostvariš naravno da će ispoštovati ono što je mu je zakonska obaveza.

Editovao si poruku pa da i ja dopišem.
Garancija se daje na ispravno funkcionisanje proizvoda a ne na kupovinu proizvoda. Garancija ne funkcioniše tako da si ti kupio proizvod 22.07.2015. i ti imaš garanciju do 22.07.2017. bez obzira koliko puta je zamenjen proizvod, nego je garancija na proizvod pa onda iz toga sledi novi proizvod = nova garancija, kako je i napisano u zakonu.
Mislim da je za sprovođenje zakona o obl. odnosima zadužena tržišna inspekcija pa se to pravo još lakše ostvari nego neka prava iz zakona o zaštiti potrošača.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno