Šta je novo?

Windows 7,problem sa podizanjem sistema.

Beki

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2015
Poruke
47
Poena
59
Skoro svaki dan,prilikom startup sistema posle log-in,automatski pojavi se crni ekran na kome se ispisuje(Checking file system on c),i vrsi neka skeniranja,zatim se kompjuter restartuje,i ceo dan radi sve ok.Kako da ovo resim?
 
Skenirao sam ga,sa tim programom,kaze da je stanje diska dobro.Skenirao i sa Windowsovim popravak greske na disku.i opet isto.
 
Probacu,pa cu da javim rezultate.
 
Udji u start kucaj na search cmd.exe pa desnki klik i pokreni kao administrator zatim kucaj chkdsk /f c:
 
Ukucaš u search regedit i pokreneš ga pa u stablu tražiš sledeći ključ

HKEY_LOCAL_MACHINE," "SYSTEM," "CurrentControlSet," "Control," "Session Manager."


Type the "/K*" switch to disable checking of all drives for which you would like to disable chkdisk.
The Windows default partition is "C;"
disable scanning of it by changing the value of "BootExecute" to "autocheck autochk /k:C *".
 
Izgleda da sam resio problem,mada ne mora da znaci.Desavalo se da dva dana sve bude ok,pa opet problemi.U cmd sam ukucao chkdsk,kad je zavrseno skeniranje nasao neke greske ,ukucao chkdsk c:/r posle restarta opet u cmd ukucao chkdsk /f c:
i koliko mogu da primetim posle tih restartovanja, i ponovnog podizanja sistema problemi se nisu javljali.Jedino sto sam primetio crni ekran i kursor koji se javlja na 4-5 secunde posle log-in ikonice i posle ide welcome windowsa.Sto opet kazem ne mora da znaci,sacekacu da vidim kako se ponasa pri sledecem startupu,pa cu opet da vam se javim i primenim savete koje ste mi dali.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Naleteo sam na ovu temu i imam sličan "problem" ali malo modifikovan.
Imam dva harda: wd500GB i samsung evo 850 120 GB. Na wd je win7 64bit a na samsung sam danas (30. jul 2015) instalirao windows 10 PRO 64bit.( wd je bio isključen kada sam instalirao win10 )
Boot-ujem na win10, sve lepo radi. Restart pa boot u win7 ( biranje boot device vršim sa F12 ) i tu se pojavi isto crni ekran sa porukom da se proveravaju sve particije. Tu proveru prekinem sa ESC i podizanje sistema se nastavi normalno. Ista situacija mi se javljala i kada sam imao instaliran win8.1 64bit i win7 64bit. Ovo me iznenađuje jer mi se ovo nije dešavalo kada sam na oba diska imao win7 64bit.

Eto, pa ako neko ima rešenje ....
 
Windows 7 i 8.1 ili 10 nemaju isti boot loader , Windows 7 ima Vistin boot loader , pravilo je da se prvo instalira stariji operativni sistem prvo Windows 7 pa Windows 10.
 
Samo da dodam, koliko sam imao prilike da probam ( par sati ), windows 10 PRO šljaka brže od win7, 64bit verzija zauzima malo više od 10 GB, drajvere instalira bez problema a Edge browser me je iznenadio po pitanju brzine i pristupačnosti.
 
Čitao sam na drugim forumima da pravilo prvo stariji OS pa noviji važi samo ako hoćeš da instaliraš različite verzije OS-a na istom hardu. Ono moje pitanje " Da li si mislio da se instalira win7 pa update na win10 na istom disku? " sad malo zvuči bezveze.
 
Немој да га прекидаш кад пријави да види неки проблем, зато се сваки пут то и појављује. Пусти да прође па више неће да се дешава.
 
To sam već jednom probao, odradi proveru, napravi određene promene i sve radi OK ( jedino što sam primetio da posle te prepravke na svakoj particiji WD win7 HDD-a postoji novi fajl "bootsqm.dat" ). Međutim ( i ponavljam međutiiiiimmmmmm :D) prvom prilikom kada podignem sistem sa Samsunga ( win10 pro), radim sve i svašta, shut down pa pustim da se sistem ponovo podigne sa WD ( win7 ultimate) ponavlja se ista situacija.
 
Neverujem da je u pitanju delay jer nema padova u performansama, nikakvi zastoji, štucanja i slično. WD radi bez problema, proveren je sa HDD Regenerator-om. Već sam u nekom od prethodnih postova spomenuo da ovog "problema" nije bilo kada sam na oba harda (HDD i SSD) imao windows 7 ultimate. Jedini razlog ovom vidim u činjenici da win7 i sa druge strane win8.1 (win10) koriste različite boot loader-e. Možda bih mogao da probam nekako da disable metro loader na win10 ili nešto slično tome.
 
Hmm, ja sam na win10 preko winaerotweaker-a (ako se ne varam za ime) prebacio na stari 7/vista boot menu. Mozda to pomogne :D
U ostalom, preko njega sam ugasio i win update (nije provereno dal radi, gasenje servisa radi sigurno) i moze da ofarba title bar sa izabranom bojom (to je bio glavni razlog zasto sam ga i skinuo)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno